F1 22 - poradnik. Setupy na tory, kariera, multiplayer, asysty, porady na start, tryb MyTeam, rankingi - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

F1 22 Poradnik

F1 22 - Uszkodzone skrzydło, kiedy zostawić, a kiedy wymienić?

Mateusz Wróbel | 02.07, 08:00

F1 22 - Uszkodzone skrzydło, kiedy zostawić, a kiedy wymienić?

Uszkodzenia przedniego skrzydła w F1 22.

Najbardziej podatnym elementem bolidu na wszelkiej maści uszkodzenia jest przednie skrzydło. Zahaczając o bandę, ścianę, czy innego kierowcę musisz liczyć się z tym, że z przedniego skrzydła odpadnie jakiś element, co sprawi, że nie będziesz w stanie być aż tak szybki, jak przedtem, ponieważ ucierpi na tym przyczepność Twojego pojazdu.

F1 22 - Uszkodzone skrzydło, kiedy zostawić, a kiedy wymienić?

O uszkodzeniach usłyszysz od inżyniera albo podejrzysz je na ekranie wielofunkcyjnym - przy zakładce, która przedstawia także zużycie opon. Jeśli Twoje przednie skrzydło przybrało mocniejszy zielony kolor, nie wymieniaj go, bo nie wpłynie to prawie w ogóle na osiągi. Zmianą interesuj się dopiero wtedy, gdy będzie ono mocno żółte, pomarańczowe lub czerwone. Wtedy dalsza jazda nie ma sensu, bo na jednym okrążeniu stracisz od sekundy do nawet czterech czy pięciu.

Aby zasygnalizować albo odmówić wymianę skrzydła, przełącz się na ekran wielofunkcyjny, a dokładniej na zakładkę, w której dobierasz opony i przypominasz sobie, na którym okrążeniu otwiera się okno postojowe dla Twojej strategii. W tym też miejscu znajdziesz opcję, czy chcesz zmieniać skrzydło, czy też nie. Pamiętaj, że decyzja należy zawsze do Ciebie.

Uwaga! Jeśli Twoje skrzydło jest lekko uszkodzone, to mechanicy zmienią Ci je w boksie automatycznie. Jeśli nie chcesz tracić cennego czasu, to lepiej anulować wymianę skrzydła za pomocą owego ekranu wielofunkcyjnego.

Źródło: własne

Komentarze (16)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika
cropper