PlayStation VR. Najciekawsze akcesoria

PlayStation VR. Najciekawsze akcesoria

redakcja | 13.11.2018, 14:25

PlayStation VR to w tej chwili najbardziej popularne gogle wirtualne rzeczywistości na rynku. Mogą pochwalić się największą sprzedażą wśród dostępnych urządzeń wykorzystujących technologię VR, jednak aby cieszyć się w pełni z płynących doświadczeń, warto zapoznać się z akcesoriami dostępnymi na rynku.

Kontrolery PS Move i kamera

Teoretycznie możemy się obejść bez kontrolerów PS Move w większości gier na PS VR, jednak nie ma co ukrywać - w wielu tytułach korzystanie z "różdżek" imitujących ruchy rąk to gwarancja znacznie lepszych wrażeń niż w przypadku grania na zwykłym padzie. Lista pozycji, które wspierają "różdżki", jest bardzo długa, a osobiście nie wyobrażamy sobie grać na padzie w takie tytuły, jak Until Dawn: Rush of Blood, Job Simulator czy Robinson: The Journey. Obejść nie można się za to bez kamery – a warto pamiętać,  że w podstawowych zestawach z goglami PS VR jej nie ma, a jest niezbędna, by korzystać z gogli. 

PlayStation VR Aim

Kontroler celowniczy PlayStation VR, znany też pod nazwą PlayStation VR Aim, został stworzony przede wszystkim z myślą o strzelaninach FPP. Kontroler znakomicie leży w dłoni, może pochwalić się świetnym rozłożeniem przycisków (pozwala nawet na zmianę trybu dla graczy leworęcznych) i świetnie imituje strzelanie z różnego rodzaju pukawek. Dzięki wibracjom możemy poczuć odrzut przy oddawaniu strzału, a w niektórych grach przykładając kontroler do oczu, zobaczymy celownik optyczny, co znakomicie wpływa na immersję. W tej chwili możliwości kontrolera wykorzystuje wprawdzie tylko kilka gier, ale jeśli planujecie zakup takich tytułów, jak Farpoint, Firewall: Zero Hour czy DOOM VFR, Aim VR z pewnością zagwarantuje dodatkowe emocje w wirtualnym świecie. Kontroler wspierają też takie produkcje, jak Bravo Team, Arizona Sunshine, ROM: Extraction czy The Brookhaven Experiment.

Stojaki do PS VR

Trzymanie PS VR w pudle i wyciąganie za każdym razem całego sprzętu i kabli jest dość uciążliwe, dlatego na rynku pojawiły się specjalne stojaki do gogli. Ten najciekawszy jest licencjonowany przez Sony i posiada LED-owe podświetlenie (zasilanie trzema bateriami AAA), robiąc świetnie wrażenie, gdy postawimy go na półce przy konsoli. Na rynku są jednak dostępne akcesoria innych firm, które można wyrwać taniej, a które pozwalają na umieszczenie na stojaku nie tylko gogli, ale i kontrolerów PS Move a nawet pada i słuchawek. Dodatkowo część z nich posiada funkcję ładowania kontrolerów. 

Etui na PS VR

Przewożenie PS VR w dużym kartonowym pudle z zestawu, które choć wygląda ładnie, to jednak pakowanie do niego sprzętu zawsze nastręcza trudności i generuje frustrację, można sobie ułatwić inwestując w oficjalną torbę do PS VR. Wytrzymałe etui EVA pomieści nie tylko PlayStation VR, ale również zasilacz i wszystkie kable. Specjalne zabezpieczenia (jak chociażby uchwyt) i materiał ochronią sprzęt przed uderzeniami i wstrząsami podczas transportu. 

VirZOOM Virtual Reality Bike 

Gadżet dla tych, co szastają pieniędzmi i mają sporo miejsca w domu. "Rowerek" kompatybilny z PS VR ma zintegrowane czujniki prędkości i kierunku. Jest w pełni bezprzewodowy, precyzyjnie mierzy tętno, oferuje 8 ustawień ćwiczeniowych i można go złożyć, gdy nie jest używany. Dodatkowo w zestawie znalazły się proste gry, w których zasiadamy za sterami bolidu, czołgu czy... pegaza. Raczej ciekawostka, ale kto bogatemu zabroni? 

Kierownice 

Jeden z najbardziej immersyjnych zestawów na PS VR to gogle, Driveclub i dobra kierownica (np. Thrustmaster VG T300RS). Nie są to wprawdzie kierownice stworzone tylko i wyłącznie z myślą o PS VR, ale wrażenia w grach wyścigowych na gogle, gdy zamiast pada sterujemy kierownicą, a nasze ruchy rąk imitują rzeczywistość (obowiązkowa z kamerą z kokpitu), to jedne z najlepszych momentów, jakie można doświadczyć na PS VR. 

Słuchawki

O tym, jak ważne są dobre słuchawki w trakcie grania na PS VR, może poświadczyć każda osoba grająca w Resident Evil VII. Dobre słuchawki odcinają nas jeszcze mocniej od zewnętrznego otoczenia, pozwalając na lepszą immersję z wirtualnym światem. Sony promuje przede wszystkim licencjonowane słuchawki RIG 4V, których plusem jest to, że są niezwykle lekkie, dzięki czemu nie obciążają mocno głowy. Do tego odłączany przewód o długości 0,4 m zwiększa swobodę ruchów. Oczywiście na rynku są też inne przewodowe słuchawki, których bez problemu możemy używać, grając na PS VR. 

PS VR Lenses

Soczewki do PS VR z poliwęglanu to propozycja przede wszystkim dla osób noszących okulary, które chcą chronić szkła. Wkładki obiektywu są również wyposażone w powłokę Blueguard, która chroni oczy przed szkodliwym niebieskim światłem emitowanym przez wyświetlacze. Blueguard poprawia także nieznacznie kontrast. W skład zestawu wchodzą: futerał, silikonowa przyssawka ułatwiająca zdjęcie osłonek i zapasowe pierścienie silikonowe do soczewek.

Źródło: własne
redakcja Strona autora
Wszechstronny autor – a to przygotuje materiał sponsorowany, a to komunikat redakcyjny. Znajdziecie go w każdym zakątku portalu jak to na szefa wszystkich szefów przystało. Nie tylko pisze, ale coś naprawi i wysłucha - piszcie na [email protected].
cropper