12 wymarzonych zapowiedzi na E3 2017

12 wymarzonych zapowiedzi na E3 2017

[email protected] | 08.06.2017, 19:59

Wczoraj mogliście przeczytać nasz wybór dziewięciu najbardziej wyczekiwanych przez nas produkcji na targach E3 2017. Wybraliśmy tam tytuły, których obecności jesteśmy pewni. Tutaj za to popuszczamy wodze fantazji i wybieramy dwanaście gier, których zapowiedzi w trakcie tegorocznych targów by nas ucieszyły.

Przy wybieraniu gier do tego zestawienia pozwoliliśmy sobie na odrobinę fantazji, pozostając jednak w okolicach orbity ziemskiej. Każdą grę wybraliśmy w oparciu o pewne fakty lub domysły, więc jakiś mikry cień szansy na spełnienie naszych marzeń jest. Zresztą, po zapowiedzi Shenmue 3, remake'u Final Fantasy VII i odnowienia trylogii Crasha Bandicoota – wierzymy, że wszystko może się zdarzyć (...kiedy głowa pełna marzeń...).


Ape Escape 4

Sony w swojej bibliotece posiada wiele marek, które nigdy nie były przesadnie popularne, ale potrafiły bawić wąskie grono fanów. Ape Escape z PlayStation taką grą było i jako pierwsze wymagało kontrolera DualShock, gdyż sterowanie Spike'iem odbywało się tylko za pomocą gałek analogowych. Osoby bez takiego pada wiele traciły, bo przygody oparte o łapanie małp były wyjątkowo udane. Kontynuacje też były świetne, chociaż dużo gorzej wypadały wszelakie spin-offy lądujące na PSP i PS3. Ape Escape 4 wpisałoby się w trend wydawania niszowych gier wzmacniających portfolio PS4 obok takich tytułów jak Gravity Rush 2 czy Knack 2. Czwarta odsłona serii przewija się od kilkunastu miesięcy w różnych plotkach, które spotęgowane zostały zdjęciami z biur Sony przedstawiającymi ten rok jako rok Ape Escape. Więc trzymając kciuki – czekamy na niespodziankę.

Szanse na zapowiedź: 35%

Bloodborne 2

Kontynuacja Bloodborne jest jednym z tych tytułów, który wymieniany jest za każdym razem, gdy ktoś podaje swoją listę wymarzonych zapowiedzi. Po tym, jak From Software ogłosiło koniec serii Dark Souls, fani gier soulslike trzymani są na głodzie. Remaster Demon's Souls jest raczej nierealny, ale kontynuacja nowej marki – jak najbardziej. Dlaczego potencjalna zapowiedź Bloodborne 2 cieszy się taką popularnością? Bo poprzedniczka jest zdecydowanie bardziej dynamicznym tytułem niż Soulsy, a co za tym idzie – przystępniejszym, więc i skierowanym do większego grona odbiorców. Ale Bloodborne kupiło wielu ludzi niesamowitym klimatem, do którego wiele osób by chętnie wróciło. Dlatego też ten tytuł znalazł się na naszej liście. Oby Sony myślało podobnie jak my.

Szanse na zapowiedź: 60%

Colony Wars PS4

Niektórych wybór Colony Wars może zdziwić, ale wpisywałoby się to idealnie w trend odnawiania kluczowych pozycji z czasów pierwszego PlayStation. Colony Wars na szaraku było jedną z ciekawszych serii, otrzymując łącznie trzy odsłony. Kosmiczne walki z dobrze poprowadzoną narracją już wtedy cieszyły się sporą popularnością, więc wraz z postępem technologicznym pozwalającym na tworzenie znacznie większych i dokładniejszych światów, Colony Wars zdecydowanie mogłoby wrócić, nawet jako zrestartowana seria (chociaż remake'iem którejś z odsłon byśmy nie pogardzili). Niby na rynku jest Elite: Dangerous oraz zupełnie inne No Man's Sky, ale to niezbyt liczna konkurencja.

Szanse na zapowiedź: 5%

Deep Down

Gdy w 2013 roku Capcom chwaliło się nowym silnikiem graficznym, zapowiedziało przy okazji Deep Down. Gra miała mieszać z sobą elementy produkcji soulslike, dungeon crawlerów, tytułów roguelike oraz dodawać do tego szczyptę gry Dragon's Dogma. Mijały miesiące, oglądaliśmy kolejne materiały i w pewnym momencie o produkcji zrobiło się niesamowicie cicho. Ani gry nie skasowano, ani nie pokazywano nowych materiałów. Deep Down trafiło do zamrażarki i leży tam już trzeci rok. Capcom przedłuża prawa do tytułu, więc możemy założyć, że w grę w jakimś stopniu wierzą i kiedyś doczekamy się jej ponownej zapowiedzi. Dlaczego nie na tegorocznych targach E3? Tym bardziej, że poza remasterami, Capcom posiada niewiele dużych gier w produkcji (poza Resident Evil 2 Remake - praktycznie żadnej).

Szanse na zapowiedź: 55%

 

Devil May Cry 5

Skoro Capcom to i... Devil May Cry 5. To, że seria nie jest martwa, wiemy od dawna. DmC: Devil May Cry dla wielu było nieudaną próbą przeniesienia produkcji gier na Zachód, więc po latach wydawca postanowił odświeżyć Devil May Cry 4 i wydać jako specjalna edycję na konsole tej generacji. Na końcu dorzucono coś, co ludzie potraktowali jako teaser piątki (plansza, w której Capcom dziękuje za ukończenie gry i zaprasza nas ponownie w następnej odsłonie). Devil May Cry 5 powstaje od pewnego czasu, co półsłówkami potwierdził nawet Hideaki Itsuno kilka miesięcy temu. Więc w tym przypadku pozostaje jedynie pytanie – kiedy Capcom postanowi światu pokazać swoje najnowsze dziecko i jak będzie się prezentowało. To, że Itsuno potrafi nadal potrafi tworzyć niesamowite produkcje, pokazuje chociażby mające pięć lat na karku Dragon's Dogma, gdzie system walki jak na RPG-a akcji jest wyjątkowo udany.

Szanse na zapowiedź: 75%

Diablo 2 HD

W dobie odświeżania starych gier, Blizzard postanowiło dołączyć do zajmującego się tym grona deweloperów. Plotki o odświeżeniu starych odsłon najpopularniejszych serii krążą po Internecie od kilkunastu miesięcy, ale dopiero potwierdzenie Starcrafta w HD nadało im solidnej podwaliny. Starcraft Remastered ma pojawić się jeszcze w trakcie tego lata. Blizzard, zamiast leniwie podbić rozdzielczość, postanowiło narysować wszystkie sprite'y od nowa, nadając grze zupełnie nowego wymiaru. W kolejce może być też Diablo 2, które dla wielu nadal pozostaje najlepszym reprezentantem gatunku hack 'n' slash. Konsolowi gracze ucieszyli by się tym bardziej z zapowiedzi wydania w HD, bo byłaby ogromna szansa, że ktoś w Blizzardzie pokusiłby się o konsolowy port, dzięki któremu moglibyśmy pierwszy raz odpalić Diablo 2 na konsoli. A to, że da się grać na padzie, pokazało już Diablo 3.

Szanse na zapowiedź: 45%

Final Fantasy VI Remake

Square Enix jako jeden z nielicznych dużych wydawców nadal w dosyć dobrym tempie wydaje kolejne produkcje, zarówno jeśli mówimy o nowych tytułach, jak i odświeżonych grach sprzed kilku lat. Owszem, na Kingdom Hearts 3 nadal czekamy, podobnie jak na remake Final Fantasy VII, ale mimo wszystko – 30. rocznica Final Fantasy do tej pory przebiega raczej dobrze pod względem gier. Dlaczego więc nie wykorzystać okazji i nie zapowiedzieć remake'u Final Fantasy VI, które dla wielu osób jest zdecydowanie najlepszą odsłoną w całej serii? O taki ruch pytano nawet najważniejsze osoby w Square Enix i te nie wykluczyły takiego ruchu, więc wszystko nadal może się wydarzyć. Tym bardziej, że wydawca nadal ma do zmycia plamę po wypuszczeniu smartfonowej wersji FF VI, która wygląda po prostu okropnie.

Szanse na zapowiedź: 15%

Medievil 3

Wskrzeszamy kolejną markę sprzed 20 lat. Dlaczego Medievil? Bo po Medievil Resurrection (12 lat minęło od ostatniej gry w serii!) nie dostaliśmy nic nowego. Sony eksperymentowało z kilkoma projektami na PS3, planując stworzenie gry imprezowej lub tytułu korzystającego z PS Move, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło. A gdy wykluczymy port "jedynki" z PSP, zostajemy z 17 latami bez marki Medievil. Sir Daniel Fortesque jest zdecydowanie jedną z barwniejszych postaci stworzonych przez studia Sony, jego przygody jako platformówko-przygodówki w trójwymiarze sprawdzały się wyjątkowo dobrze, a i poziom humoru dokładał swoje trzy grosze. W dobie powolnego odradzania się gatunku platformówek (wraz z premierą Crasha), wyciągnięcie z krypty Sir Daniela wydaje się idealnym ruchem, by zaspokoić nostalgiczne uczucia posiadaczy PS4.

Szanse na zapowiedź: 35%

 

Monster Hunter PS4

To już trzecia gra Capcomu w tym zestawieniu, ale nikogo nie powinno to dziwić. Japoński wydawca jest jednym z nielicznych mających w dyspozycji mnóstwo klasycznych marek leżących odłogiem. W przypadku Monster Huntera akurat tak nie jest, bo seria żyje i ma się wyjątkowo dobrze na przenośnych konsolach Nintendo, ale fani PlayStation mogą czuć się opuszczeni. Monster Hunter debiutowało na PS2, choć tam szału nie zrobiło. Dopiero wydanie na PSP eksplodowało pod względem popularności, tyle że... tylko w Japonii. Próby podbicia Zachodu nie wyszły i ostatecznie wraz ze śmiercią PSP, Capcom przeniosło się na 3DS-a i później na WiiU. Jednak plotki o zachodnim Monster Hunterze na PS4 nabierają w ostatnich tygodniach na sile, więc coś za kulisami musi być na rzeczy. Tym bardziej, że marka potrzebuje solidnej ewolucji w mechanice gry i technologii – to nadal gra, której rdzeń sięga 2004 roku!

Szanse na zapowiedź: 65%

PlayStation All-Stars Battle Royale 2

Pierwsza część PlayStation All-Stars Battle Royal hitem nie była, co nie przeszkodziło w dosyć dobrej sprzedaży (ponad milion kopii), mimo zerowego wsparcia marketingowego ze strony Sony oraz wyjątkowo dziwnego doboru wojowników. Sony poskąpiło budżetu i zostaliśmy z bohaterami tak ikonicznymi jak Isaac Clarke, Zeus z God of War czy Big Daddy z Bioshocka (ekhm, tak, to sarkazm). Kontynuacja mogłaby powstać bez problemów ze znacznie większym budżetem. Sony dorobiło się kilku konkretnych postaci, które pasują do gry i które są identyfikowane z PlayStation (jak chociażby Aloy). Do tego wystarczy wyłożyć odpowiednio dużo gotówki i dorzucić Crasha, Spyro, Clouda z Final Fantasy VII, Snake'a z Metal Geara oraz kilku innych bohaterów gier 3rd Party (Lara Croft, Ryu) – i mamy przepis na wyjątkowo udaną bijatykę imprezową.

Szanse na zapowiedź: 50%

Soul Calibur 6

Renesans bijatyk jest faktem. Mamy kolejne odsłony Guilty Gear Street Fighter V, do tego Tekken 7, Injustice 2, The King of Fighters... w tym wszystkim brakuje tylko nowej odsłony serii Soul Calibur, która poza jednym wyjątkiem, towarzyszy marce PlayStation od początku. Marzenia o szóstej odsłonie Soul Calibur co jakiś czas są rozbudzane wpisami samego Bandai Namco, które zdecydowanie podkreśla, że Legenda nigdy nie umrze, a nieudany eksperyment w postaci Soul Calibur: Lost Swords pozwolił wyciągnąć wnioski zespołowi deweloperskiemu. Jako że Tekken 7 trafiło już do sprzedaży, ekipa odpowiedzialna za gry z tej serii mogłaby pokazać światu swój nowy projekt, bez zabierania uwagi, która skupiona byłą do tej pory na Tekkenie. Pytaniem pozostaje jednak forma nowej odsłony. Kontynuacja dotychczasowej historii zrestartowanej w "piątce", a może coś zupełnie nowego? Ważne jest tylko jedno – by wrócił Edge Master Mode.

Szanse na zapowiedź: 30%

Spyro the Dragon HD Trilogy

Na sam koniec zostawiliśmy zbiorcze wydanie, które po zapowiedzi trylogii Crasha nabrało mniej lub bardziej realnych kształtów. Co wiemy? Prawa do marki Spyro są w rękach Activision, fani nadal kochają fioletowego smoka (niekoniecznie jego inkarnację ze Skylandersów), a jedna z firm produkująca licencjonowane figurki zdradziła, że w przygotowaniu jest merchandising ze Spyro the Dragon – tak, tego klasycznego Spyro z PlayStation. To podsuwa nam nadzieje, że coś jest na rzeczy i Activision wraz z Sony, widząc zainteresowanie wokół Crasha, skusi się także na odnowienie trzech gier oryginalnie stworzonych przez Insomniac Games. Kto mógłby dostać taki projekt w swoje ręce? Chociażby ekipa Bluepoint Games, która ma pracować nad odnowieniem popularnej marki... co wyjątkowo pasuje w tym przypadku.

Szanse na zapowiedź: 40%

cropper