F1 22 - poradnik. Setupy na tory, kariera, multiplayer, asysty, porady na start, tryb MyTeam, rankingi - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

F1 22 Poradnik

F1 22 - Ustawianie bolidu (setup), jakie opcje są najważniejsze?

Mateusz Wróbel | 02.07, 08:00

F1 22 - Ustawianie bolidu (setup), jakie opcje są najważniejsze?

Tworzenie setupów, ustawienia bolidu, jakie opcje zmieniać w F1 22?

Jeśli myślisz o walce z przeciwnikami na wysokim poziomie w F1 22, to jesteś zmuszony tworzyć własne ustawienia bolidu. Możesz oczywiście skorzystać z jednej z pięciu dostępnych opcji, widocznej z poziomu garażu (jeden setup jest zrównoważony, dwa dobrze działają na torach z wysoką prędkością maksymalną, a dwa kolejne na krętych obiektach), ale jest to droga na skróty, która nie zawsze działa tak, jakbyś sobie tego zażyczył.

F1 22 - Ustawianie bolidu (setup), jakie opcje są najważniejsze?

Tworzenie setupu nie jest trudne, lecz dość czasochłonne. Najlepiej robić go w trakcie prób czasowych albo treningów (jeśli jeździsz w karierze w trybie np. MyTeam). Jeśli nie chce grzebać Ci się w mało istotnych rzeczach, jak ciśnienie opon czy balans hamulców, w tym miejscu wymieniamy tzw. "mięsko", czyli konkrety, którym warto się przyjrzeć:

  • Ilość paliwa - standardowo zalewasz bolid na kilka okrążeń, a jadąc kwalifikacje najlepiej wybrać paliwo na 3, max 4 kółka.
  • Aerodynamika - ustawiaj skrzydła: im niższe wartości, tym Twój bolid będzie szybszy na prostych odcinkach kosztem większej ociężałości w zakrętach / im wyższe wartości, tym lepiej będzie się prowadził Twój bolid w zakrętach kosztem niskiej prędkości maksymalnej na prostych.
  • Zawieszenie - stabilność bolidu: im niższe wartości, tym bolid jest szybszy w zakrętach kosztem przyczepności / im wyższe wartości, tym bolid jest bardziej przyklejony do asfaltu kosztem wysokiej prędkości w zakrętach.

O ile pierwsza rzecz jest bardzo prosta, tak dwie kolejne musisz sprawdzić osobiście. Znajdź złoty środek na każdym z torów, a potem zapisz ustawienia bolidu z poziomu garażu, aby móc je wczytywać w przyszłości, gdy wrócisz na dany obiekt.

Pełne, gotowe setupy na każdy z torów z kalendarza znajdziesz w naszym poradniku w zakładce "SETUPY".

Źródło: własne

Komentarze (16)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika
cropper