Rainbow Six Extraction - poradnik. Porady, Xbox Game Pass, walka, operatorzy, zdrowie, gadżety, zdolności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Rainbow Six Extraction - poradnik

Rainbow Six Extraction - poradnik. Porady, Xbox Game Pass, walka, operatorzy, zdrowie, gadżety, zdolności

Mateusz Wróbel | 27.01, 17:30

Rainbow Six Extraction - punkty doświadczenia, jak szybko zdobyć?

Jak zdobyć punkty doświadczenia w Rainbow Six Extraction i jaką rolę odgrywają one w rozgrywce?

Rainbow Six Extraction - punkty doświadczenia, jak szybko zdobyć?

Już na samym wstępie warto podkreślić, że punkty doświadczenia dzielą się na dwie kategorie. Te, które zaliczają się do postępów, a także te, które odblokowują kolejne atuty u operatorów. Sęk w tym, że tzw. "exp" jest połączony z oboma działami, a więc po zdobyciu PD w rozgrywanych przez nas misjach wpływa on i na operatorów, i na postęp rozgrywki.

Punkty doświadczenia u operatorów sprawiają, że wraz z każdym kolejnym poziomem zwiększa się atrybut związany z główną umiejętnością. Chociażby na przykładzie Liona posiadającego wbudowany system podświetlający wrogów, po osiągnięciu drugiego poziomu postaci dron działa w promieniu 25 metrów, a nie 20.

Z kolei punkty doświadczenia w postępie to nic innego, jak ogólny poziom rozgrywki. Wraz z osiągnięciem kolejnych celów zdobywamy np. żetony potrzebne na ulepszenie technologii czy kolejne wpisy do dziennika. Zakładka ta pokazuje nam również, w jakim stopniu ukończyliśmy grę - łącznie mamy 30 poziomów doświadczenia.

PD - jak zdobywać?

Rainbow Six Extraction - punkty doświadczenia, jak szybko zdobyć?

Jak więc zdobywać punkty doświadczenia? Deweloperzy doceniają naszą cierpliwość (dodatkowe XP zdobywamy za ciche zabójstwa czy ciche eliminowanie gniazd) i zaangażowanie, a więc najlepszym sposobem na "expienie" jest wykonywanie wszystkich trzech celów podczas jednego zadania. Nie zawsze jest to możliwe, ale jeśli czujemy się na siłach, warto chociaż spróbować wykonać wszystkie wyzwania.

Podczas wykonywania misji na danych regionach warto przyglądać się także badaniom dostępnym pod przyciskiem "options" na padzie DualSense i DualShock 4. Łącznie jest ich sporo, bo aż po kilkadziesiąt, ale oferują one oprócz zastrzyku PD również możliwość zapoznania się z najważniejszymi aspektami rozgrywki.

Zwróć uwagę na to, że jeśli dojdzie do ewakuacji bez Twojego operatora, otrzymasz bardzo mało punktów doświadczenia. Aby zdobyć to, co Ci się należy, musisz wrócić po swoją postać i sprawić, aby wróciła ona do bazy.

Źródło: własne

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika
cropper