Elden Ring - poradnik do gry. Podstawy, pytania, walka, sekrety, bossowie, opis przejścia, mechaniki - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Elden Ring

Elden Ring - poradnik do gry. Podstawy, pytania, walka, sekrety, bossowie, opis przejścia, mechaniki, kamienie

Krzysztof Grabarczyk | 12.03, 10:45

Elden Ring - poradnik do gry [podstawy, mapa świata, NPC, klasy postaci, garść porad taktycznych]

Porady na start do gry w Elden Ring. Czy gra jest trudna?

Czym jest Elden Ring dla nowych graczy? Czy jest trudny? 

Z myślą o początkujących sporządziliśmy kilka istotnych porad dotyczących zasad poruszania się po uniwersum/lore dziedzictwa From Software. Jeśli nigdy wcześniej nie grałeś/grałaś w żadną z gier japońskiego studia spieszymy z pomocą. Elden Ring z racji otwartego świata wymaga nieco odmiennego podejścia do rozgrywki. Na drodze kompromisu twórcy nieco ułatwili rozgrywkę za pośrednictwem online lecz dla samotnych wilków przygoda staje się jakby łatwiejsza. Nie oznacza jednak, że to kompletnie inna gra. Nadal opiera się przede wszystkim na bardzo wymagających starciach, w których kluczowym jest cierpliwość oraz analityczne myślenie, nauka ataków wroga pomimo licznych porażek.

Warunkiem jest opanowanie podstaw sterowania w zależności od preferowanych ustawień. Polecamy jednak stosować domyślną konfigurację. Zadawanie standardowych oraz potężnych ataków pod triggerami (w zależności od platformy) jest o wiele bardziej responsywne, chociaż obecnie produkcja jeszcze boryka się z technicznymi brakami w zakresie detekcji ciosów. Pierwszy raz z twórcami Dark Souls? Te porady nieco ułatwią Ci nawigację oraz zrozumienie twardych zasad fascynującego świata From Software: 

Elden RIng podstawy 1

 • Nigdy nie atakuj grup wrogów, w początkowej fazie mapy (Pogrobowie) trafisz na niewielki posterunek okupowany przez zbrojne jednostki; walka z całą watahą często równoważy się z porażką oraz koniecznością wtórnego podejścia (co jest tutaj pewnym standardem) dlatego na początku wędrówki staraj się wywabiać pojedynczych wrogów aby odnieść zwycięstwo.

Elden RIng podstawy 2

 • System gry oferuje możliwość przekradania się za plecy wroga, więc z odpowiedniej odległości wystarczy nacisnąć prawy, górny trigger aby dokonać skrytej eliminacji (rzadko zdarza się aby zaalarmować wrogów), w trakcie walki przydatne jest również manewrowanie jak najszybciej za plecy rywala aby wbić ostrze w jego plecy co często skutkuje wygraną.

Elden RIng podstawy 3

 • Elden Ring to potężny projekt, więc na początek warto zainteresować się wszelakim zbieractwem oraz grasującą po okolicy zwierzyną, pozyskane surowce posłużą w craftingu dlatego poluj na sarny, dziki a nawet ptactwo, po obszarze często przemieszczają się sfory wilków. Zdobywanie Runy oraz elementów craftingu to jeden z kluczy dla systematycznego rozwoju postaci w grze.

Elden RIng podstawy 4

 • W chwili śmierci naszej postaci gra spyta o docelowe miejsce wskrzeszenia, więc zawsze warto brać ostatnie odkryte miejsce Łaski, czyli odpowiednika ognisk z cyklu Dark Souls aby zdążyć odzyskać utracone Runy, czyli walutę w Ziemiach Pomiędzy.

Elden RIng podstawy 5

 • Jeśli nie czujesz się pewny aby brnąć dalej spróbuj wzmocnić swojego Zmatowieńca, dlatego warto poświęcić chwilę czasu na farmienie w posterunkach. Istotą Elden Ring jest nauka ruchów przeciwnika, więc opanowanie raz na jakiś czas przydrożnego posterunku zaprocentuje dodatkowymi Runami, dzięki którym rozszerzysz statystyki postaci u Meliny, arcyważnej postaci w grze.

Elden RIng podstawy 6

 • Melina powinna zjawić się stosunkowo niedługo po otwarciu całej przygody. Po dotarciu do jednego z miejsc Łaski załączy się ciekawa sekwencja prezentującą tę postać. U niej zamienisz zdobyte Runy na lepsze statystyki. W grze często natrafisz na potężniejszych wrogów, więc aby ich pokonać niezbędne stanie się wzmocnienie siły czy wytrzymałości w zależności od wybranej klasy (więcej w kolejnym punkcie poradnika).

Elden RIng podstawy 7

 • Jak należy atakować? Przede wszystkim nigdy nie atakujemy pierwsi. Często zupełnie przypadkowy wróg okazuje się groźniejszy niż się wydaje stąd pozwól mu na demonstrację wszystkich sekwencji łańcucha ataków aby szybko odnaleźć lukę w ofensywie, staraj się również często bronić zanim zdecydujesz się opanować walkę na tyle dobrze, że wykorzystasz parowanie.

Elden RIng podstawy 8

 • Elden Ring stoi eksploracją, lecz na początku rekomendujemy wędrówkę w zgodzie ze światłem Łaski określającym właściwy kierunek; gra jednak lubi kusić obecnością jaskiń oraz ruin w oddali, więc pierwsze godziny warto podążać szlakiem twórców, odkryjesz większość mechanik ulokowanych w grze.

Elden RIng podstawy 9

 • Kamera. To najsłabszy i jednocześnie najpotężniejszy element we wszystkich grach From Software, nie tylko Elden Ring. Odpowiednie manewrowanie ujęciem akcji podczas starć jest niezbędne do zwycięstwa, staraj się unikać walki blisko jakichkolwiek ścian, ponieważ kamera lubi nagle wymknąć się spod kontroli, ta przypadłość często występowała w poprzedniej grze studia, Sekiro: Shadows Die Twice.
 • Nie próbuj uleczać postaci w trakcie walki, w tym celu najlepiej odejdź na maksymalnie bezpieczną odległość, nie zawsze będzie to możliwe lecz warto trzymać się owej złotej zasady

Elden RIng podstawy 10

 • W akcie ucieczki wrogowie nie będą Cię gonić po całej mapie, z reguły przerywają pościg i wracają do punktu zbornego, dla Ciebie to idealna okazja aby atakować z ukrycia, miej jednak na baczeniu, że niekiedy potrafią się cofać patrząc w naszym kierunku, staraj się również nie atakować do granic wytrzymałości, ponieważ jeśli ta spadnie do zera, Twój Zmatowieniec zostanie pozbawiony możliwości obrony.
 • Na mapie świata posługuj się znacznikami, aby zanotować interesujące miejsca, do których wrócisz później chociaż najczęściej czekają w nich potężniejsi przeciwnicy.

Elden RIng podstawy 11

Źródło: własne

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści Poradnik aktualizowany

Powrót do poradnika
cropper