Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 07.11.2021
10 najlepszych modów do serii Far Cry
1414V

10 najlepszych modów do serii Far Cry

Seria Far Cry nie cieszy się wśród twórców modów taką popularnością jak choćby Fallout czy The Elder Scrolls (głównie ze względu na to, że tworzenie przeróbek nie jest tutaj tak proste, jak w grach Bethesdy). Mimo wszystko istnieją modyfikacje kolejnych odsłon strzelanin FPP Ubisoftu, których po prostu nie można przegapić. Przed wami lista takich modowych must-have'ów.

10. Far Cry 5 - Winter Hope County

Winter Hope County to jedna z najbardziej imponujących wizualnych przeróbek w serii Far Cry. Mod autorstwa RealArmanIII zamienia Montanę z wiosenno-letnie aury w śliczne, zimowe pejzaże. Najlepiej połączyć ten mod z opcją "Indian Summer Time" występującą po zainstalowaniu Resistance Moda, co sprawia, że Słońce pojawia się niżej nad horyzontem, tak jak w miesiącach zimowych.

Link do pobrania

9. Far Cry 5 - Better Ballistics

Far Cry 5 jest rewelacyjnym tytułem, ale tor po jakim poruszają się wystrzeliwane pociski na dalekich dystansach nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością. ChinuaTheRageBear postanowił to naprawić w modzie Better Ballistics, który skupia się nie tylko na tym aspekcie, ale też na zapewnieniu bardziej realistycznych obrażeń w zależności od rodzaju używanej amunicji czy bardziej autentycznych przyrządów optycznych.

Link do pobrania

8. Far Cry New Dawn - Scavenger Mod

Far Cry New Dawn to najmniej udana odsłona marki Ubisoftu, ale i tutaj gracze postanowili popracować nad udoskonaleniem gry. Jeden z najfajniejszych modów, jakie otrzymał ten tytuł, to przeróbka zwana "Scavengerem". RealArmanIII zapewnił nam tutaj możliwość nie tylko możliwość słuchania radia poza samochodem czy przywoływania dowolnego NPC-a, ale również nowe misje. Mod jest cały czas aktualizowany - jego ostatnia wersja została opublikowana 5 listopada 2021 r.

Link do pobrania

7. Far Cry Primal - GD Graphics Enhancement Preset 

Modderzy pracujący nad rewelacyjnym Far Cry Primal (naprawdę dajcie szansę tej prehistorycznej odsłonie serii, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście) skupili się na upiększaniu shaderów w grze. Najlepszą robotę w tym zakresie wykonał zespół GD Graphics, który stworzył mod GD Graphics Enhancement Preset. Rzecz po zainstalowaniu ogromnie ubarwia i upiększa środowisko z Far Cry Primal. Jeśli wydaje się wam, że kolorystyka świata z tej gry jest trochę zbyt stonowana, to koniecznie pobierzcie tę modyfikację.

Link do pobrania


6. Far Cry 3 - Welcome to Wonderland

Pora na odrobinę wariactwa w naszym zestawieniu. Mod Welcome to Wonderland autorstwa JRavensa to kompletnie niepoważne przedsięwzięcie, które zamienia całą przygodę z Far Cry 3 w beczkę śmiechu. Po zainstalowaniu moda walczymy ze złym... Jasonem, wcielając się w bandę piratów. Mod zapewnia setki zmian, tonę graficznych nowości (nowe ubrania, zmiany interfejsu) i alternatywną, parodystyczną wersję znanej historii.

Link do pobrania

5. Far Cry 5 - Resistance Mod

Resistance Mod to must-have, jeśli gracie w Far Cry 5 na PC. Ta przeróbka pozwala na kontrolowanie czasem i pogodą w grze, umożliwia repopulację terenów, które zostały "wyczyszczone" wcześniej z wrogów, zaopatruje sklepy w nowe przedmioty i pozwala na odwiedzenie miejscówek, które są normalnie zablokowane w grze (przede wszystkim pamiętny ośrodek, gdzie grany jest utwór "Only you").

Link do pobrania

4. Far Cry 4 - Open World Mod

Kolejna świetna robota JRavensa, po modzie "Welcome to Wonderland", wypuszczonym do Far Cry 3. To świetna przeróbka dla osób chcących jeszcze raz przejść Far Cry 4. Rzeczony mod otwiera świat gry od samego początku, co fani przyjęli z ogromnym entuzjazmem. Mod Open World pozwala na dostęp do Północy od samego startu i pozwala na odblokowanie wszystkich umiejętności oraz na wykupienie każdej dostępnej w grze broni od pierwszych chwil zabawy.

Link do pobrania

3. Far Cry 3 - Mud's Ultra HD Texture Pack

Według większości fanów Far Cry 3 pozostaje najlepszą odsłoną w całej serii. Nie dziwi zatem fakt, że właśnie do z myślą o kultowej "Trójce" stworzono wiele mocnych modów. Jeden z najciekawszych i najbardziej ambitnych projektów przygotował Mud, który stworzył pakiet ulepszony tekstur, zoptymalizowany dla bibliotek DX11. Piękna to rzecz, która sprawia, że oprawa w Far Cry 3 nadal potrafi zapierać dech w piersi. Sprawdźcie sami poniżej, jak to wygląda na porównaniu pierwotnego wydania gry z modem Muda.

Link do pobrania

2. Far Cry 3 - Ziggy's Mod 

Mod-kombajn! Dostajemy tu w jednym pakiecie komplet poprawek, które sprawiają, że Far Cry 3 stawia znacznie większe wyzwanie (i dobrze, bo gra w pierwotnym wydaniu jest dosyść prosta) i jest przy tym znacznie bardziej realistyczna. Autor moda, Dziggy zadbał nie tylko o masę pożądanych, gameplayowych zmian, ale też wprowadził do singla broń Typ 10 (występująca tylko w multiplayerze), dodał broń białą i zapewnił o wiele większe zróżnicowanie uzbrojenia, wyglądu i zachowań przeciwników.

Link do pobrania

1. Far Cry 2 Redux

Śmiało można powiedzieć, że dzięki modowi Redux, stworzonemu przez BigTinza Far Cry 2 stał się produkcją bliską perfekcji. Autor tego dzieła poprawił prawie wszystkie słabe strony rzeczonej strzelaniny od Ubisoft Montreal. Chodzi nie tylko o rozprawienie się z wieloma bugami, ale też o poprawienie balistyki pocisków, ulepszenie widoki przyrządów celowniczych, o większe zróżnicowanie patroli przeciwników, więcej starć NPC-ów, nowe animacje związane z obsługą broni i masę innych udoskonaleń. Na dodatek autor zadbał o wspaniałą, customową mapę świata gry. Rzecz jest tak dobra, że wyobrażam sobie grać dzisiaj w Far Cry 2 bez moda Rexux!

Link do pobrania

Tagi: far cry mod mody PC Ubisoft