Kącik Filmowy: Hollywood na wynos

Kącik Filmowy: Hollywood na wynos

Łukasz Kucharski | 03.05.2014, 18:56

Majówka...nie ma co. Człowiek szykuje się do przyjemnego spędzania czasu na słońcu, przy śpiewie ptaków, a dostaje deszcz i szum wiatru. W obliczu takich warunków pozostaje nic innego jak zanurzyć się w świat kina. Zapraszam!

Hollywood na wynos
Dalsza część tekstu pod wideo
 
Nowa odsłona legendarnego elektronicznego mordercy, czyli Terminatora jest już w fazie produkcji. Nie przeszkadza to w zatrudnianiu nowych aktorów. Emilię Clarke, Jasona Clarke'a, Arnolda Schwarzeneggera, Jaia Courtneya, J.K. Simmonsa, Dayo Okeniyi, Byung Hun Lee wesprze sam...Doktor Who. A precyzyjniej pisząc jego jedenaste wcielenie – Matt Smith. Były władca czasu wcieli się w nową dla uniwersum postać, ściśle powiązaną z Johnem Connnorem. Przed reżyserem Alanem Taylorem duże wyzwanie, ale może zdoła tchnąć nowego ducha w to uniwersum.
 
###
 
Czekamy na ekranizację Halo i doczekać się nie możemy. Projekt z wielkiego ekranu przeniósł się na mały. Bardzo możliwe, że dzieje Master chiefa zobaczymy dzięki stacji Showtime. Podobno obie zainteresowane strony dogrywają już szczegóły, więc może w końcu zobaczymy produkt końcowy. Temu przedsięwzięciu pomaga sam Steven Spielberg, jako producent wykonawczy. Nie należy zapominać, że równolegle Ridley Scott pracuje nad „czymś” określanym mianem „digital feature”. Wygląda więc na to, że marzenia o wysokobudżetowej kinowej wersji kosmicznej opery możemy na razie pożegnać, ale zapewne nie na zawsze.
 
###
 
Ledwo do ekranów kin przyczepił się ponownie Niesamowity Spider-Man, a szum rośnie już wokół nie kolejnej części, a solowego filmu o Sinister Six. Najkrócej pisząc, jest to drużyna...złoczyńców, która wierzy, iż w kupie siła, a zapomina, że „gdzie kucharek sześć, tam nikt nie ubije Pająka”. W skład nietypowego zgromadzenia mogą wejść Green Goblin, Doctor Octopus, Rhino, Vultur, Kraven The Hunter oraz Mysterio (lub Chameleon). Za reżyserię i scenariusz nowego typu filmu o nadprzyrodzonych jednostkach odpowiada Drew Goddard (Dom w głębi lasu) – co mnie napawa optymizmem. Zdjęcia, które mają to potwierdzać, odkryto w piosence końcowej (It's On Again )pobieranej przez aplikację Shazam. Oto co ukazało się dociekliwym oczom.
 
 
 
 
 
 
 
###
 
I stało się! Świat obiegła informacja o obsadzie siódmego epizodu Gwiezdnych Wojen, w rezyserii J.J. Abramsa. Tuż przed tym wielkim wydarzeniem, fani dowiedzieli się również, że wszystko to co działo się po szóstym epizodzie w świecie książek zostanie potraktowane jako alternatywny wymiar, a kanon wyznaczy dzieło Abramsa. Osobiście, uważam o za dziwne posunięcie i brak szacunku dla pisarzy oraz fanów. Jak doskonale jednak wiemy, nie chodzi tu o spójność, sensowność czy sprawiedliwość, a zielone banknociki. Wracając do tematu. Poza doskonale znanymi aktorami – Hamill, Fischer, Ford, Daniels, Mayhew, Baker -  na ekranie pojawią się: John Boyega, Daisy Ridley, Adam Driver, Oscar Isaac, Andy Serkis, Domhnall Gleeson oraz Max von Sydow. A tak wyglądają wyżej wymienieni i wymienione.
 
 
###
 
Inną wielką filmową wiadomością minionego tygodnia było wyznaczenie reżysera ekranizacji przygód Ligi sprawiedliwych/Justice League. Żadnym zaskoczeniem nie jest, iż wybrano Zacka Snydera. Reżyser 300, Człowieka ze stali aktualnie pracuje nad spotkaniem Supermana z Batmanem, ale już może szykować się do odpowiednika Avengers. Wszystko dlatego, że po zakończeniu pierwszego projektu od razu rozpocznie drugi. W teorii, Justice League trafi do kin w 2017 roku. Wszystko zapewne zależy jeszcze od tego jak roboczo nazwany Batman vs Superman poradzi sobie w kinach. DC Comics i Warner Bros. powoli tworzą swój odpowiednik uniwersum studia Marvel. Miejmy tylko nadzieję, że w tym wyścigu będą zapełniane nie tylko portfele władców Hollywood, a i nasze spragnione wrażeń umysły. Złota era ekranizacji komiksów nadciąga.
 
###
 
Mój niekwestionowany idol Kevin Smith ledwo zmontował horror - Tusk, a już pracuje nad kolejnym. Anti-Claus opowie o historii złego Mikołaja, który bynajmniej nie przynosi prezentów. Demoniczna istota, zwana Krampus, preferuje zjadanie niegrzecznych dzieci - z czego zapewne ucieszą się niektórzy rodzice. Obsada składa się z gwiazd Tusk, czyli Justina Longa, Haley Joel Osmenta, Genesis Rodriguez i Michaela Parksa. Zdjęcia rozpoczną się już we wrześniu, a za jakość charakteryzacji ponownie będzie odpowiadał Robert Kurtzman – legenda branży. To już druga produkcja oparta na jednym z podcastów Smitha. Widać czas kryzysu artystycznego ma już za sobą.
 

###


Trzech Zwiastunos

 
Trzej Zwiastunos przynoszą dziś hipnotyczny głos Marka Stronga, Godzillę ujawniającą kolegę po fachu oraz lato wypełnione ping pongiem.
 
 
 
 

###

Ucho kinomaniaka

 

 

W tym tygodniu, sekcja muzyczna = dwie piosenki, do bardzo odmiennych filmów. Pierwsza to Remember z filmu Troja, czyli wielkiego widowiska próbującego uczyć historii. Wykonawca -  Josh Groban.

 

 

 
 
Drugi utwór pochodzi z filmu Zabójcza broń 3. It's Probably Me wykonują Sting oraz Eric Clapton.
 
 
###
 
W pierwszym majowym tygodniu to wszystko. Do przeczytania we wtorek!
 
 
Łukasz Kucharski Strona autora
cropper