Elden Ring - poradnik do gry. Podstawy, pytania, walka, sekrety, bossowie, opis przejścia, mechaniki - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Elden Ring

Elden Ring - poradnik do gry. Podstawy, pytania, walka, sekrety, bossowie, opis przejścia, mechaniki, kamienie

Krzysztof Grabarczyk | 12.03, 10:45

Elden Ring - Katakumby Czarnego Noża (Boss: Cmentarny Cień)

Elden Ring - Katakumby Czarnego Noża (Boss: Cmentarny Cień) 1

Witamy w dodatkowej sekcji naszego poradnika do Elden Ring. Bieżący wpis skupi się na opcjonalnej lokacji, Katakumbach Czarnego Noża. Na powyższej mapie zaznaczamy lokalizację tego miejsca. 

Elden Ring - Katakumby Czarnego Noża (Boss: Cmentarny Cień) 2

Po odkryciu kolejnego miejsca łaski, ruszaj w dół. Przed Tobą powstanie szkielet. To stosunkowo łatwy przeciwnik, więc wystarczy seria szybkich ciosów, by go powalić. Odczekaj jeszcze moment zanim znów zdąży się wskrzesić. Zadaj kończący cios. Idąc dalej natrafisz na trzech kościstych, w tym jednego szamana. Wystarczy powalić jego aby padła reszta. Nie będzie to jednak takie proste z uwagi na wąskość przejścia. 

Elden Ring - Katakumby Czarnego Noża (Boss: Cmentarny Cień) 3

Zanim ruszysz dalej, po lewej stronie jest mglista bariera. Jeśli jesteś w posiadaniu Kamiennego Klucza, możesz podążyć tą drogą. W przeciwnym razie ruszaj przed siebie. 

Elden Ring - Katakumby Czarnego Noża (Boss: Cmentarny Cień) 4

Pozornie wygląda to dość skomplikowanie. Na szczęście ostrza poruszają się wyrafinowanym tempem, więc czym prędzej postaraj się przebić wzdłuż tej komnaty. Szybko pozbądź się dwóch trupich łuczników by ruszyć dalej. Nic trudnego. 

Elden Ring - Katakumby Czarnego Noża (Boss: Cmentarny Cień) 5

Kiedy zejdziesz schodami w dół, uważaj. Zza prawego roku zaatakuje Cię kościotrup wyposażony w dwuręczny miecz. Nie odpuszczaj mu, więc go zestaggerujesz. Zbierz Nagrobną konwalię i ruszaj drabiną w dół. 

Elden Ring - Katakumby Czarnego Noża (Boss: Cmentarny Cień) 6

Na dole czeka stadko niewielkich krabów. W tym sporym lochu zdobędziesz Nagrobną Konwalię oraz łuk runiczny przy ścianie. Uważaj jedna na dwa potężne kraby, które wyłonią się spod ziemi. Na szczęście, nie obydwa w jednej chwili. Po pokonaniu wszystkich wrogów oraz zebraniu tutaj wszystkiego co się da - wróc z powrotem do komnaty z gilotynami. 

Elden Ring - Katakumby Czarnego Noża (Boss: Cmentarny Cień) 7

By przedostać się na górę, musisz wejść na krawędź jednej z gilotyn gdy ta osunie się na dół. Wskocz na podest i zabij w pierwszej kolejności czatującego tam czarnoksiężnika. Reszta kościotrupów padnie razem z nim. 

Elden Ring - Katakumby Czarnego Noża (Boss: Cmentarny Cień) 8

Dalej czeka Cię starcie z kolejnymi trupami, więc jak najszybciej odnajdź kolejnego szamana w tej lokacji. Po wszystkim, zbierz kolejną konwalię i zeskocz mały otworem w dół. 

Elden Ring - Katakumby Czarnego Noża (Boss: Cmentarny Cień) 9

Jesteś obecnie w lokacji po drugiej stronie lochu z krabami. Interesuje nas uruchomienie mechanizmu odblokowującego drzwi do bossa. Uważaj na dwa kościotrupy atakującego z przerwotu w przód rodem z Demon's Souls. Odblokuj oba mechanizmy i udaj się z powrotem do podwójnych drzwi z posążkiem Mariki obok. 

Boss: Cmentarny Cień

Elden Ring - Katakumby Czarnego Noża (Boss: Cmentarny Cień) 10

Walka jest dość uciążliwa z uwagi na obecność trzech trupich wojowników. W pierwszej kolejności skup się na nich. Cień ma w zasadzie jeden dość trudny atak. Polega on na wypluwaniu zielonej wiązki trucizny. Jeśli dasz się złapać, jest już po walce. Dla tej walki rekomendujemy wysoki poziom postaci, by jak najszybciej dopaść Cień. W przeciwnym razie musisz za każdym razem w pierwszej kolejności eliminować jego pobratymców. Za pokonanie tego bossa otrzymasz Prochy bliźnioksiężnika. 

Źródło: własne

Komentarze (34)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści Poradnik aktualizowany

Powrót do poradnika
cropper