F1 22 - poradnik. Setupy na tory, kariera, multiplayer, asysty, porady na start, tryb MyTeam, rankingi - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

F1 22 Poradnik

F1 22 - Kierowcy, którego wybrać na start, za co odpowiadają statystyki?

Mateusz Wróbel | 02.07, 08:00

F1 22 - Kierowcy, którego wybrać na start, za co odpowiadają statystyki?

Jakiego kierowcę wybrać na start w F1 22 MyTeam?

Po tym, jak już wybierzesz moment rozpoczęcia kariery, a także sponsora i dostawcę jednostek napędowych przyjdzie Ci zatrudnić drugiego kierowcę. Jeśli posiadasz F1 22 w edycji Deluxe, to możesz skorzystać nawet z ikon, choć zatrudnienie legendarnych kierowców jest bardzo drogie (od 5 do 10 mln, więc jeśli o nich myślisz, to od razu wybierz 10-milionowy bonus przed rozpoczęciem modułu MyTeam).

Niezależnie od tego podczas wyboru drugiego kierowcy przypatrz się poszczególnym czynnikom. Każdy z zawodników posiada swoje własne statystyki, które świadczą o jego tempie wyścigowym, szansie na popełnienie błędu czy zdobywanym punktom BIR potrzebnym do ulepszenia bolidu.

F1 22 - Kierowcy, którego wybrać na start, za co odpowiadają statystyki?

  • Overall - główna ocena zawodnika.
  • Doświadczenie - im większa wartość, tym więcej punktów BIR wygeneruje drugi kierowca po danych sesjach.
  • Wprawa - im większa wartość, tym kierowca lepiej radzi sobie z wyprzedzaniem czy obroną pozycji na torze.
  • Spostrzegawczość - im większa wartość, tym mniejsza szansa na to, że kierowca będzie popełniał błędy w kwalifikacjach czy wyścigach.
  • Tempo - im większa wartość, tym szybszy będzie kierowca w każdej z sesji.
  • Skupienie - im większe, tym kierowca więcej potrafi wykrzesać z bolidu.

Jeśli nie posiadasz ikon, to najlepszy wyborem będzie bez wątpienia Oscar Piastri oraz Liam Lawson. To dwaj młodzi kierowcy, którzy bardzo chętnie dołączą do Twojego zespołu i jeśli dasz im odpowiednie warunki (rozwiniesz symulator), to bardzo szybko rozwiną swoje statystyki i zaczną gonić najlepszych.

Pamiętaj, że w połowie (co 8-11 wyścigów) i po zakończeniu sezonu otwiera się okienko transferowane, podczas którego możesz kupić na rynku innych zawodników.

Źródło: własne

Komentarze (16)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika
cropper