Najlepsze produkcje z HBO GO w 2018 roku

Najlepsze produkcje z HBO GO w 2018 roku

Igor Chrzanowski | 27.12.2018, 20:00

W dobie zaciętej rywalizacji pomiędzy największymi serwisami VOD, główną kartą przetargową nie jest wcale konkurencyjna cena, lecz produkcje dostępne na danej platformie. 

Home Box Office jest jednym z największych graczy na rynku telewizyjnym i z całych sił stara się przenieść swój sukces na poletko platform VOD, gdzie ma godnych siebie konkurentów. Dlatego też z każdym kolejnym rokiem usługa HBO GO rozrasta się o kolejne filmy i seriale. Dziś przyjrzyjmy się najlepszym seriom, jakie mogliśmy oglądać na HBO GO w 2018 roku.

Ślepnąc od świateł - najlepsze seriale HBO 2018

Ślepnąć od świateł jest jednym z najlepszych polskich seriali ostatnich lat i jednym z niewielu dzieł naszej kultury popularnej, które zostało masowo docenione nawet na Zachodzie. Produkcja Krzysztofa Skoniecznego i Jakuba Żulczyka opowiada nam historię 7 pełnych dni z życia niejakiego Kuby Niteckiego - dosyć znanego w warszawskich kręgach dilera kokainy, który jest bardzo tajemniczą personą. Jak na porządnego dilera przystało, obsługuje on między innymi polityków, celebrytów, grube ryby biznesu, czy też gwiazdorów muzyki. Pewnego dnia Kuba pragnie wyrwać się z gangsterskiego życia, co jak wiadomo nie jest łatwe - właśnie w tym procesie będziemy towarzyszyć mu przez kilka pasjonujących odcinków.

Westworld - najlepsze seriale HBO 2018

W 2018 roku jako widzowie HBO mieliśmy okazję obejrzeć drugi sezon serialu Westworld, który zamiast rozjaśnić skomplikowane wątki z poprzednich odcinków, tylko pogorszył sprawę, namieszał nam w głowach i sprawił, że z niecierpliwością czekać będziemy na następne epizody. Tym razem konflikt pomiędzy ludźmi i robotami z parku rozrywki Westworld jeszcze bardziej zaognił się, zaś prezentowane nam wydarzenia skaczą po osi czasu tegoż uniwersum jak pijany kangur po australijskich równinach. Jeśli jeszcze nie oglądaliście, a lubicie mieszankę klimatów Dzikiego Zachodu z science-fiction, będziecie zachwyceni.

Ostre przedmioty - najlepsze seriale HBO 2018

Jeśli lubicie opowieści detektywistyczne, serial Ostrze przedmioty zdecydowanie przypadnie Wam do gustu. Serial opowiada bowiem o przygodach dziennikarki znanej jako Camille Preaker, która to zostaje wysłana przez swoją redakcję do jej rodzinnego miasta Wind Gap. Tam jej zadaniem będzie przygotowanie specjalnego reportażu o dwóch zaginionych dziewczynkach, co jak się okazuje, szybko przemienia się w opowieść kryminalną, gdyż jedna z nich zostaje znalezione już martwa. W całej sprawie reporterce pomagać będzie lokalny detektyw Richard Willis, któremu również bardzo zależy na rozwiązaniu tej dziwacznej zagadki. Z racji tego, że serial jest swoistym thrillerem, główna bohaterka miewa przebłyski mrocznych wspomnień z dzieciństwa.

Templariusze - najlepsze seriale HBO 2018

Teraz mamy propozycję dla fanów średniowiecza, serii Assassin's Creed, a także pasjonatów tajemnic związanych ze Świętym Graalem. Templariusze to serial autorstwa Dona Handfielda oraz Richarda Raynera, którzy to zapragnęli przybliżyć nam w bardzo widowiskowej formie swoją wizję tego, jak wyglądałyby poszukiwania legendarnego Świętego Graala, gdy został skradziony z Zakonu Templariuszy. Wojownicy Papieża zmierzyli się z trudnymi wyborami moralnymi, przelewali litry krwi na polach walki, a by osiągnąć swój cel muszą poświęcić niemalże wszystko, co jest im bliskie.

Księga czarownic - najlepsze seriale HBO 2018

W tym roku coś dla siebie mogli znaleźć również miłośnicy literatury, albowiem Księga czarownic jest luźną adaptacją (nie ekranizacją) książki pod tytułem Księga Wszystkich Dusz, którą napisała niegdyś Deborah Harkness. Serial opowiada nam zatem o o Dianie Bishop, pewnej historyczce, która tak się feralnie składa, jest z pochodzenia czarownicą - czego się oczywiście wypiera na wszystkie sposoby. Pewnego dnia jednak, jej podejście zmienia się o 180 stopni, gdyż jako pierwsza znajduje znaną z pisanej powieści mityczną, magiczną księgę. O jej znalezisku dowiaduje się wampir imieniem Matthew i jak się możecie spodziewać, pomiędzy bohaterami rodzi się zakazana miłość. Serial na pewno przypadnie do gustu osobom lubującym się w romansidłach fantasy.

Castle Rock - najlepsze seriale HBO 2018

Castle Rock to luźna telewizyjna adaptacja mrocznych historii jakie działy się w tytułowym fikcyjnym miasteczku, jakie w swoich opowiadaniach umieszczał Stephen King. Producentem wykonawczym serialu był J.J. Abrams. To właśnie w Castle Rock toczy się akcja takich powieści jak "Cujo", "To" i "Sklepik z marzeniami", więc jak widzicie, autorzy serialu mieli z czego czerpać inspiracje. Tytuł utrzymany jest w konwencji horroru psychologicznego i w oryginalny sposób łączy ze sobą znane motywy z powieści Kinga oraz mroczne wątki fabularne pojawiające się w najbardziej kultowych dziełach kultowego pisarza. Jeśli lubicie się bać, jest to produkcja zdecydowanie dla was.

Krypton - najlepsze seriale HBO 2018

Krypton jest bardzo ciekawym serialem skierowanym przede wszystkim do fanów komiksów DC, a w szczególności miłośników bohatera z wielkim S na stroju. Jak wiadomo, rodzima planeta Supermana została zniszczona, dlatego ten zamieszkuje na Ziemi i pomaga ludzkości w walce ze złem. Jednakże jeśli ciekawią was losy ziem z których pochodzi bohater, powinniście zwrócić uwagę na serial Krypton, który w dosyć ciekawy sposób opowiada o tym, co działo się na tej planecie aż dwa pokolenia przed katastrofą. Śledzić tu będziecie losy między innymi Seg-El'a, czyli legendarnego dziadka Człowieka ze Stali.

Syrena - najlepsze seriale HBO 2018

Syrena przedstawia widzom historię nadmorskiego miasteczka Bristol Cove, które według lokalnej legendy był niegdyś domem dla mitycznych syren. Głównym bohaterem serialu jest niejaki Ben, całkiem utalentowany biolog morski zakochuje się w tajemniczej Ryn. O pięknej kobiecie nikt nic nie wie, a co gorsze, istnieją podejrzenia, że nie jest ona nawet człowiekiem, tylko mityczną syreną, która stara się uwieść i skrzywdzić Bena. Oficjalnie jednak Ryn podaje, że przybyła do Bristol Cove, aby jakoś ułożyć sobie życie.

Opowieść podręcznej - najlepsze seriale HBO 2018

W oryginalnym brzmieniu tytuł serialu brzmi The Handmaid's Tale i trzeba przyznać, że jest to jedna z najstraszniejszych antyutopijnych wizji świata, jaką zobaczycie nie tylko w tym roku, ale także i w ogóle. Akcja serialu dzieje się w stosunkowo niedalekiej od nas przyszłości, gdzie naturalne narodziny stały się rzadkością. Władzę nad Stanami Zjednoczonymi przejęła w tej rzeczywistości junta (czyt. hunta) pseudochrześcijańskich świrów, którzy zmuszają wszystkie pozostałe przy życiu płodne kobiety to masowego rodzenia jako surogatki. Oczywiście tylko dla wąskiej grupy zdominowanej przez męską władzę. Jak na typowych psychopatów przystało, wszelką niesubordynację kara się drastycznie brutalnymi metodami, a próby ukrywania dzieci kończą się ich przymusowym odebraniem w scenach wywołujących potok łez.

cropper