Najlepiej zapowiadające się gry o zombie - TOP 10

Najlepiej zapowiadające się gry o zombie - TOP 10

Igor Chrzanowski | 11.07.2018, 17:00

Motywy związane z zombiakami chyba nigdy się nie znudzą. Nawet gdy już odczuwamy przesyt zabijaną zgnilizną, wystarczy rok oddechu, a gracze znów wyczekują kolejnych produkcji, jakie pozwolają nam zabijać nieumarłych. Dziś wytypowaliśmy 10 najlepiej zapowiadających się gier o zombie.

Nadchodzące miesiące zaoferują graczom całe mnóstwo bardzo ciekawy gier, z czego powinni być zadowoleni także miłośnicy masakrowania zgniłków. Już niedługo przyjdzie nam powrócić do Raccoon City, świata The Walking Dead, a nawet i World War Z. Zainteresowani?

Overkill’s The Walking Dead – 08.11.2018 - gry o zombie

Ekipa odpowiedzialna do tej pory za serię Payday ma spore doświadczenie w kooperacyjnej rozgrywce sieciowej, gdzie grupa śmiałków walczy z hordami wrogów. Tym razem nie będą to jednak kryminaliści i policjanci, lecz zombiaki i grupka śmiałków pragnąca przeżyć w tym okrutnym świecie. Tytuł zaoferuje kilka grywalnych postaci z własnym charakterem, sporą dawkę dobrej rozwałki i powiedzmy, średniej jakości grafikę. Całość będzie też rozwijana długo po premierze.

World War Z - 2018/2019 - gry z zombie

Oparta na filmowym uniwersum gra, nie porusza bynajmniej historii, jaką widzieliśmy w filmie, lecz stawia na własnych bohaterów i kooperację. Kto wie, być może Brad Pitt wystąpi tu w formie małego easter egga, ale to raczej wątpliwe. World War Z podczas pokazów demo porównywany był do Left 4 Dead i twórcy nie ukrywają, że można śmiało przyrównać ich dzieło do hitu Valve, jednakże oni robią sporo rzeczy po swojemu. Będziemy tu walczyć nawet z 500 przeciwnikami naraz, a do tego nasza drużyna będzie mogła wznieść drobne fortyfikacje obronne z dostępnych materiałów. Te zaś będą mocno limitowane, więc z tym sporo frajdy.

Days Gone – 22.02.2019 - gry o zombie

Bend Studios znane jest przede wszystkim ze stworzenia bardzo dobrej serii skradankowych gier akcji pod tytułem Syphon Filter. Tym razem jednak deweloperzy poszli w znacznie innym kierunku i przygotowują dla nas bardzo ciekawą produkcję z istnymi hordami zombiaków. Tutaj nie będzie nas ścigać 5, 50, czy 500 wrogów, a kilka tysięcy. Cały świat został niemalże opanowany przez zarażonych, a gdy ruszą oni w pogoń, nie ma innej opcji niż walka, albowiem jest ich tak dużo, że znajdą naszą potencjalną kryjówkę wszędzie. Jak zwykle Sony stawia na najwyższą jakość grafiki, rozgrywki oraz fabuły.

The Last of Us: Part II – 2019/2020 - gry z zombie

Powrót do świata opanowanego przez Klikaczy i innych zarażonych groźnym grzybem, nie będzie należał do przyjemnych. Teraz bowiem Ellie wyruszyła na osobistą zemstę, której powodu jeszcze nie poznaliśmy. Wiadomo, że w grze zobaczymy całe grono nowych osób, a do tego 19 letnia już dziewczyna nie będzie jedyną grywalną postacią. Rozgrywka pokazana na E3 2018 potrafi podnieść emocje i pokazuje, że Naughty Dog to prawdopodobnie najlepsza ekipa w branży. Ponadto deweloperzy chcą poruszyć tu pewien wątek orientacji seksualnej Ellie, bo jak przyznali, uważają ten temat za istotny.

Dying Light 2 – 2019 - gry o zombie

Polski Techland przygotował dla nas kilka bardzo fajnych marek, z których to aż dwie dotyczyły zombiaków. Obecnie szykowane Dying Light 2 będzie jeszcze większe i lepsze od poprzednika, a do tego przedstawi nam świat w klimatach tak zwanego „współczesnego średniowiecza” (z angielskiego, „Modern Dark Ages”). Polacy stawiają tu przede wszystkim na unikalne doznania graczy, którzy małymi, prostymi decyzjami będą mieli wielki wpływ na kształt zwiedzanego miasta. Tak jak na przykładzie pokazanym podczas E3 2018, jedna misja może sprawić, że sprawy w upadającej metropolii odwrócą się o 180 stopni.

Daymare: 1998 – listopad 2018 - gry z zombie

Jeśli interesujecie się serią Resident Evil zapewne pamiętacie, że w pewnym czasie niezależna ekipa szykowała się do stworzenia fanowskiego remake’u RE2 o podtytule Reborn. Gdy Capcom zajął się własnym remake’m, zakazał dalszych prac nad fanowską wersją, jednak ekipa się nie poddała, otworzyła zbiórkę na Kickstarterze i dzięki zebranym funduszom tworzy własny hit. Rozgrywka, klimat i fabuła szykują się tu bardzo dobrze i naprawdę Daymare: 1998 może okazać się czarnym koniem końcówki tego roku.

Dead Island 2 - 2019/2020 - gry o zombie

Gdy Techland sprzedał prawa do dalszych prac nad serią Dead Island, główną linię cyklu przejęło studio Yager, które dziś zastępuje Sumo Digital – dosyć spora i znana ekipa odpowiedzialna za mnóstwo gier tworzonych na zlecenie. Niestety od chwili zapowiedzi w 2014 roku tytuł utknął w produkcyjnym limbo. Niby był tworzony, niby został skasowany, a następnie wskrzeszony, lecz nadal nie dostaliśmy żadnych materiałów od paru lat. Mimo wszystko ostatnio potwierdzono, że gra powstaje i twórcy szykują się do jej prezentacji za kilka miesięcy. A jeśli spojrzymy na rozgrywkę z 2014 roku, ta kontynuowała wszystko to co najlepsze w serii i wznosiła to na jeszcze wyższy poziom.

The Walking Dead: The Final Season – 14.08.2018 - gry z zombie

Telltale Games zapewniło sobie niesamowitą sławę wypuszczając na rynek pierwszy sezon TWD w swojej autorskiej wersji. Tytuł zdobył wiele nagród gry roku, a po tych wszystkich, w końcu doczeka się ostatecznego rozwiązania. Clementine znów wkroczy do akcji, by uratować mniej lub bardziej bliskie sobie osoby i aby robić czyny, z których niekoniecznie mogłaby być potem dumna. Szykuje nam się emocjonujący finał tej trwającej blisko 6 lat przygody.

Strange Brigade – 28.08.2018 - gry o zombie

Ekipa Rebellion znana jest obecnie przede wszystkim z cyklu Sniper Elite, lecz nadchodzące Strange Brigade może okazać się ich nową żyłą złota. Osadzone w bardzo ciekawym archeologiczno-mityczno-horrorowym klimacie kooperacyjne dzieło ma spory potencjał na podbój rynku. Nie od dziś wiadomo, że gracze kochają walczyć ze strasznymi wrogami w grupie, więc i tutaj dostaną taką możliwość. Akcja gry będzie działa się w okolicach 1930 roku, kiedy to ludzkość eksperymentowała z technologią i odkrywała zakurzone od tysięcy lat grobowce.

Resident Evil 2 Remake – 25.01.2019 - gry z zombie

Na ten powrót czekaliśmy od bardzo wielu lat. Capcom w końcu wysłuchał graczy i na bazie oryginalnego Resident Evil 2 tworzy coś pomiędzy remake’m a rewizją całej gry. Szykowany na styczeń tytuł będzie oferował bardzo podobną historię co dzieło z 1998 roku, lecz rozgrywką przypominać będzie raczej czwartą oraz piątą numeryczną odsłonę serii. Nowe rozwiązania oraz grafika oparta na silniku Resident Evil 7 sprawią, że z łezką w oku powrócimy do Raccoon City.

cropper