Gran Turismo 7 - poradnik do gry. Porady, wyścigi, mapa świata, model jazdy, podstawy, tryby multiplayer - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Gran Turismo 7 Poradnik

Gran Turismo 7 - poradnik do gry. Porady, wyścigi, mapa świata, model jazdy, podstawy, tryby multiplayer

Mateusz Wróbel | 06.03, 12:45

Gran Turismo 7 - Poziom Fair Play, jak podnieść PFP?

Jak podnieść poziom Fair Play z Gran Turismo 7?

Wraz z otrzymaniem dostępu do trybu sieciowego sport dowiesz się o czynniku PFP. To poziom fair play, który wpływa na dobór graczy, a także szybkość rośnięcia Twojego głównego poziomu kierowcy. Oba te czynniki sprowadzają się do wyszukiwania graczy o podobnych umiejętnościach i stylu jazdy, co Ty.

O ile poziom kierowcy jest bardzo prosty do zrozumienia (im wyżej kończysz mistrzostwa i wyścigi codzienne, tym szybciej on wzrasta), tak przy PFP warto poznać parę porad co do tego, jak zachowywać się na torze, aby nie psuć sobie ani innym graczom zabawy z wirtualnych wyścigów:

Gran Turismo 7 - Poczekalnie

  • Pierwsze i najważniejsze - nie możesz wjeżdżać w inne samochody! Staraj się je omijać i nie hamować zbyt wcześnie, kiedy znajdujesz się na tej samej linii jazdy, co one. Podążając w strudze powietrza musisz mieć na uwadze fakt, że możesz stracić przyczepność, więc warto dmuchać na zimne i odpuszczać gaz nawet przed strefą hamowania.
  • Podczas wyprzedzania nie zajeżdżaj innym drogi ani nie hamuj dużo wcześniej przed zakrętem - jeśli znajduje się za Tobą mniej doświadczony gracz,  to po prostu w Ciebie uderzy, co jest zaliczane do wspólnej winy.
  • Podczas pokonywania zakrętów nie zmieniaj linii jazdy - jeśli już zaczniesz jechać po zewnętrznej, to trzymaj się jej aż do wyjścia na prosty odcinek. To samo tyczy się wewnętrznej - trzymaj się wierzchołka zakrętu i pod żadnym pozorem nie wyjeżdżaj z zakrętu od razu na zewnętrzną.
  • Nie przecinaj linii pit-stopu. Musisz zasygnalizować innym graczom o tym, że będziesz zjeżdżał do alei serwisowej, a nie w ostatniej sekundzie. Zasada ta dotyczy także wyjazdów - nie możesz zbyt wcześnie znaleźć się na głównej linii jazdy, ponieważ mogą na niej znajdować się jadący równo z Twoim samochodem inni gracze.
  • Gdy wyjedziesz na żwir nie wracaj pochopnie na tor - szczególnie wtedy, kiedy stoisz w poprzek. Poczekaj, aż inni przejadą, aby nie musieli w ostatnim momencie zmieniać jazdy i w niektórych przypadkach nawet stracić kontrolę nad pojazdem.

Jazda fair play jest wynagradzana tym, że nawet jeśli ktoś Tobie specjalnie zepsuje wyścig, to nie robiąc mu żadnej krzywdy w dalszej części zawodów nie otrzymasz minusowych punktów i wraz z każdą rozgrywką będziesz zbliżał się do poziomów, w których znajdują się gracze chcący jeździć sprawiedliwie. 

Źródło: własne

Komentarze (50)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika
cropper