Elden Ring - poradnik do gry. Podstawy, pytania, walka, sekrety, bossowie, opis przejścia, mechaniki - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Elden Ring

Elden Ring - poradnik do gry. Podstawy, pytania, walka, sekrety, bossowie, opis przejścia, mechaniki, kamienie

Krzysztof Grabarczyk | 12.03, 10:45

Elden Ring Boss: Moongrum, karyjski rycerz - porady taktyczne, jak pokonać?

Elden Ring - Akademia Rai Lucarii, cz.3, Kościół Przyrzeczeń 8

Czas wrócić do ostatniego miejsca łaski i zmierzyć się z Moongrumem, karyjskim rycerzem. To dość wymagający przeciwnik, który umiejętnie korzysta z parowania ciosów oraz przełamywania naszej obrony. Teoretycznie są dwa sposoby na jego obejście. Tradycyjny oraz podstępny. W poradniku opisujemy obydwie techniki.

- Moongrum to niebezpieczny wróg, ponieważ jest Twoich rozmiarów co z miejsca powoduje, że jest znacznie szybszy i agresywniejszy. Nie ma szans aby skutecznie go rollować jednocześnie atakując bok przeciwnika. 

- Najskuteczniejszą metodą jest prowokowania rycerza do ataku i zadanie ciosu tuż po jego ataku. Nie pozostawaj zbyt długo w obronnej pozycji. On wykona serię ciosów, przełamie Twoją obronę i zada śmiertelny cios. 

Elden Ring - Akademia Rai Lucarii, cz.3, Kościół Przyrzeczeń 9

- Ten boss w trakcie walki będzie w stanie uleczyć się tylko raz. Kiedy zbijesz mu do połowy pasek zdrowia, zmieni ataki. Odstawi tarczę na rzecz pchnięcia magicznym ostrzem. W tym samym czasie będzie również zadawać łańcuch ataków, dokładnie czterech. To bardzo trudna sekwencja do wyczucia, więc albo jesteś dobry\a w parowaniu, albo trzymasz go na dystans

Elden Ring - Akademia Rai Lucarii, cz.3, Kościół Przyrzeczeń 10

- Czas na podstęp. Wroga można sprowokować by biegł za nami. Wystarczy biec na lewą stronę, wprost do tunelu (dalej za nim znajdziesz również drzwi i garstkę przeciwników by zebrać kilka cennych przedmiotów). Rycerz tam nie wbiegnie. Pozbądż się jedynie maga, który będzie za Tobą szedł. Wtedy odczekaj chwilę aż Moongrum uda się z powrotem do punktu startowego. To idealna okazja by zadać mu cios z ukrycia. Powtórz tę sekwencję siedem razy a odniesiesz bezbolesne zwycięstwo - sztuka walki bez walki. 

- W nagrodę za pokonanie rycerza otrzymasz Tarczę Karyjskiego Rycerza. 

Źródło: własne

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści Poradnik aktualizowany

Powrót do poradnika
cropper