Elden Ring - poradnik do gry. Podstawy, pytania, walka, sekrety, bossowie, opis przejścia, mechaniki - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Elden Ring

Elden Ring - poradnik do gry. Podstawy, pytania, walka, sekrety, bossowie, opis przejścia, mechaniki, kamienie

Krzysztof Grabarczyk | 12.03, 10:45

Elden Ring - Karyjska Posiadłość cz.2

Elden Ring - Karyjska Posiadłość cz.2 1

Poprzednio zwiedziliśmy pierwszą część Karyjskiej Posiadłości. Zgodnie z naszym poradnikiem, obecnie powinniśmy zacząć przygodę od wskazanego na mapie ogniska. Ruszamy dalej na podbój Eldeńskiego Kręgu. 

Elden Ring - Karyjska Posiadłość cz.2 2

Zanim zejdziesz schodów, rozejrzyj się po obu stronach. Zarówno po lewej jak prawej stronie kroczą dwa wilki. Nie walcz z obydwoma jednocześnie, te mają bardzo dużą wytrzymałość w stosunku do zwyczajnych sfor wilków mijanych po drodze. Rekomendujemy najpierw udać się do złotego drzewa by zebrać kolejne ze złotych nasion. Następnie rozpraw z pierwszym wilkiem, czuwającym przy krawędzi. Taktyka uników na chwilę przed klapnięciem szczęką sprawdza się tutaj najlepiej. Zestaggerujesz przeciwnika serią ciosów lecz nie po każdej jego sekwencji ataku. Kiedy załatwisz obu, ruszaj dalej. Jeśli zdecydujesz się zwiedzić całość tego obszaru, na końcu czyha jeszcze jeden wilk. 

Elden Ring - Karyjska Posiadłość cz.2 3

Po wilkach wbiegnij po schodach wzdłuż kamiennego placyku, następnie skieruj się w stronę wejścia. Twoim oczom ukarze się gigant zakuty w rycerską zbroję oraz trzech magów wyposażonych w tarcze i miecze. Możesz zaryzykować i najpierw wywabiać ich pojedynczo, lecz istnieje prostsza droga, którą prezentujemy poniżej. 

Elden Ring - Karyjska Posiadłość cz.2 4

Po lewej stronie od wejście znajduje się drabina, po której możesz się wspiąć. Polecamy korzystanie z tego skrótu z bardzo prozaicznego powodu: wkrótce czeka Cię starcie z dość wymagającym bossem, więc każdarazowa próba będzie po prostu przebiegać znacznie szybciej i sprawniej. Teraz tylko wystarczy przeskoczyć nad niewielką szczeliną pomiędzy. 

Elden Ring - Karyjska Posiadłość cz.2 5

Po wejściu na górę zdejmij po drodze dwóch magów, kompletnie nieszkodliwych w walce. Ruszaj dalej, teraz zobaczysz dlaczego warto stosować owy skrót. 

Elden Ring - Karyjska Posiadłość cz.2 6

W tym momencie bez problemu będziesz mógł pominać postać rycerskiego giganta, więc korzystaj z tej drogi. Kiedy już miniesz zagrożenie, przed Tobą wysokie schody oraz fontanna (nic w niej nie znajdziesz). 

Elden Ring - Karyjska Posiadłość cz.2 7

Zabij kusznika, lecz uważaj na jego ataki kłute. Mają całkiem spory zasięg, w trakcie tego starcia pojawi się kolejny. Jeśli podążasz w zgodzie z poradnikiem, Twoja postać winna być obecnie blisko lub lekko powyżej 50. poziomu. Teraz czeka Cię wedrówka do lokacji z bossem. \

Elden Ring - Karyjska Posiadłość cz.2 9

Możesz jeszcze odbić w lewą stronę, gdzie zauważysz wyjście. Rekomendujemy pozostanie jednak na miejscu i skupienie się na walce z wyjątkowo potężnym przeciwnikiem. 

Boss: Loretta, Królewski Rycerz - Karyjska Posiadłość 

Elden Ring - Karyjska Posiadłość cz.2 8

Czas na bossa używającego wierzchowca. Jest to zarówno atut jak i słaby punkt. Przy czym nasza postać nie będzie w stanie przywołać Struggi, lecz nadal w użyciu pozostają widmowi towarzysze broni. Loretta niczym nie różni sią serią ataków od Strażnika Drzew z początku Elden Ring, lecz zamiast szarży stosuje trzy rodzaje ataków magicznych. 

Elden Ring - Karyjska Posiadłość cz.2 10

W tej walce możesz wykorzystać swój wyćwiczony refleks w unikaniu zamaszystych ataków lub przenieść to starcie na bardziej zawężony obszar. Prócz areny, po lewej stronie możesz wbiec na schody i stosować dywersję. Posąg w środku będzie przeszkadzał Lorettcie w skutecznym flankowaniu, warto tutaj również tutaj zastosować duchy. 

Elden Ring - Karyjska Posiadłość cz.2 11

Loretta atakuje zarówno włócznią jak i magią. Często stosuje oba ataki dosłownie jeden po drugim. W naszym poradniku zdecydowaliśmy się stoczyć ten pojedynek w tradycyjnym stylu. Metodą opanowania uników. Ważne aby zachodzić wierzchowca z bocznej strony. Loretta nie stosuje szarży w bok w przeciwieństwie do agresywniejszego Strażnika Drzew. Warto to wykorzystać. 

Elden Ring - Karyjska Posiadłość cz.2 11

Po utracie połowy paska zdrowia, Loretta dorzuci potężny strzał z magicznego łuku (otrzymasz go w ramach nagrody za pokonanie tego bossa). Wtedy sugerujemy albo przeniesienie walki na wspomniany wcześniej poziom albo użycie duchów. Loretta wbrew pozorom, nie jest trudnym do okiełznania przeciwnikiem. 

12

Za zwycięstwo otrzymasz łuk, popioły wojny (Cięcie Loretty) oraz trofeum/osiągnięcie. 

Źródło: własne

Komentarze (34)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści Poradnik aktualizowany

Powrót do poradnika
cropper