9 gier, których nie możemy się doczekać na E3 2017

9 gier, których nie możemy się doczekać na E3 2017

[email protected] | 07.06.2017, 10:26

Targi E3 2017 startują od razu po tym weekendzie. Firmy wystawią swoje najmocniejsze działa, zapowiadając nowe produkcje i pokazując te, które już widzieliśmy. Czekając na konferencje, ułożyliśmy zestawienie 10 gier, na które czekamy najbardziej.

Zestawienie obejmuje produkcje już zapowiedziane, więc nie znajdziecie tutaj plotek i spekulacji czy naszych gier marzeń (na to przyjdzie czas w osobnym artykule). Listę dziesięciu tytułów ułożyliśmy alfabetycznie, dodając do każdej gry informacje, które o danym tytule wiemy na ten moment.


Days Gone

Deweloper: Sony Bend | Wydawca: Sony Interactive Entertainment | Data premiery: 2018?

Days Gone zostało zapowiedziane rok temu w trakcie konferencji Sony na E3 2016. Nowa produkcja studia Sony Bend powstawała w biurach dewelopera przez kilka lat, zanim coś zrodziło się z wielu pomysłów. Trzecioosobowa gra akcji osadzona w czymś, co możemy raczej nazwać otwartym światem, w którym zalęgli się nieumarli. Nie są to jednak zombie znane z popkultury – wolne i niezbyt groźne. Tym truposzom znacznie bliżej do zarażonych z filmu 28 dni później. Są szybcy, agresywni i zbierają się w ogromne grupy, co zresztą mogliśmy zobaczyć na pierwszym materiale. Studio chwali się swoją technologią, która pozwala na stworzenie ogromnych lokacji wraz z hordami zarażonych, stanowiących ciągłe zagrożenie.

W tym roku Sony powinno pokazać nam znacznie więcej rozgrywki z Days Gone i ujawnić przynajmniej okienko premierowe tej produkcji. Jako że obecność gry potwierdzono przez Shawna Laydena, możemy spokojnie liczyć na zalanie nas materiałami z gry.

Destiny 2

Deweloper: Bungie | Wydawca: Activision | Data premiery: 8 września 2017

Tak, to prawda. Destiny 2 już widzieliśmy podczas oficjalnego ujawnienia tytułu, w trakcie którego Bungie chwaliło się nowościami, pokazując początek gry oraz urywki z wielu lokacji. Destiny 2 ma ma być grą, która naprawia wszystkie błędy pierwszej części. Ma być więcej, lepiej i sprawniej, bez ekranów wczytywania i z otwartym światem wypełnionym sekretami. Pierwszy pokaz pozostawił jednak niedosyt i szybko pojawiły się głosy, że Destiny 2 mogłoby wyjść jako DLC i nikt by się nie połapał.

Z tego powodu Bungie, pokazując na E3 nowe materiały z Destiny 2, powinno skupić się nie na jednej z misji, a pokazać nam, jak wyglądają odmienione Patrole w dużo większych lokacjach. Mamy też zobaczyć sieciowe tryby PvP, które zostaną zmniejszone, by mocniej postawić na akcję. Czekamy.

God of War

Deweloper: Sony Santa Monica | Wydawca: Sony Interactive Entertainment | Data premiery: Q1 2018?

God of War, podobnie jak Days Gone, zostało ujawnione rok temu w trakcie konferencji Sony. Kontynuacja będąca niejako restartem historii zapisała się w pamięci graczy jako kawałek niesamowitego pokazu, któremu towarzyszyła muzyka grana na żywo przez orkiestrę. Kratos wylądował w klimatach nordyckiej mitologii i wraz ze swoim synem Atreusem mierzył się z ogromnym trollem. Później dowiedzieliśmy się, że gra skupi się bardziej na narracji i zaoferuje bardziej otwarte lokacje, ale jednocześnie nie odejdzie od brutalnych i efektownych walk z tabunami przeciwników.

Właśnie z tego powodu czekamy na kolejny pokaz gry. Chcemy zobaczyć akcję z większym rozmachem, poznać datę premiery i dostać nagranie powodujące opad szczęki, po którym nie pozbieramy się przez kilka godzin.

 

Kingdom Come: Deliverance

Deweloper: Warhorse | Wydawca: Deep Silver | Data premiery: 2017

O Kingdom Come: Deliverance wiemy najwięcej z wszystkich gier, które znalazły się w tym zestawieniu. Gra wędruje z nami po kolejnych targach, pokazując co jakiś czas nowe materiały, a osobom, które wsparły zbiórkę na Kickstarterze, ofiaruje możliwość pogrania we wczesną wersję gry. Jest to RPG osadzone w klimatach nam wyjątkowo bliskich, pozbawione magii, elfów, krasnoludów i innych fantastycznych stworzeń. Do tego system walki mający odwzorować pojedynki białą bronią, walki o zamki i codzienne życie na średniowiecznej wsi lub w mieście.

Dlaczego więc akurat ten tytuł? Bo chcemy więcej. Chcemy zobaczyć coś nowego, zwłaszcza że ekipa Warhorse zapowiada w trakcie E3 pokaz czegoś, co ma na nas zrobić niesamowite wrażenie. Czekamy więc i trzymamy kciuki, by gra wyszła tak dobra, na jaką się zapowiada.

Ni no Kuni 2: Revenant Kingdom

Deweloper: Level-5 | Wydawca: Bandai Namco | Data premiery: 2017

Ni no Kuni pierwszy raz pokazane zostało nam w 2015 roku na PlayStation Experience. Właśnie wtedy Level-5 i Bandai Namco zapowiedzieli kontynuację tego przepięknego jRPG-a tworzonego przy współpracy studia Ghibli. Ni no Kuni 2 pozwoli nam wcielić się w młodego króla Evana, który musi odzyskać swoje królestwo. Pomóc mają w tym oczywiście przyjaciele oraz małe stworki nazwane tutaj Higgledami. Od momentu zapowiedzi widzieliśmy parę zwiastunów i materiałów prezentujących nam rozgrywkę, ale... to nadal mało.

E3 to idealny czas, by pokazać nie tylko nowe materiały z gry, ale przede wszystkim ujawnić datę premiery, na którą fani gatunku RPG bez wątpienia czekają.

Spider-Man

Deweloper: Insomniac Games | Wydawca: Sony Interactive Entertainment | Data premiery: 2017?

Kolejny tytuł po God of War i Days Gone zapowiedziany w trakcie zeszłorocznej konferencji Sony na E3. Insomniac Games zaskoczyło wszystkich, ujawniając, że to właśnie oni zajmą się grową adaptacją Człowieka-Pająka. Sony, nawiązując współpracę z Marvelem, wypożyczyło prawa do filmowego Petera Parkera w zamian za wyłączność do growego Spider-Mana. O grze niestety nie wiemy za dużo. Ma być otwarty świat, ma być ładnie i ma to zadowolić fanów tego superbohatera.

Właśnie dlatego na pokaz tej gry czekamy tak bardzo. Chcemy wiedzieć o grze coś więcej, zobaczyć więcej materiału z rozgrywki. Poznać datę premiery (nawet orientacyjną!), więc Sony – nie śpimy, działamy!

 

Star Wars Battlefront 2

Deweloper: DICE | Wydawca: Electronic Arts | Data premiery: 17 listopada 2017

Technicznie rzecz biorąc, Battlefronta 2 już widzieliśmy... na zwiastunie CG, który nakreślił nam mniej więcej, czego spodziewać się po fabularnym segmencie gry tworzonym przez EA Motive. Obiecano nam postacie i lokacje z wszystkich trzech trylogii, rozbudowany tryb dla wielu graczy, kooperacyjne misje, fabularny singiel i pozbycie się płatnych dodatków. Jednak od momentu zapowiedzi pytanie pozostaje takie samo – jak wyglądać będzie sama rozgrywka?

Odpowiedź przynieść ma nam EA Play, które odbędzie się już 10 czerwca, czyli dwa dni przed targami. To właśnie wtedy zobaczymy sieciową rozgrywkę w ramach Ataku na Theed. Miejmy nadzieję, że oczekiwania zostaną spełnione i tym razem Battlefront będzie grą godną marki Gwiezdnych wojen.

Śródziemie: Cień Wojny

Deweloper: Monolith | Wydawca: Warner Bros. | Data premiery: 10 października 2017

Ten wybór może Was zdziwić, zwłaszcza że deweloper nie szczędzi nam materiałów z gry. Jednak nas Śródziemie interesuje tak samo, niezależnie od tego, ile materiałów nam do tej pory pokazano. Przesunięcie premiery wskazuje na chęć dopracowania produkcji, która została znacznie rozbudowana. Wraca system Nemesis, ale tym razem zaoferuje nam znacznie więcej możliwości, w tym przejmowanie całych fortec i wystawianie własnej armii do walki z innymi orkami, trollami czy urukami.

Co na tegorocznych targach E3? Po prostu coś nowego. No i czekamy na pokaz gry, która wydaje się być tytułem, który towarzyszyć będzie premierze Xboksa Scorpio.

Wolfenstein: New Colossus

Deweloper: Machine Games | Wydawca: Bethesda | Data premiery: 2017?

Nowy Wolfenstein został w wyjątkowo zgrabny sposób zajawiony rok temu w trakcie konferencji Bethesdy na E3. Wcześniej kontynuacja przygód B.J. Blazkowicza wyciekła za sprawą rodzimej aktorki, która podkłada głos Ani – Alicji Bachledy-Curuś. I to jedyne co o grze wiadomo. No, może poza tym, że będziemy mieli do czynienia ponownie z FPS-em w klasycznym wydaniu. Więc w przypadku tej gry – czekamy na oficjalne ujawnienie i zwiastun, który zerwie nam czapki z głowy.

cropper