Najlepsze horrory na Netflix

Najlepsze horrory na Netflix

Igor Chrzanowski | 03.11.2019, 23:17

Lubicie się bać albo zastanawiacie się co obejrzeć w chłodne wieczory? Z okazji ostatniego święta Halloween prezentujemy najlepsze horrory dostępne obecnie na Netfliksie.

Początek okresu jesiennego sprzyja organizacji długich wieczorów filmowych, na których często pada pytanie jaką produkcję wybrać tym razem - zwłaszcza jeśli chodzi o gatunek horrorów. Dziś postanowiliśmy zatem przygotować dla Was listę, naszym zdaniem, najlepszych i najbardziej klimatycznych "straszydeł" jakie są aktualnie dostępne na Netfliksie. 

Zobacz także: Najlepsze thrillery psychologiczne

Lśnienie - najlepsze horrory Netflix

Stanley Kubrick był bez wątpienia wybitnym reżyserem, którego filmy stały się absolutną klasyką kina oraz dziełami na swój sposób przełomowymi. Lśnienie napisane przez Stephena Kinga jest zaś jedną z najlepszych książek utrzymanych w horrorowym klimacie jakie powstały w całej historii literatury, nic zatem dziwnego, że ambitny Kubrick osobiście zabrał się za jej ekranizację. Genialna kreacja Jacka Torrance'a w wykonaniu Jacka Nicholsona nadaje filmowi dodatkowego smaku i dreszczyku. Wiedzieliście, że kultowa scena "Here's Johny!" jest wynikiem improwizacji Nicholsona?

Jeździec bez głowy - najlepsze horrory Netflix

Każdy kto choć raz widział jakikolwiek film Tima Burtona, doskonale będzie wiedział czego może spodziewać się po filmowym Jeźdźcu bez głowy z 1999 roku. Młody Johnny Depp pokazał swój talent aktorski wcielając się w nowojorskiego policjanta Ichaboda Crane'a, który przyjechał do małej, zapomnianej przez świat mieściny w celu rozwiązania tajemniczych morderstw, jakich rzekomo dokonywać ma tytułowy antagonista. Ichabod wcale nie wierzy w coś takiego jak duchy, ale czy na pewno ma rację?

Coś - najlepsze horrory Netflix

Tajemnicze "Coś" jest dziełem jednego z najstarszych mistrzów horrorów, samego Johna Howarda Carpentera. Jeśli to nazwisko nic Wam nie mówi, starczy wspomnieć o tym, że to właśnie on jest odpowiedzialny za kreację Michaela Myersa - przerażającego mordercy z cyklu Halloween. Akcja "The Thing" toczy się zimą 1982 r. gdzieś w odciętej od świata bazie naukowej na Antarktydzie. Jak się okazuje śmierć i zniszczenie sieje tam przybysz z innej planety, którego pojazd rozbił się niegdyś na Ziemi i który wybudzony został z lodowego snu. Przez to, że posiada umiejętność dowolnej zmiany kształtu, nikt nie wie jak naprawdę wygląda i absolutnie wszystko może tu być niebezpieczeństwem - nawet niepozorny kundelek.

Egzorcyzmy Emily Rose - najlepsze horrory Netflix

Historia Emily Rose została oparta w dużej mierze na prawdziwych wydarzeniach, jakie miały miejsce w latach 70. kiedy to niejaka Anneliese Michel naprawdę została opętana przez demona. Początkowo twierdzono, że jest chora psychicznie, ma padaczkę i inne "ludzkie" choroby, jednak gdy do akcji wkroczył Kościół Katolicki jasnym się stało, że dziewczyna została opętana. Oficjalnie przez ponad rok odprawiano na niej egzorcyzmy, które udokumentowano i zachowano jako dowody na istnienie sił piekielnych. Film świetnie ukazuje dramatyzm całej tej sytuacji.

The Ring 2 - najlepsze horrory Netflix

Pierwszy Ring został jednym z najbardziej kultowych horrorów wszech czasów i stał się istnym symbolem tego, jak można robić całkiem dobre i naprawdę przerażające filmy z tego gatunku. Po udanej walce z Samarą w "jedynce", Rachel i Aidan ponownie musieli zmierzyć się z samotną dziewczynką ze studni - tym razem opowieść skupia się bardziej na tym kim była Samara, dlaczego jej dusza wciąż jest niespokojna i czego tak naprawdę chce. Z jednej strony straszna, z drugiej zaś dość poruszająca opowieść pokazuje, że nie każdy demon chce po prostu zabijać.

Naznaczony: Rozdział 2 - najlepsze horrory Netflix

Opętanie przez tajemnicze demony jest dość popularnym motywem współczesnych horrorów, jednakże aby dobrze zrobić takie dzieło, trzeba umieć wyważyć grozę z prezentacją wcielenia samego zła i sensem całej opowieści. W przeciwieństwie do Paranormal Activity, seria Naznaczony robi to bardzo dobrze, dzięki czemu jest jednym z najczęściej polecanych "straszydeł" ostatnich lat. Na Netfliksie znajdziecie drugą odsłonę sagi, gdzie rodzina Lambertów ponownie musi zmierzyć się z maszkarami pragnącymi zabrać im dziecko. Na pomoc przybywa jej oczywiście Elise Rainier. 

Lament - najlepsze horrory Netflix

Często mawia się, że Azjaci robią najlepsze horrory na świecie, a absolutnymi mistrzami gatunku są przede wszystkim Koreańczycy. Lament z 2016 roku jest tego perfekcyjnym przykładem, albowiem film stawia głównie na wprawienie widza w stan ciągłej niepewności, setek pytań i minimalnej liczby odpowiedzi. Kto tu jest tak naprawdę zły? Co się dzieje gdy przyjedzie do miasta ktoś obcy? I co zostało obudzone przez mieszkańców? Zdecydowanie polecamy - nawet jeśli nie za bardzo lubicie Dalekowschodni styl.

Psychoza II - najlepsze horrory Netflix

Alfred Hitchcock to jedna z najbardziej wybitnych postaci w całej historii kinematografii, a jego filmy w wielu przypadkach nadały kształt temu, jak dziś wygląda cała branża filmowa. Jego Psychoza z 1960 roku stała się przykładem tego jak budować napięcie, grozę i zaskakiwać widza dosyć prostymi zabiegami. Kontynuacja kultowego dzieła rozgrywa się aż 22 lata później, co jest zgodne nie tylko z fabułą, ale i stanem faktycznym, ponieważ film nakręcono dokładnie 22 lata później. Norman Bates powraca do Bates Motel, by spotkać się... ze swoją zmarłą matką? Co tak naprawdę dzieje się w upiornej posiadłości, musicie dowiedzieć się sami.

Mother - najlepsze horrory Netflix

Na koniec prezentujemy jeden z najciekawszych hitów 2017 roku, który skrajnie podzielił widownię. Z jednej strony wiele osób uważa dzieło Darrena Aronofsky'ego za rewelacyjny horror ze świetnie napisanymi postaciami, inni zaś krytykują film za niezbyt "straszną" fabułę i "sztuczną" grę aktorską Jennifer Lawrence, która wcieliła się w tytułową Matkę. Twórca Czarnego Łabędzia ponownie wziął na warsztat realne problemy jakie mogą spotkać ludzi, zamiast borykać się z demonami i innymi nadnaturalnymi paskudami. Znajdziecie tu surrealistyczną stylizację, opowieść o trudach życia w rozpadającym się sielankowym małżeństwie, w którym pojawiły się nowe postacie. Tytułowa Matka nie jest jednak główną bohaterką tej historii, a jedynie naszym oknem na otaczający ją świat.

cropper