Elden Ring - poradnik do gry. Podstawy, pytania, walka, sekrety, bossowie, opis przejścia, mechaniki - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Elden Ring

Elden Ring - poradnik do gry. Podstawy, pytania, walka, sekrety, bossowie, opis przejścia, mechaniki, kamienie

Krzysztof Grabarczyk | 12.03, 10:45

Elden Ring - Boss: Rennalla, Królowa Pełni Księżyca, jak pokonać?

Po zwiedzaniu przesiąkniętej magią Akademii Rai Lucarii przyszedł czas by zmierzyć się z dość groźnym i niegroźnym fabularnym przeciwnikiem. Przed Państwem sama Renalla, która według Eldeńskiej historii należała do jednego z władców lecz odizolowano ją w akademickiej bibliotece. W naszym poradniku prezentujemy garść przydatnych informacji oraz szczyptę porad. Przede wszystkim, warto wiedzieć kilka rzeczy w ramach przygotowania się do tej walki: 

- W zależności od preferowanego stylu rozgrywki rozsądnym posunięciem jest przygotowanie przedmiotów, które pomogą w obronie przed magicznymi atakami. Rennalla to boss stojący przede wszystkim rozmaitymi inkatancjami. Pojedynek został podzielony na dwie oddzielne fazy. W pierwszej należy wyeliminować sługi Rennalli otoczone łuną łaski, natomiast druga to starcie w jej wymiarze, bez możliwości osłon jak w rozpoczynającej walkę bibliotece. 

Elden Ring - Boss: Rennalla, Królowa Pełni Księżyca 1

- Przed bossem nie znajdziesz miejsca łaski, ni posążku Mariki (ten dostępny wyłącznie w sekwencjach free-roamowych). Na mapie zaznaczyliśmy lokalizację najbliższego ogniska. Przebiegniesz w minutę, lecz za każdym razem czeka Cię uskok przed sunącą w Twoją stronę, potężną kulą. 

Elden Ring - Boss: Rennalla, Królowa Pełni Księżyca 2

- Rennalla w pierwszej fazie pojedynku jest otoczona promieniami łaski. Aby trafiła na ziemię, należy pozbyć się kolejno trzech służek (również otoczonych łaską). Ich ataki są markowane poprzez ciskanie w stronę postaci magicznymi książkami. Czasem jest to przydatne w namierzaniu oświeconych służek, ponieważ bywają skryte między regałami. W zależności od obecnego poziomu Twojego Zmatowieńca, trzy takie kursy powinny wystarczyć by kontynuować starcie w drugiej, trudniejszej fazie. 

Elden Ring - Boss: Rennalla, Królowa Pełni Księżyca 3

- Wystrzegaj się przede wszystkim ataku polegającego na przywołaniu kilku służek i przemianie w uderzające z impetem runy. Kiedy zaobserwujesz kumulację energii rekomendujemy pozostanie w ukryciu za jedną z licznym kolumn w akadamickiej bibliotece. Wtedy możesz szybko kontynuować eliminację okrytych łaską służek. Staraj się nie koncentrować na pozostałych, są mało istotne i atakują dość wolno i spodziewanie. Kiedy Rennalla padnie na odsłonięta na ziemię, zadaj maksymalnie dużo ciosów, lecz gdy tylko zacznie się unosić, natychmiast wykonaj unik. Boss skumule moc i eksploduje energią co zabierze Ci część paska zdrowia.

Elden Ring - Boss: Rennalla, Królowa Pełni Księżyca 4

- Po ukończeniu fazy 1. przyszedł czas na bardziej wymagające starcie. Przede wszystkim, Królowa zawsze rozpoczyna atakiem w postaci magicznego strumienia. Wówczas staraj się biec maksymalnie po łuku. Kiedy już przestanie wykonywać tę sekwencję, z miejsca przywołaj duchy. W naszym poradniku użyliśmy wzmocnionej wersji Wilków. Od Ciebie zależy co wybierzesz. Zjawy odwracają uwagę Rennalli do pewnego momentu. To doskonała okazja, by zajść ją od pleców. Stosuje nieprzerwane łańcuchu ataków. Część z nich zablokuje kolejne ataki bossa. 

Elden Ring - Boss: Rennalla, Królowa Pełni Księżyca 5

- Rennalla lubi również przywoływać w walce summony. Najniebezpiecznyjszy wydaje się widmo smoka z uwagi na ognisty podmuch. Kiedy tylko zobaczysz tę zjawę, natychmiast się wycofuj. Każde przywołanie summona jest markowane niebieskim okręgiem pojawiającym się w chwili generowania nowej zjawy. Wykorzystaj jednak czasowość tego zjawiska. Kiedy Rennall rozpocznie inicjację nowej sekwencji ataku, summon znika. Do tego czasu uciekaj po łuku. 

Elden Ring - Boss: Rennalla, Królowa Pełni Księżyca 6

- Za pokonanie tego bossa otrzymasz Wielki Run, 40 000 Runy, Wizerunek Królowej Księżyca oraz możliwość zmiany wyglądu u tej samej Rennalli. Po zwycięstwie staje się ona przyjaznym NPC. Po walce możesz spędzić nieco czasu eksplorując nieznane obszary mapy lub podążać dalej tropem naszego Eldeńskiego poradnika. 

Źródło: własne

Komentarze (34)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści Poradnik aktualizowany

Powrót do poradnika
cropper