SKLEP
Piotr Rozbicki Piotr Rozbicki 25.06.2017
Injustice 2 - Poradnik. Fabuła, Multiwersa, Skrzynki Macierzy, Przedmioty, Gildie, trofea
2138V

Injustice 2 - Poradnik. Fabuła, Multiwersa, Skrzynki Macierzy, Przedmioty, Gildie, trofea

Injustice 2 to jedna z najbardziej napakowanych zawartością bijatyk ostatnich lat. Jeśli właśnie nie odkrywacie świetnego trybu fabularnego, nie ćwiczycie combosów swojego herosa, to zapewne niczym w rasowym erpegu buszujecie po Multiwersum w poszukiwaniu przedmiotów o najlepszych statystykach. Abyście się w tym wszystkim nie pogubili, przygotowaliśmy dla Was mały poradnik.

Injustice 2
  • Platformy:  PS4   XONE   PC 
  • Data premiery - Polska: 19.05.2017
  • Napisy
  • od lat 16 wulgarny język przemoc

Ponieważ sezon wakacyjny rozpoczął się w pełni, na dworze świeci słonko, a nowych gier jak na lekarstwo, cofniemy się nieco w czasie do wielkiej bitwy Supermana i Batmana, i doradzimy co i jak najlepiej robić w Injustice 2.

W poniższym poradniku znajdziecie kilka informacji o systemie walki, dowiecie się jak dotrzeć do dwóch zakończeń w trybie fabularnym, dorwać się do Nightwinga, poruszać po Multiwersacch, do czego służą różne waluty w grze oraz jak dorwać się do najlepszych skrzyneczek z najlepszym lootem w grze.

No to w drogę!

Porady ogólne

Zarządzaj swoim Superwskaźnikiem - pasek na dole ekranu to nie jedynie narzędzie do odpalania efekciarskich superów, z przydługimi animacjami ataków (swoją drogą, dość szybko Wam się znudzą). To narzędzie do wykonywania wielu różnych, zaawansowanych technik. Na początku wyróbcie sobie nawyk oszczędności, szczególnie trzymając chociaż 2-3 segmenty Superwskaźnika na drugą rundę, kiedy przeciwnik może próbować zainicjować Starcie i zyskać trochę życia. Potem zerknijcie do sekcji "Superwskaźnik - zastosowania, spalanie wskaźnika, taktyka", żeby dowiedzieć się jak najefektywniej go wykorzystywać.

Przyzwyczaj się do Zoningu - czym jest zoning? To pojęcie, które fanom bijatyk 2D jest doskonale znane, zaś w Injustice 2 wchodzi na zupełnie nowy poziom. Generalnie chodzi o utrzymywanie dystansu między sobą a przeciwnikiem, przewidując jego ruchy i odpowiednimi atakami nie pozwalając mu zbliżyć się do siebie, Ponieważ w Injustice 2 większość zawodników to superbohaterowie walący fireballami, stawiający ściany, prujący seriami z karabinów, trzeba się nauczyć, jak sobie z tym radzić. Jedną z metod jest użycie tzw. Zwinnej Ucieczki i błyskawiczne skrócenie odległości przy ominięciu ataków oponenta (więcej ponownie w podrozdziale "Superwskaźnik - zastosowania, spalanie wskaźnika, taktyka"). Inną jest korzystanie z elementów otoczenia (np. można wybić się od zawieszonej na suficie lampy), korzystanie z postaci, która ma teleportację (np. Supergil, lub Scarecrow), albo... zonowanie samemu, by sprowokować przeciwnika. Każda z metod jest dobra i zoning w Injustice 2 nie jest tak straszny, jak to może na początku się wydawać.

Dołącz do drużyny - warto od razu na starcie zapisać się do Gildii, najlepiej takiej, która ma już wielu członków.  To gwarancja regularnych dostaw skrzynek macierzy (czyli skrzynek z przedmiotami), bo nawet jeśli nie Wy pracujecie na rzecz Gildii, robią to inni gracze, a nagrody są współdzielone. Oczywiście nie można przeginać z bezczynnością, bowiem administratorzy mogą Was po prostu wyrzucić. Niemniej jednak jest to dobry sposób na relatywnie łatwe nagrody. Więcej informacji na ten temat w sekcji "Waluty, skrzynki macierzy - do czego służą i jak je zdobyć, jak zdobyć diamentowe skrzynki".

Zaliczaj wyzwania - gra codziennie oferuje w miarę proste wyzwania, za które można zgarnąć nagrody. Nie są to jakieś super skarby (zazwyczaj brązowe, srebrne lub złote skrzynki), ale są dość proste do zaliczenia (np. ukończyć walkę super-ruchem, lub ukończyć kilka walk daną postacią) i wpadają niejako przy okazji grania. Aktualne wyzwania wyświetlane są po prawej stronie ekranu w menu głównym.

Wyrównaj szansę - jeśli grasz właśnie z kumplem, który ma nieporównywalnie wyższy poziom postaci oraz lepsze przedmioty, nie martw się. W trybie Versus oraz w nierankingowych rozgrywkach można wyłączyć statystyki przedmiotów i zdolności oraz/lub zrównać poziomy postaci. Należy wcisnąć kwadrat na ekranie wyboru planszy i L1, L2 (LB i LT dla Xboksa One) je wyłączyć. W przypadku online musi to być obopólna zgoda obu zawodników. Wówczas walka sprowadza się wyłącznie do skilla. W rozgrywkach rankingowych w Sieci te opcje są wyłączone na stałe.

Tagi: dc comics injustice 2 netherrealm studios