Nintendo. Podsumowanie konferencji, opinie redakcji, sonda!

Nintendo. Podsumowanie konferencji, opinie redakcji, sonda!

Rozbo | 12.06.2018, 19:24

Jak zawsze, na sam koniec pora na Nintendo. Co tym razem przygotowali dla nas artyści branży?

Cóż, jak co roku, formuła Nintendo Direct, w trakcie którego Reggie Fils-Aime, prezes Nintendo America, przemawia do nas z nagranie, nie pozwala na zbytnie efekciarstwo. Ale tym razem był to wyjątkowo skromny w zawartość Direct...

Daemon X Machina

Fantastyczna bomba na start, przynajmniej dla mnie. Wielkie mechy walczące w pięknej cel-shadingowej stylistyce to coś, o czym marzyłem od zawsze. Choć nie poznaliśmy żadnych szczegółów odnośnie rozgrywki, zapowiada się coś łudząco podobnego do Armored Core od From Software. Ja to łykam.

Xenoblade Chronicles 2 Torna ~ The Golden Country 

Zaplanowany na wrzesień 2018 dodatek do Xenoblade Chronicles będzie kontynuował historie znanych postaci. Ładny trailer nastroił nas na nowy kawał nowej przygody.

Pokeball Plus

Ten gadżet to po prostu znana fanom poksów kulka pełniąca rolę kontrolera do Pokemon: Let's Go, Pikachu i Pokemon: Let's Go, Eevee! Dostępny od 18 listopada tego roku.

Super Mario Party

Zapowiada się na porządne party-game na Nintendo Switch. Super Mario Party będzie wykorzystywał wszystkie możliwości "Pstryczka". Zestaw różnych minigierek, pomysłowy sposób grania w kilka osób (np. łączenie odpowiednio ze sobą ekranów Swictha itp. Od 5 Pażdziernika 2018.

Fire Emblem Three Houses

Do tego momentu już planowałem ulotnić się sprzed komputera i zrobić to tak, by nikt nie zauważył, jednak Nintendo pokazało pełnoprawną odsłonę znanej serii taktycznych erpegów. Fani Fire Embem zakrzyknęli zapewne z zachwytu, zwłaszcza że trailer był ciekawy, przeplatając fabularne wstawki wraz z rozgrywką. Inna sprawa, że grafika jest okrutnie przeciętna...

Gra będzie debiutowała dopiero wiosną 2019 roku.

Fortnite

Zgodnie z oczekiwaniami - Fortnite wylądowało na Switcha. Przystosowany pod konsolę Nintendo, a co najważniejsze, dostępny już od dziś wieczorem! Raczej nie należy spodziewać się dużych zmian w formule oraz oprawie - która swoją drogą idealnie pasuje do Nintendo.

Overcooked 2, Hollow Knight

Reggie Fils-Aime zaprezentował kilka indyczych gier, w tym Overcooked 2 z szeregiem zmian w stosunku do jedynki oraz uroczego Hollow Knight.

Starlink: Battle of Atlas, Minecraft, Splatoon 2 Octo Expansion, Crash Bandicoot N.Sane Trilogy, Paladins, Fallout Shelter, Dark Souls Remastered, Wolfenstein II: The New Colossus i inne

Co nastąpiło potem? Nie wiem jak to nazwać - zlepkowym trailerem pokazującym kilka nadchodzących tytułów. To gry, o których już wiemy - niektóre już dostępne, niektóre tuż za przysłowiowym rogiem. Przeleciało to tak szybko, że szybko o tym zapomniałem, a szkoda, bo było tam kilka interesujących gier. 

Super Smash Bros. Ultimate

Ogromny kawał prezentacji został poświęcony nowej części ulubionego przez fanów fightera. W zasadzie połowa całego Nintendo Direct! I nie bez przyczyny.

Jak sama nazwa wskazuje, Super Smash Bros. będzie ostateczną, najlepszą i  największą wersją nintendowego brawlera. Dosłownie - w grze znajdzie się każdy zawodnik w historii serii! Znajdą się tu więc klasyki w postaci Ice Climbers, Wolf ze Star Fox Zero (po 10 latach nieobecności serii) Cloud z FF VII, Trzy różne wersje Linka z różnych Zeld, Bayonetta a nawet... kobieca wersja Pikachu.  Są też debiutanci, jak np. Inkling ze Splatoona oraz specjalne postaci supportujące głównych zawodników. Początkowa lista będzie mała, ale Nintendo ułatwiło sposób odblokowywania nowych. Łączna liczba zamknie się oszałamiającej liczbie 64! Znane postaci się nieco zmieniły (np. Mario wciąż jest łatwą do opanowana postacią, ale twórcy wzbogacili jego ruchy o patenty z ostatnich gier), są tzw. Echo Fighters (postaci bazujące na innych postaciach z zestawu, z nieco inną charakterystyką ciosów), ponadto różnym mniejszym lub większym zmianom uległ cały system.

Wideo pokazujące różnice pomiędzy zawodnikami naprawdę robiło wrażenie! Ta gra zapowiada się na prawdziwą, wirtualną encyklopedię nie tylko gier Nintendo, ale w kilkudziesięciu innych tytułów, których postaci pojawiły się gościnnie w Super Smash Bros.

Co więcej z grą będą kompatybilne wszystkie wydane dotychczas figurki Amiibo oraz oryginalny kontroler do Gamecube'a.

Premiera 7 grudnia 2018.

Plusy:

  • Super Smash Bros. Ultimate zapowiada się wybornie!
  • Ciekawe zapowiedzi Daemon X Machina i Fire Emblem: Three Houses
  • Eeee...? Reggie?

Minusy:

  • Za mało, za krótko!
  • Bez wielkich bomb. Gdzie nowa Bayonetta, gdzie Metroid Prime 4?!
  • Tak dużo czasu poświęconego Super Smash Bros. miało przykryć fakt, jak biedna w zawartość była konferencja Nintendo.

 Opinie:

Rozbo:

Trochę nie wiem, co powiedzieć. Jestem nieco zażenowany. Show Nintendo nigdy nie miało ambicji zawojowania E3, ale to, co zobaczyliśmy dzisiaj, to najgorsza konferencja tych targów i jedna z najgorszych w historii firmy z Kioto. Owszem, nowe Super Smash Bros. zapowiada się świetnie, ale nie można opierać całej konferencji na jednym tylko tytule! Najbardziej boli całkowity brak Metroid Prime 4....

Roger:

Wygląda na to, że w tym roku pokazy wcześniej wyreżyserowane i nagrane po prostu zasysały. Konferencja Square Enix nie powaliła, podobnie jest w przypadku Nintendo. Nowe Fire Emblem szanuję mocno, ale fanem Smasha nigdy nie byłem, więc oglądanie przez ponad 30 minut okładania się po pysku przez postacie ze świata Nintendo to dla mnie stanowczo za dużo. Wielbiciele marki zapewne już rozbijają świnki, bo skala gry wydaje się być ogromna. Liczyłem jednak, że na koniec pojawi się Metroid Prime 4 albo Bayonetta 3, a zostałem odprawiony z kwitkiem.

Igor:

Wobec Nintendo miałem w tym rok wysokie oczekiwania i się niestety mega mocno przeliczyłem. Nowy Fire Emblem będzie kozacki, tak samo Super Smash Bros z największym roosterem postaci w historii bijatyk, ale poza tym... No troszkę meh.

Gdzie moja śliczna Bayonetta? Gdzie Metroid Prime 4? Jakaś gruba niespodzianka? Ach, no i co z Yoshim, zaprezentowanym rok temu - skasowali go, czy jak? Nintendo Direct E3 2018 to takie słabe 5/10.

Wojtek:

Nintendo niestety nie zaskoczyło. Super Smash Bros. Ultimate wygląda dobrze, Fire Emblem: Three Houses będzie świetny, ale reszta? Meh. Gdzie jest Bayonetta 3? Gdzie jest Metroid Prime 4? To właśnie na tej imprezie mieliśmy otrzymać TONĘ grubych tytułów, które zadebiutują na rynku w drugiej połowie 2018 roku, a dostaliśmy… Jednego pewniaka. Odnoszę wrażenie, że Nintendo po kapitalnym 1. roku Nintendo Switch złapało mocną zadyszkę i firma nie ma pomysłu (parcia?) na dostarczenie kilku grubych hitów. Szkoda. Dalej czekamy.

Zax:

Zax: Za marką Smash Bros. nie przepadam, więc wynudziłem się przy rozlwlekłej prezentacji tej mordoklepki. Co innego nowy Fire Emblem: Three Houses. Zamiast spin-offa w stylu Warriors wreszcie powalczymy tu w klasycznym stylu taktycznym. Zwiastun był obiecujący... liczę na hit. Ucieszyła mnie zapowiedź dużego rozszerzenia genialnego Xenoblade Chronicles 2, które cały czas uznaję za najlepszą obok Zeldy, grę na Switch. I to niestety tyle. Konferencja nie zachwyciła. Zabrakło tu naprawdę gorących zapowiedzi lub podjęcia tematu, takiego jak np. nowe Poksy. Better luck on TGS 2018 Nintendo...

 

cropper