Elden Ring - poradnik do gry. Podstawy, pytania, walka, sekrety, bossowie, opis przejścia, mechaniki - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Elden Ring

Elden Ring - poradnik do gry. Podstawy, pytania, walka, sekrety, bossowie, opis przejścia, mechaniki, kamienie

Krzysztof Grabarczyk | 12.03, 10:45

Elden Ring - Zamek Morne, boss Lwia Aberracja 

Witamy w kolejnej części naszego poradnika do Elden Ring. Ten wspis koncentruje się przede wszystkim na przejściu przez Zamek Morne. Poprzednio dotarliśmy do Mostu Ofiarnego, który otwierał nowy rejon mapy - Płaczący Półwysep. Gotowi, Zmatowieńcy? Ruszamy dalej na spotkanie z władcami Eldeńskiego Kręgu. 

Elden Ring - Zamek Morne, boss Lwia Aberracja 1

Przed Tobą winda, możesz również zajrzeć do komnaty znajdującej się po lewej stronie. Kiedy zwiedzisz ten obszar, ruszaj windą do góry. Czeka Cię cała wataha wrogów do pokonania. Docierając do tej lokacji jesteś na szczęście odpowiednio wzmocniony, więc walka nie staje się aż tak problematyczna. 

Elden Ring - Zamek Morne, boss Lwia Aberracja 2

Przed Tobą dwie oddzielne sfory przeciwników. Po prawej stronie prymitywne plemię oddające kult, po lewej stronie hieny. W pierwszej kolejności rekomendujemy walkę z hieniami. Nie martw się póki co grupką po prawej. Nie będą reagować. Ubij hieny, następnie wejdż na schodki, gdzie czekają kolejne dwie. Wtedy zakradnij się do grupy tych wilkołaków. Wystarczy zadać jednemu cios z ukrycia, zacznie Cię atakować drugi, lecz nie cała grupa. Uważaj na tego, który dzieryż długi topór. Ma ataki dalekosiężne, więc korzystaj z uników. Ciosy są markowane co do sekundy, więc łatwo to obliczyć. Po wszystkim na końcu czeka jezcze jeden przeciwnik. 

Elden Ring - Zamek Morne, boss Lwia Aberracja 3

Jeśli wcześniej poświęciłeś nieco godzin na swobodną eksplorację Ziem Pomiędzy, być może spotkałeś już tego przeciwnika. Nie jest trudny do ubicia. Atakuje albo bronią albo głową. Wystarczy go rollować tyłem i sukces murowany. Nieopoadal grasuje jeszcze jedne wilkołak, więc miej na uwadze, że pojawi się w trakcie tej walki. Kiedy uporasz się z przeciwnikiem, ruszaj dalej. Idź w prawą stornę a na końcu muru znajdziesz drabinę

Elden Ring - Zamek Morne, boss Lwia Aberracja 4

Spotkasz kolejnego przeciwnika, natomiast kilka kroków dalej przekonasz się dlaczego w Sekiro umiejętność skakanie była bardzo przydatna w walce. Skrzydlatych odpowiedników wystarczy potraktować skutecznym trafieniem z wyskoku by ci szybko padli na ziemię, wtedy ich dobijasz. Po walce podążej dalej, skorzystaj z kolejnej drabiny po lewej stronie by dostać się na dół. 

Elden Ring - Zamek Morne, boss Lwia Aberracja 5

Czekają Cię kolejni wrogowie do pokonania. Nas interesuje się dostanie na najbliższą wieżę. Na jej szczycie znajdziesz postać o imieniu Edgar. Dowiesz się nieco o buncie na włościach zamku oraz otrzymasz nowy przedmiot, Gałązkę Ofiarną. Po przeciwnej stronie znajdziesz również kolejną drabinę. Zejdziesz na dół, gdzie na końcu drogi oczekuje dwóch wrogów (pierwszy jest ukryty za beczkami). Potem weź kolejny kamień kowalski. 

Elden Ring - Zamek Morne, boss Lwia Aberracja 6

Wróć teraz po drabinie do miejsca, w którym spotkałeś skrzydlatych przeciwników. Idź na wprost, na końcu będzie zwalona krawędź. Zeskocz a odkryjesz nowe miejsce łaski. 

Elden Ring - Zamek Morne, boss Lwia Aberracja 7

Podążaj w dól skalnym uskokiem. Dotrzesz do nowego fragmentu zamku. Nad Tobą jest niewielka przepaść. Jeśli zeskoczysz w dół odkryjesz ukrytą ścieżkę oraz drogę do opcjonalnego bossa. Skorzystajmy z tego. Na dole czekają dwaj przeciwnicy, dość niegroźni przypominający gluty z Demon's Souls. Potem wyjdź na skromny placyk i zajrzyj do budynku po prawej. 

Elden Ring - Zamek Morne, boss Lwia Aberracja 8

W środku znajdziesz przeciwnika oraz broń, bicz. Po krótkiej konwersacji z uwięzionym w celi duchem, ruszaj dalej. Na wprost dostrzeżesz więżę, udaj się do niej by zdobyć wartościowy przedmiot w skrzyni. Kiedy już zejdziesz na dół, czas na mały skok na poddasze. 

Elden Ring - Zamek Morne, boss Lwia Aberracja 9

Kiedy znajdziesz się na stromym dachu, na dole jest skarabeusz, którego warto ubić, następnie przeskocz dalej aż dotrzesz do kolejnego miejsca łaski. 

Elden Ring - Zamek Morne, boss Lwia Aberracja 10

Przed Tobą ostatni etap przed bossem. Przed Tobą znajduje się most, na dole plaża z wieloma meduzami. Rekomendujemy nie bawić się póki co w ich atakowanie. Skup się na podążeniu wzdłuż mostu. Trafisz na dwóch przeciwników. Tego z długim toporem oraz skrzydlatego. Pozbądź się ich, następnie zejdź po drabinie. Udaj się do zamknięteog barierą przejścia. Przed Tobą wyjątkowo groźny przeciwnik, Lwia Aberracja. Jego pokonanie zagwarantuje Ci dobrą broń oraz trofeum\osiągnięcie. 

Boss: Lwia aberracja

Przed Tobą mocno agresywny przeciwnik. Jest niewielkich rozmiarów w porównaniu chociażby do Godricka, Zszywańca. Nie jest to żadne ułatwienie dla Ciebie. Jest znacznie szybszy, zacieklejszy. Atakuje przeważnie serią potężnych ciosów mieczem. Kluczem do zwycięstwa w tym pojedynku okazuje się przede wszystkim Twoja skuteczność uników. Bez odpowiednio długiej staminy, ciężko tutaj o zwycięstwo. 

Elden Ring - Zamek Morne, boss Lwia Aberracja 11

- Lwia aberracja rozpocznie starcie z wyskoku. Takie ataki właśnie wyczekuj, kiedy przeciwnik zakończy sekwencję, możesz zadać mu nawet dwa ciosy. Od razu wykonaj unik, ponieważ ten zaatakuje pazurem, po czym wyprowadzi serię ciosów mieczem. Ten jest długi i ma spory zasięg. 

- Musisz uważać w trakcie leczenia. Najlepiej zrobić to w chwili, gdy Lwia Aberracja kończy dany łańcuch ciosów. 

- Stawiaj głównie na uniki. Każdy cios jest markowany, wystarczy odpowiednio wyczuć zachowanie bossa. Metodą prób i błędów opanujesz jego wszystkie ataki. W tej walce jego metodyka nie zmienia się. Takie tempo zadawania ataków z jego strony utrzyma się już do samego końca. Nie ma tutaj żadnej drugiej fazy jak poprzednio. 

Elden Ring - Zamek Morne, boss Lwia Aberracja 11

- Postaraj się zbić mu 3/4 paska życia bez przywoływania duchów. Dzięki temu końcówka tego starcia przebiegnie względnie gładko. Przeciwnik jest szybki, więc nawet jeśli pomocne zjawy odwrócą jego uwagę, nie zadasz mu tylu obrażeń od tyłu co w przypadku większym rozmiarem bossów. Stąd walkę w większości musisz opanować sam

Zwycięstwo przyniesie Ci nowy oręż, Miecz Pozszywanego. Odblokujesz także kolejne miejsce łaski. 

Źródło: własne

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści Poradnik aktualizowany

Powrót do poradnika
cropper