Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 07.02.2021
Filmy z Jasonem Stathamem - TOP 10 filmów, w których zagrał Jason Statham
4434V

Filmy z Jasonem Stathamem - TOP 10 filmów, w których zagrał Jason Statham

Czasem można odnieść wrażenie, że dla bohatera dzisiejszego tekstu, Jasona Stathama, filmy są sposobem na wyrażenie siebie. Aktor jest doskonale znany z głośnych produkcji kina akcji ostatnich lat i bez wątpienia doskonale kojarzy go cała masa fanów. Dziś skupimy się więc na rankingu filmów, a jakich mężczyzna miał okazję zagrać! Poznajcie najlepsze dziesięć z nich!

Zaledwie dwa dni temu na portalu zadebiutował tekst o najlepszych filmach, w jakich możemy oglądać Dwayne’a „The Rocka” Jonhnsona. Dziś pora na kolejną ikonę obecnego, hollywoodzkiego kina akcji - mężczyznę, który stanowi dla wielu definicję filmowo bad boya. Czas na zestawienie, w którym pojawią się najlepsze filmy z Jasonem Stathamem!

Można być pewnym jednego - poniższy ranking filmów będzie zawierał całe mnóstwo pozycji akcji oraz takich, gdzie wybuchy, pościgi i strzelaniny są chlebem powszednim. Jestem pewien, że fani gatunku doskonale znają Stathama i bez wątpienia będą kojarzyć lwią część poniższych pozycji. W takim wypadku mam nadzieję, że uda mi się zachęcić do ponownego seansu, bo zwyczajnie warto.

A biorąc pod uwagę liczbę produkcji, w jakich miał okazję wystąpić, nie mam żadnych wątpliwości, że dziesięć pozycji na liście może okazać się liczbą zbyt małą. Jeśli więc macie swoje ulubione filmy z Jasonem Stathamem, koniecznie wspomnijcie o nich w sekcji komentarzy pod spodem. Przejdźmy do zestawienia.

Transporter (2002) - TOP 10 - Jason Statham filmy

Bohater tekstu wciela się na potrzeby tego filmu w postać Franka Martina, który specjalizuje się w dostarczaniu przesyłek pomiędzy przestępczymi organizacjami. Gdy w trakcie transportu jednej z nich zostaje wplątany w niebezpieczną intrygę, nie zamierza czekać na śmierć, ani uniżać się przed kimkolwiek - sam staje do walki z ogromną szajką niebezpiecznych typów.

Transporter (2002) - Jason Statham filmy

Porachunki (1998) - TOP 9 - Jason Statham filmy

Najstarsza pozycja w zestawieniu, a przy tym jedyna, która debiutowała w kinach w ubiegłym wieku. Na potrzeby tego filmu Jason Statham wciela się w Bacona (i wychodzi mu to znakomicie) - jednego z czwórki przyjaciół, którzy wpadają na bardzo niebezpieczny plan. Zamierzają okraść niebezpiecznego gangstera. I, cóż… Co mogło pójść nie tak?

Porachunki (1998) - Jason Statham filmy

Szybcy i Wściekli: Hobbs & Shaw (2019) - TOP 8 - Jason Statham filmy

Bliźniaczy przypadek względem Dwayne’a Johnsona. Popularność Stathama w Szybkich i Wściekłych okazała się tak duża, że ów musiał dostać swój własny spin-off (właściwie dzielony z The Rockiem). A co najważniejsze - ten okazał się ogromnym hitem i już teraz wiemy, że szykuje się sequel. Osobiście nie mogę się doczekać, albowiem poziom akcji znów przekroczy kolejne granice!

Szybcy i Wściekli: Hobbs & Shaw (2019) - Jason Statham filmy

Adrenalina (2006) - TOP 7 - Jason Statham filmy

Muszę przyznać, że pomysł na ten film jest niebywale oryginalny! Gdy pewnego dnia Chev Chelios dowiaduje się, iż został otruty, a jedyną „odtrutką” jest naturalnie wydzielana adrenalina, postanawia działać. Nie ma czasu do stracenia, a najlepszym sposobem na utrzymanie się przy życiu, jest stałe wydzielanie hormonu oraz zemsta na swoich przeciwnikach.

Adrenalina (2006) - Jason Statham filmy

Protektor (2012) - TOP 6 - Jason Statham filmy

Film z 2012 roku przedstawia nam bohatera tego tekstu w roli emerytowanego policjanta z Nowego Jorku, który pewnego razu wplątuje się w bardzo niebezpieczną akcję. Decyzja o obronie małej dziewczynki, Mei, przed chińską Triadą, wyjątkowo mocno odbije się na jego życiu. To nie będzie już spokojne, a mężczyzna zostanie zmuszony do wznowienia akcji i wykrzesania porzuconej motywacji.

Protektor (2012) - Jason Statham filmy

Włoska Robota (2003) - TOP 5 - Jason Statham filmy

Film po brzegi wypełniony akcją i świetnymi aktorami (Mark Wahlberg, Charlize Theron i oczywiście Jason Statham). To wszystko obserwujemy, gdy grupa zawodowych złodziei decyduje się wykraść niezwykle cenny sejf z Wenecji. Po czasie okazuje się, iż nawet najwięksi przyjaciele mogą okazać się wrogami. Jeden z biorących udział w napadzie chce zagarnąć wszystko dla siebie.

Włoska Robota - Jason Statham filmy

Przekręt (2001) - TOP 4 - Jason Statham filmy

Kolejna pozycja i kolejny raz iście gwiazdorska obsada. Na ekranie możemy bowiem obserwować Alana Forda, Vinnie Jonesa, znakomitego Brada Pitta i Jasona Stathama. Cały film ma bardzo ciekawą budowę, albowiem składa się na niego kilka pozornie niezależnych opowieści, które łączy handel drogocennymi diamentami. Kawał porządnego kina akcji. 

Przekręt (2001) - Jason Statham filmy

Szybcy i Wściekli 7 (2015) - TOP 3 - Jason Statham filmy

Powtórzę się, ale w pełni celowo - Jason Statham, podobnie do The Rocka - odwalił kawał dobrej roboty przy okazji serii o Szybkich i Wściekłych. To, ile polotu wniosła ta dwójka, doskonale pokazane zostało we wspomnianym wcześniej spin-offie. Zdecydowanie warto obejrzeć i przyjrzeć się temu, jak znakomicie wypada uwielbiany aktor przy innych znanych postaciach.

Szybcy i Wściekli 7 - Jason Statham filmy

Agentka (2015) - TOP 2 - Jason Statham filmy

Srebrny medal tego zestawienia ląduje w rękach filmu „Agentka”. Kapitalnie pokazuje, że choć aktor utożsamia się całkowicie z kinem akcji, to potrafi sam podejść do tego z dystansem. Produkcja z 2015 roku jest świetnym przedstawieniem gatunku pełnego wybuchów, w postaci komedii. Jason, w roli Ricka Forda, wypadł naprawdę znakomicie. Genialny konwencja!

Agentka (2015) - Jason Statham filmy

Angielska Robota (2008) - TOP 1 - Jason Statham filmy

Na pierwszym miejscu uplasował się prawdopodobnie najbardziej znany film z Jasonem Stathamem, gdzie przez bite dwie godziny gra pierwsze skrzypce. Co warto odnotować, kryminał bazuje na wydarzeniach, które rzeczywiście miały miejsce. Mowa o napadzie na bank przy Baker Street w Londynie, w 1971 roku. Mocna dawka sensacji, na którą warto poświęcić dwie godziny.

Angielska Robota (2008) - Jason Statham filmy

Jason Statham filmy - Podsumowanie

I w taki sposób zamykamy ranking filmów z niezwykle uznanym aktorem. Trzeba przyznać, że większość powyższych produkcji to wręcz standardowi przedstawiciele kina akcji. Czy jest w tym coś złego? Bynajmniej! Jason Statham świetnie odnajduje się w tym klimacie i doskonale sprawdza zarówno w roli protagonisty jak i antagonisty - zdecydowanie warto nadrabiać pozycje z jego udziałem.

Dokładnie tak, jak w przypadku Dwayne’a Johnsona, Jason Statham i filmy akcji to wręcz synonimy. Ciężko wyobrazić sobie największe produkcje gatunkowe, w których ów facet nie pojawi się choćby na moment. Jestem przekonany, że wciąż wiele przed nim i zaprezentuje nam jeszcze spore energii na ekranach. Nie mogę się doczekać!

Tagi: filmy Jason Statham kino akcji ranking