Cosplaye: TOP 10 najlepszych cosplayów w roku 2017 według PPE.pl

Cosplaye: TOP 10 najlepszych cosplayów w roku 2017 według PPE.pl

Senix | 27.12.2017, 15:00

Rok 2017 dobiega końca. W czasie tych dwunastu miesięcy odbyło się wiele imprez branżowych i konwentów, na których mogliśmy podziwiać różne wcielenia postaci z gier, anime i filmu. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was zestawienie dziesięciu najlepszych cosplayów, które nas zachwyciły na przestrzeni tych miesięcy.

Uwielbiam odbierać wiadomości od Rogera, który umie powierzyć człowiekowi „mission impossible”. Taką właśnie misją było znalezienie najlepszych cosplayów z całego 2017 w tydzień. Oczywiście od razu się zgodziłem, a po pewnym namyśle stwierdziłem: „w co ja się znowu wrypałem?”. Znalezienie dziesięciu najlepszych kostiumów w tak krótkim czasie jest dużym wyzwaniem, które nie udałoby się bez pomocy czterech zaprzyjaźnionych cosplayerek (Laf, Lorien, Yarpenna i Dem z Mad Solipsistic Dance – dziękuję!!!) , które pomogły mi w ekspresowym tempie przejrzeć cosplayerów z różnych stron świata. I tak z około czterdziestu kandydatów wybrałem dwadzieścia dwie osoby, a w późniejszym etapie razem z Laf wybraliśmy dziesiątkę, którą możecie zobaczyć na dole


.TOP 10 najlepszych cosplayów w roku 2017 według PPE.pl
(kolejność alfabetyczna)


Dejota craft jako Iron Man z Marvel Cinematic Universe

Zwycięzca nagrody grand prix podczas tegorocznej edycji konkursu cosplay na Poznań Game Arena – chyba większych argumentów nie trzeba dodawać aby stwierdzić, że Iron Man w wykonaniu Kudłatego zasłużył na miejsce w naszym rankingu? Dodam, że autor tego stroju poświęcił wiele czasu na udoskonalenie go pod każdym względem, a i tak nadal by coś poprawiał! Jak dla mnie, to nawet Robert „Stark” Downey Jr. wskoczyłby w ten pancerz w nadchodzącym starciu z Thanosem.

Zdjęcie: World by Springman.


Elena Samko Cosplay jako Triss Merigold z Wiedźmina.

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć cosplayu z Wiedźmina. I nie zabrakło też pięknej cosplayerki, która wciela się w tę postać. Elena Samko jest rosyjską cosplayerką, którą poznałem na tegorocznej edycji konwentu NiuCon i zachwyciła mnie swoją osobą oraz wersją Triss. Elena wygląda zjawiskowo, ale żadne zdjęcie tego nie odda – trzeba zobaczyć to na własne oczy, co mi się udało i mogę stwierdzić, że jest to zdecydowanie najlepsze wcielenie rudowłosej czarodziejki, jakie widziałem. Tylko czemu zapomniałem sobie zrobić z nią zdjęcia na NiuConie?

Zdjęcie: Kseniya Rogutenok.


Enji Night jako Aqua z Kingdom Hearts: Birth by Sleep

Enji to pochodząca z Węgier cosplayerka, która już wiele razy zachwyciła nas różnymi strojami. Aqua z Kingdom Hearts pojawiła się nawet w Polsce na potrzeby FotoCon by Techland i mój wewnętrzny „cosplayowy gestapo” twierdzi, że wyszło jej to genialnie. Nie trzeba być oficjalnym cosplayerem Square Enix, aby stworzyć perfekcyjne wcielenie postaci z ich gier, a jej udało się to w 100%. Dbałość o każdy szczegół tego stroju widać gołym okiem i do tego Keyblade, który został odzwierciedlony idealnie.

Zdjęcie: Pugoffka.


Jessica Nigri jako Sindragosa z World of Warcraft

Co przykuwa największą uwagę na tym zdjęciu? Oczywiście, że genialnie wykonany strój Sindragosy, na którym możemy podziwiać dbałość o każdy szczegół na pancerzu (który na Jessice prezentuje się okazale). Do tego dochodzi make-up, który mrozi krew. Przez chwilę zrobiło mi się gorąco, a potem oczy Sindry mnie ostudziły. Za design stroju odpowiada Zach Fischer Illustration, którego projekty często są odtwarzane przez przeróżne cosplayerki.

Zdjęcie: Photographes Sans Frontieres.


Kamui Cosplay jako Master Nova z Heroes of the Storm

Kamui postawiła nas w trudnej sytuacji, bo do wyboru były dwa cosplaye. Pierwszym jest ten prezentowany w zestawieniu, a drugim Aloy z Horizona. Laf wyłożyła odpowiednie argumenty (Roger, ale nie napiszę tutaj, że się bałem przecież ;) ), z którymi w dyskusji nie miałem szans, ale zgadzam się z nimi w 100%. Bardzo dobrze odwzorowana broń oraz największe WOW tego cosplayu – odpowiednio zaprogramowane LED-owe włosy, które wyglądają bardzo spektakularnie w połączeniu z resztą zbrojowych elementów.

Zdjęcie: Benni.


Kinpatsu Cosplay jako Alexstrasza z World of Warcraft

Kolejny cosplay z WoWa, który trafia do naszego zestawienia. Podobnie jak w przypadku Jessici, Kinpatsu również zadbała o detale i fantastyczną robotę z farbami przy malowaniu tego cuda. Poza tym, czyż Tayla nie wygląda jak ostatni badass? Design również zaprojektowany przez Zach Fischer Illustration.

Zdjęcie: Martin Wong.


Margaret Cosplay & art jako Senua z Hellblade: Senua's Sacrifice

Czytując kawałem mojej rozmowy z Rogerem:

Senix: Roger, moim zdaniem najlepszy polski cosplay tego roku.
Roger: O kurde, Hellblade przekozak.

Mógłbym skończyć opis tego stroju w tym miejscu, ale nie zrobię tego. Margaret z cosplayu na cosplay zachwyca mnie coraz bardziej. Czego by się nie podjęła, to spod jej rąk wychodzą mistrzowskie odzwierciedlenia różnych postaci - nie stara się iść na łatwiznę, a wręcz przeciwnie - coraz bardziej utrudnia i przy okazji rozwija swoje umiejętności. Już przy cosplayu Aloy pokazała, że różne materiały skórzane przy dużym wysiłku da się oswoić i opanować. Na potrzeby tego stroju użyła prawdziwej skóry, a włosy wykonała z wełny czesankowej. Dla mnie to wszystko jest czarna magia, a mój zachwyt rośnie coraz bardziej. Dodatkowo dla uzyskania lepszego efektu tarzała te wszystkie ciuchy w piasku i kamieniach. Co ja mogę tutaj jeszcze dodać, aby się nie powtarzać? Ninja Theory ma jedno wyjście – Margaret powinna być oficjalną cosplayerką Hellblade – tyle w temacie.

Zdjęcie: A&B Photography.


Maul Cosplay jako Joel z The Last of Us

Pewnie dziwi Was, że w zestawieniu nie ma najlepszego cosplayera Geralta na świecie, którym Maul bezapelacyjnie jest. Postanowiliśmy Wam pokazać, że poza skomplikowanymi strojami pokroju Wiedźmina czy różnych pancerzy (jak World of Warcraft czy Iron Man), w cosplayu istnieją też mnie skomplikowane stroje, gdzie wystarczą jeansy, koszula i dobry make-up. Jak dla mnie scenarzyści, którzy szykują filmową adaptację The Last of Us, nie muszą już szukać odpowiedniej osoby do tej roli. Dodatkowo, sesja zdjęciowa wykonana została w Czarnobylu i niesie ze sobą przekaz, z którym warto się zapoznać.

Zdjęcie: eosAndy.


Narga and Aoki cosplay – Narga jako Frost Lich Jaina z Hearthstone: Knights of the Frozen Throne

Lubicie uniwersum Warcrafta? Jeśli tak, to szybko odwiedźcie ich fanpage, zdecydowanie warto dla tych cudowności! O ile możecie kojarzyć Aokiego jako chyba najlepszego Arthasa, jaki istnieje, o tyle Frost Lich Jaina jest najnowszym strojem małżeństwa z Rosji. Ale nie ma co się rozpisywać – zobaczcie zdjęcia z dwóch sesji zdjęciowych (Jaina solo i w duecie z Arthasem) i zakochajcie się tak jak ja. No i propsy za tę sterczącą perukę i Frostmourne!

Zdjęcie: KIRA photoarts.


NONA Industries jako Program Camille z League of Legends

To nie jest kolejne wcielenie Jinx, Katariny lub innych znanych bohaterów LoLa, których pełno na konwentach i imprezach branżowych. Camille w wykonaniu Nony jest ostatnim cosplayem, który trafił do naszego rankingu. Nie ze względu na dokładne wykonanie tego trudnego stroju, super podświetlane elementy, czy ruchome części stroju (kółka na nogach).  Uwzględniliśmy go, ponieważ NONA nie próbowała iść na łatwiznę, każdy z elementów tego cosplayu musiał być perfekcyjny – przy projektowaniu i wykonywaniu nic nie mogło być na pół gwizdka – i tak jest w 100%, co zresztą widać na załączonym zdjęciu. A skąd to wiemy? Od jednej osoby, która pomogła stworzyć to zestawienie i widziała na własne oczy, co się stało ze źle dobranym materiałem na nogi do tego cosplayu – NONA mam nadzieję, że czytasz to i już wiesz o kogo chodzi ;)

Zdjęcie: Studio Zahora.


Fanpage: Dejota craft, Elena Samko Cosplay, Enji Night, Jessica Nigri, Kamui Cosplay, Kinpatsu Cosplay, Margaret Cosplay & art, Maul CosplayNarga and Aoki cosplayNONA Industries.

Zdjęcie nagłówkowe i główne: A&B Photography.

Zdjęcia: World by Springman, Kseniya Rogutenok, PugoffkaPhotographes Sans Frontieres, Benni, Martin WongA&B Photography, eosAndy, KIRA photoarts i Studio Zahora.

Design Alexstraszy i Sindragosy na podstawie ilustracji - Zach Fischer Illustration.

Korekta: Aleksandra Laf Borkowska.

Zestawienie przygotowali: Senix i Laf.

Oko Saurona: Roger.

Pomoc: Lorien's cosplay, YarpennaCosplayWorld by Laf i Dem Mad Solipsistic Dance.


 

 

cropper