Typujemy, co Sony pokaże nam na targach Gamescom

Typujemy, co Sony pokaże nam na targach Gamescom

Michał Madanowicz | 12.08.2014, 18:00

Już lada moment, bo o godz. 19, czeka nas konferencja Sony na targach gamescom. Przeanalizujmy zatem, czego możemy się spodziewać po japońskim gigancie i jego prezentacji w Kolonii.

Z racji, że targi Gamescom to największe europejskie wydarzenie w branży gier, a w skali globalnej ustępuje jedynie E3, z pewnością doczekamy się w jego trakcie dużych zapowiedzi i ciekawych pokazów. Oto nasze zestawienie produktów, o których chcielibyśmy usłyszeć od Sony 12 sierpnia.

Project Morpheus

Nie ulega wątpliwości, że Sony duże nadzieje pokłada w technologii VR. Mimo to wciąż czekamy na więcej szczegółów na temat działania Project Morpheus, a przede wszystkim oczekujemy możliwości własnoręcznego przetestowania urządzenia. Nie obrazilibyśmy się też, gdyby poinformowano, kiedy możemy spodziewać się gogli VR w dystrybucji oraz jaka będzie ich cena. Sony musi w końcu zacząć odkrywać karty, bo im dłużej będzie z tym zwlekać, tym coraz mniejsze będzie zainteresowanie produktem – zwłaszcza że już teraz gracze podchodzą do Morpheusa sceptycznie, obawiając się, że będzie to kolejny niewykorzystany gadżet, jak było wcześniej w przypadku grania w 3D czy PlayStation Move.

Until Dawn

A skoro już mowa o kontrolerze ruchu, to warto przypomnieć o . To tytuł, który przywrócił we mnie nadzieję, że jest jeszcze życie dla PlayStation Move. Szybko zostałem jednak sprowadzony na ziemię, gdy w ciągu dwóch lat od ogłoszenia prac nad tą produkcją nie wydarzyło się w temacie kompletnie nic. Na szczęście wszystko wskazuje na to, że moje obawy nie były uzasadnione i survival horror nawiązujący do filmów grozy klasy B ma się dobrze. Nie tylko Sony ogłosiło, że gra pojawi się na tegorocznym gamescomie, ale zapowiedziało też wersję na PlayStation 4. Obyśmy wreszcie zobaczyli pierwsze fragmenty rozgrywki.

Nowa definicja horroru

Sony najprawdopodobniej ujawni nam także inny duży tytuł w konwencji horroru. Niedawna, tajemnicza zapowiedź, która trwa zaledwie 17 sekund, obiecuje nam tytuł na nowo definiujący wspomniany gatunek. Dokładnie tego samego dnia, w jakim do sieci trafił zaprezentowany wyżej zwiastun, firma zarejestrowała w amerykańskim Biurze Patentów i Znaków Towarowych tytuł A Million Ways to Die. Przypadek? Nie sądzę. Dobrych horrorów nigdy za wiele, więc czekamy z niecierpliwością.

 

Czołowe studia SCE WWS zaskoczą świeżynkami

Zarówno Naughty Dog, Media Molecule, Guerrilla Games, jak i Quantic Dreams pracują nad nowymi, niezapowiedzianymi jeszcze projektami. Liczymy na to, że przynajmniej jedna z gier, która powstaje w biurach wymienionych deweloperów, zostanie ujawniona podczas wtorkowej konferencji Sony. Fajnie byłoby też zobaczyć fragmenty rozgrywki z , ale szanse na to, że tak się stanie, są małe. Wydaje się, że gdyby Sony miało zamiar pokazywać gameplay z nowego Uncharted, zrobiłoby to już podczas E3. W Kolonii spodziewać się możemy raczej dłuższego zwiastuna lub kolejnego teasera.

Promocja gier ekskluzywnych

Na targach nie zabraknie , , , inFamous: First Light, czy też . Wszystkie flagowe produkcje na konsole PlayStation (z naciskiem na PS4), które trafią na sklepowe półki w ciągu najbliższych miesięcy, stawią się w Kolonii i postarają się przekonać, że warto dla nich zainwestować w nową platformę Sony. Gameplaye, przybywajcie!

Indie

Jak wiadomo, japońska firma żyje w zgodzie z twórcami niezależnymi, więc z pewnością wtorkowa konferencja skupi się także na grach indie. Nie wyobrażamy sobie gamescomu bez , które intryguje nawet tych, którzy z reguły produkcje niezależne omijają szerokim łukiem. Co do tytułów multiplatformowych, najbardziej wyczekiwane będzie chyba – być może poznamy datę premiery. Ponadto powinniśmy usłyszeć o odświeżonych wersjach i ..

Michał Madanowicz Strona autora
cropper