Elden Ring - poradnik do gry. Podstawy, pytania, walka, sekrety, bossowie, opis przejścia, mechaniki - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Elden Ring

Elden Ring - poradnik do gry. Podstawy, pytania, walka, sekrety, bossowie, opis przejścia, mechaniki, kamienie

Krzysztof Grabarczyk | 12.03, 10:45

Elden Ring - Akademia Rai Lucarii, cz.1

Poprzednio odnaleźliśmy Błyskamienny Klucz, oraz walczyliśmy z potężnym Smokiem. Przyszedł czas na podróż do Akademii Rai Lucarii. Gotowi, Zmatowieńcy? Ziemie Pomiędzy czekają na swoje odkrycie. 

Elden Ring - Akademia Rai Lucarii, cz.1 1

Przed Tobą placyk prowadzący do Akademii. Na wprost oraz po prawej stronie znajdziesz dwa błyskamienne przejścia oraz miejsce łaski pośrodku. Nas interesuje dotarcie windy znajdującej się po lewej stronie. Zaprowadzi Cię ono prosto do niezwykłej Akademii Rai Lucarii. 

Elden Ring - Akademia Rai Lucarii, cz.1 2

To jest właściwe miejsce. Udaj się zatem na wprost. Na samym końcu tej drogi czekają na Ciebie dwaj magowie. Są dość wymagający, więc warto stosować uniki oraz serie ciosów. Następnie otwórz podwójne drzwi. 

Elden Ring - Akademia Rai Lucarii, cz.1 3

Przed Tobą kolejne starcie. Pośrodku sali jest mag, zaś po jego obu stronach nożownicy. Stosują bardzo szybkie sekwencje, więc staraj się trzymać dystans, ponieważ obrona dość szybko się wyczerpie i będziesz odsłonięty. Kilku jeszcze spadnie z sufitu, wię czeka Cię zabawa. Po wszystkim idź na lewą stornę, przeszukaj zwłoki i weź Złoty Run. 

Elden Ring - Akademia Rai Lucarii, cz.1 4

Po prawej stronie odblokujesz nowe miejsce łaski. Ruszaj dalej, najpierw zejdź dolnym wejściem prowadzącym na pobliski cmentarz.

Elden Ring - Akademia Rai Lucarii, cz.1 5

Spotkasz chodzące szkielety. Są dość wytrzymałe, lecz otępiałe. Uważaj jednak by nie dać się złapać. Wygryzą z Ciebie znaczną część zdrowia. Zadawaj systematycznie ciosy i wycofuj się. Następnie pozwiedzaj okolicę i ruszaj dalej przez drewniany most. 

Elden Ring - Akademia Rai Lucarii, cz.1 6

Czeka Cię kolejna sfora trupów. Rozsądnie byłoby się wycofać na most, lecz za Tobą niespodziewanie pojawi się dwóch kolejnych. Pozbąź się ich. Przy drzewie czai się pies, natomiast z wysoka będą mierzyć ci sami nożownicy, których spotkałeś na początku lokacji. Zdejmij ich łukiem, jeśli nie jesteś w posiadaniu broni dystansowej, uciekaj. Dlatego warto w momencie docierania na drugą stronę, zeskoczyć w lewą stronę na pobliskie skały. Droga zaprowadzi Cię do jaskinii, z której strzelają łucznicy. 

Elden Ring - Akademia Rai Lucarii, cz.1 7

Po wszystkim ruszaj dalej. Przed Tobą nieco wieksze szkielety, bardziej wytrzymałe. Stosuj jednak tę samą taktykę.W dalszej części tego cmentarzyska odnajdziesz kolejne popioły wojny. Zabij kilka psów oraz szkieletów. Następnie kieruj się przejściem na wprost.

Elden Ring - Akademia Rai Lucarii, cz.1 8

Jeśli pójdziesz w stronę widocznego ołtarzyka, czeka Cię starcie z mocniejszym przeciwnikiem. Kluczem do sukcesu będą tutaj uniki, więc na nich bazuj po czym wyprowadzaj atak w odpowiedniej chwili. Warto rollować, trafić raz po czym dać się zregenerować staminie i powtarzać ten schemat do zwycięstwa. Jeśli zamierzasz odpuścić ten pojedynek, wskocz na windy po prawej stronie. Dotrzesz do nowego miejsca, w którym spotkasz niespecjalnie groźnych przeciwników. W komnacie odblokujesz nowe miejsce łaski.

Źródło: własne

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści Poradnik aktualizowany

Powrót do poradnika
cropper