Elden Ring - poradnik do gry. Podstawy, pytania, walka, sekrety, bossowie, opis przejścia, mechaniki - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Elden Ring

Elden Ring - poradnik do gry. Podstawy, pytania, walka, sekrety, bossowie, opis przejścia, mechaniki, kamienie

Krzysztof Grabarczyk | 12.03, 10:45

Elden Ring Twierdza Okrągłego Stołu

W porzednim wpisie dotarliśmy właśnie tutaj, do Twierdzy Okrągłego Stołu. Czym jest to miejsce i jaką pełni rolę w świecie Elden Ring? Wyjaśniamy tutaj o co tak naprawdę chodzi z tym arcyważnym miejscem. Dla graczy zaznajomionych z lore światów From Software, Twierdza pełni funkcję zbliżoną do Nexusa z serii Dark Souls. Możemy tutaj nauczyć się inkantacji, czyli czarów. Ma to istotne znacznie przy tworzeniu postaci stawiającej na walkę przy użyciu magii. Czas na garść istotnych informacji:

- Trafisz tutaj dzięki Melinie, nie masz wpływu na wybór czy chcesz korzystać z tej lokacji czy odwrotnie, ponieważ system rozgrywki oferuje wyłącznie przyjęcie oferty Meliny. 

Elden Ring - Twierdza Okrągłego Stołu 1

W tym miejscu nauczysz się inkantacji za pośrednictwem brata Corhyna, co widzisz na zdjęciu powyżej. W zależności od wybranej wcześniej klasy postaci, dysponujesz określonymi punktami wiary. Są niezbędne do stosowania nauczonych się inkantacji. Warto na wstępie nauczyć się szybkiego leczenia (koszt. 1000 Runy)

Elden Ring - Twierdza Okrągłego Stołu 2

Przy stole możesz skorzystać z odpoczynku oraz wszystkich opcji dostępnych w każdym standardowym ognisku łaski. 

Elden Ring - Twierdza Okrągłego Stołu 3

Twierdza Okrągłego Stołu to również możliwość wzmocnienia uzbrojenia u pobliskiego kowala. Skorzystaj z tego już teraz. Warto przypisać także określony Popioły Wojny zdobywane po drodze. 

Elden Ring - Twierdza Okrągłego Stołu 4

Nieopodal kowala trafisz do komnaty, w której przebywa Fia. Zaproponuje Ci możliwość objęcia co równoważy się z oddaniem części siły lecz w nagrodę otrzymasz błogosławieństwo. To ulotna energia, lecz możesz po nią wracać w dowolnym momencie gry. W komnacie znajdziesz również lustro, dzięki któremu możesz ponownie spersonalizować obecny wygląd postaci. 

Elden Ring - Twierdza Okrągłego Stołu 5

Obok kowala znajduje się zejście w dół. Przejdź w lewo po zejściu, natrafisz na komnatę z zablokowanym przez mgłę przejściem. Wrócisz tutaj później. 

Elden Ring - Twierdza Okrągłego Stołu 6

Druga odnoga komnaty ze Stołem Twierdzy zaprowadzi Cię do miejsca z Cieniami bliźniaczej służki. W tej chwili nie masz w ogercie dzwonka kulistego, lecz możesz skorzystać z zakupu określonych towarów. Na tym etapie gry Twoja postać nadal jest słaba, więc do większości broni należy posiadać odpowiednio rozwinięte atrybuty. 

Twierdza Okrągłego Stołu nie działa jednak jak Nexus w jednej, istotnej kwestii - poprzednie gry From Software zabierały nas do takich hubów dopiero w chwili śmierci. Tutaj działo to nieco inaczej. Do Twierdzy można się dowolnie przemieszczać dzięki szybkiej podróży. 

Elden Ring - Twierdza Okrągłego Stołu 7

Pozostało jeszcze jedno skrzydło, na wprost od stołu. Trafisz na balkon. Jeśli zdecydujesz się zeskoczyć, trafisz na całkiem potężnego wroga, Albericha. To odpowiednik najazdów innych graczy w online, lecz tutaj jest to boss. Walka z nim jest dość wymagająca i na tym etapie rekomendujemy odwrót. Alberich używa buteleczek do leczenia.

Elden Ring - Twierdza Okrągłego Stołu 8

  • Stosuje ataki kosą oraz magią, trzymaj go na dystans i próbuj jak najczęściej zachodzić od tyłu. Wtedy można mu zadać mocny cios w plecy i chwilowo obalić
  • Stosuje bardzo szybkie uniki, więc pozostawaj w ciągłym ruchu
  • Jeśli nawet trafi Cię w tarczę, Twoja postać odczuje skutki odmrożenia

Polecamy wrócić do tego przeciwnika za jakiś czas z odpowiednio wyższym poziomem oraz bronią. Czas wracać do Jeziornej Liurnii. 

Źródło: własne

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści Poradnik aktualizowany

Powrót do poradnika
cropper