10 najciekawszych piosenek ze zwiastunów targów E3 2014

10 najciekawszych piosenek ze zwiastunów targów E3 2014

Jaszczomb | 03.07.2014, 18:42

Jak zapracować na preordera bez pokazania rozgrywki ze swojej gry? Zwiastunem, oczywiście. Dlatego poświęca się im sporo uwagi, umiejętnie dobierając muzykę do prezentowanej animacji. Dlatego wybraliśmy najlepsze piosenki z trailerów zaprezentowanych podczas tegorocznych targów E3.

Ze wszystkich prezentowanych podczas targów zwiastunów (nie tylko gier na konsole Sony) wybraliśmy najciekawszą dziesiątkę kawałków. Poniżej znajdziecie trailer, w którym się pojawiły, oraz pełną wersję piosenki. Kolejność przypadkowa.

 

Dead Island 2 - Pigeon John – The Bomb

Jeden z najlepszych zwiastunów targów zawdzięcza swoją popularność głównie świetnemu doborowi utworu Pigeona Johna – The Bomb. Motywujący do biegania track zgrywa się lirycznie z postępującą przemianą bohatera filmiku i zapowiada lekki ton sequela Martwej Wyspy. Chociaż czy mocny zwiastun pierwszej części znalazł odzwierciedlenie w grze? 

 

 

LittleBigPlanet 3 - Shugo Tokumaru - Rum Hee

Jednym z najmocniejszych elementów szmaciankowej serii bez wątpienia jest muzyka. Spokojna, radosna, lecząca najcięższą depresję, choćby na chwilę. Utwór Japończyka Shugo Tokumaru idealnie wpasował się w takie beztroskie zabawy z Sackboyem i przyjaciółmi. Można narzekać, że to cross-gen, można narzekać, że wygląda tak samo, jak poprzedniczka, ale kiedy leci ten zwiastun wszyscy milkną i trafiają na parę minut do kolorowego świata niekończącej się zabawy.

 

 

Assassin’s Creed Unity - Lorde - Everybody Wants To Rule The World

Wszechobecna walka o władzę – każdy chce rządzić światem i często trzeba takie osoby utemperować. Świetnie dobrany, choć nadużywany ostatnio (Dracula Untold, druga część Igrzysk Śmierci) cover zespołu Tears for Fears, dzięki któremu aż ciarki przechodzą, kiedy ogląda się zwiastun. Młodziutka Lorde wykonała kawał dobrej roboty, ale nie zapominajmy o innym coverze tej samej piosenki, jaki pojawił się w ubiegłorocznej grze Bioshock Infinite (znajdziecie go tutaj).

 

 

Wiedźmin 3: Dziki Gon – Percival – Sargon

Wielka polska produkcja wymaga porządnego, słowiańskiego podkładu. Na szczęście zamiast Donatana zdecydowano się na rodzimy zespół folkmetalowy Percival, którym zajęli się i odpowiednio obrobili panowie Marcin Przybyłowicz i Jakub Pietrzak. Pełną wersję wyniku tej współpracy znajdziecie tutaj, a niżej zwiastun i oryginalny utwór.

 

 

 

The Last of Us Remastered - At Sea - Something In The Way

The Last of Us to klasa sama w sobie. Nie zdecydowano się jednak wykorzystać ścieżki dźwiękowej z gry, a wybrano Something in the Way z repertuaru Nirvany, choć użyto coveru, wykonanego przez zespół At Sea. Jeśli nie mieliście okazji usłyszeć wersji Cobaina, znajdziecie go tutaj, a jego inną, nowszą wersję (remastered!) wraz z odświeżonymi przygodami Joela i Ellie znajdziecie poniżej.

 

 

The Crew - Oliver Tank - Last Night I Heard Everything in Slow Motion

Setki kilometrów, różnorodne środowisko, zmienne pory dnia i roku, a wszystko spięte niesamowicie zrobionym time-lapse’em. Dzieło wieńczy spokojny utwór australijskiego muzyka Olivera Tanka - Last Night I Heard Everything in Slow Motion.  A że The Crew to w istocie będzie MMO i podczas gry ekran zaleją nam minimapki, odmierzające czas liczniki i dziesiątki nicków graczy? Nie przejmuj się tym, usiądź obok mnie i się zrelaksuj.

 

 

Grand Theft Auto V - From Nowhere - Dan Croll (Baardsen Remix)

Rockstar potrafi dostarczyć zwariowane postaci, pełne zabawnych sytuacji cutscenki, ciężkie od bluzgów dialogi i szalone misje fabularne. Jak więc najlepiej przedstawić GTA V wkraczające na next-geny? Tętniącym życiem Los Santos przy wyjątkowo spokojnej muzyce.Oczywiście odpowiednio zremiksowanej, bo oryginał raczej by nie przeszedł. Zresztą zobaczcie sami.

 

 

[email protected] - Bruton - My Kind of Trouble (remix)

Zajmijmy się teraz konferencją z obozu Microsoftu. Gry niezależne nie są dla każdego, ale jeśli cenicie pomysłowe produkcje nie bojące się ryzyka, to widząc takie gry możecie powiedzieć My kind of trouble. Tak samo, jak brzmi tytuł utworu przygrywającego w tle do montażu nadchodzących indyków. Niżej wersja oryginalna, nieco wolniejsza, a remix znajdziecie tutaj.

 

 

Oddworld: New 'n' Tasty - Elodie Adams - Born To Love You

Kilkanaście lat temu, na pierwszym PlayStation, bawiło nas Oddworld: Abe’s Oddysee. Jeszcze w tym miesiącu sympatyczny Mudokon powróci – ładniejszy, płynniejszy, łatwiejszy i z bardziej inteligentnymi przeciwnikami. Produkcja, którą znamy, kochamy, lecz od dawna do niej nie wracaliśmy. Stworzona, by odwzajemnić nasze uczucia - Born To Love You.

 

 

Metal Gear Solid V: Phantom Pain - Mike Oldfield - Nuclear

Hideo Kojima zawsze poczuwał się reżyserem i nie zapomniał zaznaczyć już w pierwszych sekundach, że przedstawiony zwiastun Phantom Paina to kolejny owoc jego geniuszu. Nie tylko rewelacyjnie dobrał sceny z gry, ale także perfekcyjnie wybrał piosenkę, która wydaje się jakby stworzona na potrzeby tego trailera. I’m nucleaaaaaaar, i’m wiiiiiiild!

 

 

BONUS: Fossil Fighters: Frontier (3DS)

Na koniec jedenasty utwór, którego nie można pominąć - ułożona na potrzeby zwiastuna piosenka brzmi jak intro kreskówki lat 90. i od razu wyjaśnia, co będziemy mogli robić w przenośnej grze z dinozaurami i odkopywaniem skamielin. Czysta radość.