Resident Evil Village - poradnik i solucja. Fabuła, bronie, walka, mapa, zagadki, przedmioty, crafting, porady - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Resident Evil Village - poradnik i solucja. Fabuła, bronie, walka, mapa, zagadki, przedmioty, crafting, porady

Resident Evil Village - Wejście do fabryki, Zapleśniałe przedmioty, Roboty Heisenberga

Mateusz Wróbel | 27.10, 21:15

Resident Evil Village poradnik - Wejście do fabryki, Zapleśniałe przedmioty, Roboty Heisenberga

Po zdobyciu przyrządu, udaj się na ołtarz przy ceremonii. Włóż zebrany przed chwilą element do środka i zjedź na dół. Przejdź mostem w stronę fabryki ostatniego lorda w wiosce, zapisując uprzednio grę dzięki maszynie do pisania. W trakcie drogi podejdź pod bagażnik samochodu z prawej strony, aby zebrać złom. Potem możesz wejść do wnętrza fabryki, bo nic już tutaj nie znajdziesz interesującego.

W szopie, na stole, leży proch strzelniczy. Następnie otwórz drzwi i zejdź poziom niżej. Przy oświetlonym pokoju zabierz ze stołu płyn chemiczny i chwyć za płachtę, aby ją przesunąć. Po pogawędce z Heisenbergiem, spadniesz do piwnic, gdzie będziesz zmuszony poradzić sobie z maszynami szalonego przeciwnika.

Resident Evil Village - Wejście do fabryki, Zapleśniałe przedmioty, Roboty Heisenberga

Gdy tylko przejmiesz kontrolę nad bohaterem, biegnij przed siebie. Kawałek dalej odbij w lewo, przeskocz przez dziurę i kucnij, aby przejść pod przedmiotami wiszącymi na Twojej drodze. Potem wpadnij do dziury, co sprawi, iż spadniesz na złomowisko. Parę chwil później będziesz mógł zebrać do ekwipunku kolejne dwie sztuki złomu, a także proch strzelniczy. Po wdrapaniu się na górę będziesz musiał przywitać się z nowymi przeciwnikami.

Są nimi zombie, które posiadają na swojej głowie opancerzony sensor. Aby go zniszczyć i zabić szybko wrogów, zniszcz go strzelając przysłowiowego headshota. Dopiero po nim zombie będą przyjmować większe obrażenia. Po poradzeniu sobie z wrogami (nie zwracaj uwagi na śmieci w białym worku, bo nic w nich nie ma) zbierz z żółtej skrzynki 2400 Lei i przejdź wentylacją dalej. Dotrzesz do pomieszczenia z widokiem na produkcje. Za Tobą, z lewej strony, znajdziesz 8 naboi do pistoletu, a w drzwiach z lewej strony handlarza, u którego możesz dokonać zakupów.

Resident Evil Village - Wejście do fabryki, Zapleśniałe przedmioty, Roboty Heisenberga

Gdy już ogarniesz ekwipunek (pamiętaj, że w tym miejscu odblokowują Ci się dwie nowe bronie), wyjdź od Duke'a i przejdź drzwiami z prawej strony. W następnym pomieszczeniu znajduje się proch strzelniczy, a także zabarykadowane drzwi dziwnym, pomarańczowym przyciskiem. Musisz je zniszczyć i osobiście polecam robić to nożem w celu nietracenia amunicji do giwer.

Po otwarciu drzwi zabij dwóch wrogów i przejdź do głównego pomieszczenia fabryki. Zejdź schodami w dół i pokonaj kolejnych oponentów. Gdy tylko to zrobisz, rozwal skrzynkę z prawej strony od drzwi (3000 Lei) oraz z lewej strony od drzwi (1600 Lei). W kolejnym pokoju dotrzesz do przetapiającego zapleśnione przedmioty mechanizmu, do którego wrócisz później, a także sztukę metalu na stole po prawej od wejścia. Gdy go zbierzesz, skieruj się w stronę przejścia po lewej stronie, z którego dobiegają plamy krwi. Po zabiciu kolejnej grupki zombie spotkasz zamknietą półkę (żółty kamień) oraz Soldata podpiętego pod komputer. Przed wejściem w interakcję z przedmiotem znajdującym się w skrzynce za nim, zbierz złom z lewej strony od wejścia.

Resident Evil Village - Wejście do fabryki, Zapleśniałe przedmioty, Roboty Heisenberga

Po podniesieniu zapleśnionego przedmiotu oponent wstanie ze stołu i zacznie z Tobą walczyć. Aby go wyeliminować musisz trafić w jego serce na środku, podświetlone na czerwono. Najlepiej robić to na odległość ze snajperki lub na blisko ze strzelby, gdy będzie przygotowywał się do ataku lub wykonywał go. W innych przypadkach Soldat będzie się zastawiał swoim młotem przykręconym do ręki. Możesz spróbować wybić go z równowagi, ale szkoda na to amunicji.

Po zabiciu wroga wróć do wcześniejszego pokoju i przetop przed chwilą zdobyty item. Pozwoli zebrać Ci to odznakę, którą przyczepisz do kamiennych drzwi z prawej strony. Uważaj, bo przy korytarzu czeka na Ciebie kolejny zombie, a kawałek dalej - cztery pompujące mechanizmy.

Resident Evil Village - Wejście do fabryki, Zapleśniałe przedmioty, Roboty Heisenberga

Cała zabawa polega na tym, abyś w każdym z nich rozwalił świecące się na pomarańczowo kulki - najlepiej ustawić celownik w tym miejscu, gdzie mechanizm zwalnia za każdym razem. Wykonanie tejże czynności spowoduje otwarcie Ci drogi naprzód. Korzystając z kucania i platform znajdujących się na dole, zrób to, uprzednio zbierając z zamkniętej szafki na górze 3 naboje do magnuma, a także zabijając przychodzących od niezwiedzonej jeszcze strefy wrogów. Ponadto, tuż po zeskoku, popatrz w lewo, gdzie znajdziesz 1600 Lei.

Będąc przy przedostatnim mechanizmie, rozwal żółtą skrzynkę z prawej strony i zbierz 3 naboje do snajperki. Gdy już uda Ci się przejść obok maszyn, wejdź po drabinie do góry i zbierz pod schodami sztukę złomu, a następnie przejdź do kolejnego pokoju korzystając z przejścia pod Tobą. Kolejnym krokiem jest przejście obok wyłączonych Soldatów, otwierając sobie w międzyczasie drzwi z lewej strony prowadzące do głównego pokoju.

Resident Evil Village - Wejście do fabryki, Zapleśniałe przedmioty, Roboty Heisenberga

Chwilę później złap za bombę rurową i rozwal oznaczoną żółtą farbą ścianę. Wewnątrz leży kolejna skrzynia z wartościowym przedmiotem oraz 6 naboi do strzelby. W pomieszczeniu obok, pod żółtą skrzynią, znajduje się z kolei 1100 Lei. Gdy je zbierzesz, omiń generator i zejdź w dół. W szafce znajduje się mina, a na stole warsztatowym leży proch strzelniczy, więc zbierz itemy od razu i przejdź otwartymi drzwiami do góry. Odblokuj drzwi z pomocą noża - za nimi znajdziesz notatkę uzupełniającą wiedzę o soldatach, a także- z lewej strony od wejścia - proch strzelniczy i mapę fabryki. Ponadto, w skrzynce leży kolejny zapleśniony przedmiot, który musisz przetopić.

W trakcie powrotu do głównego pokoju zaatakuje Cię soldat, więc wyeliminuj go tak, jak tego pierwszego. Jeśli nie będziesz miał miejsca, skorzystaj z przejścia na dole. Po zabiciu wroga i przetopieniu przedmiotu udaj się do wcześniej widzianego generatora. Zasil go kołem zębatym, otwierając drzwi z lewej strony. Gdy będziesz do nich biegł, zaatakuje Cię jeszcze jeden Soldat, ale możesz go pominąć biegnąc przed siebie.

Resident Evil Village - Wejście do fabryki, Zapleśniałe przedmioty, Roboty Heisenberga

Rozwal żółtą skrzynkę, aby otrzymać wybuchowy nabój i gdy zobaczysz drugiego robota Heisenberga, poczekaj aż odejdzie w swoją stronę. Potem skręć w lewo, aby zdobyć 4 naboje do snajperki i wróć na korytarz, gdzie prezd chwilą przechadzał się Soldat. Tak czy siak nie pominiesz walki z nim, bo przy maszynach zasilających fabrykę będziesz musiał się z nim uporać korzystając ze wszelkich środków. Pamiętaj o tym, że możesz skorzystać z porażenia - wystarczy, że strzelisz w czerwone panele blisko maszyn, znajdujące się mniej więcej na poziomie tułowia wroga.

Po walce zbierz proch strzelniczy z szafki i 2100 Lei z żółtej skrzynki. Przed wejściem na górę, wejdź do pomieszczenia na prawo od schodów, aby zebrać dodatkowe 2 granaty błyskowe do granatnika oraz 5 naboi do snajperki. Na platformach z kolei znajdziesz jeszcze jednego Soldata, z którym musisz sobie poradzić przed otwarciem drzwi, za którymi - na wprost - znajdziesz kolejną minę oraz grupkę zombie. Gdy z nimi się uporasz, nie idź od razu do góry - przejdź w prawo, gdzie odbierzesz 8 naboi do pistoletu i minę z szafki.

Resident Evil Village - Wejście do fabryki, Zapleśniałe przedmioty, Roboty Heisenberga

Po wejściu na platformę na Twoją głowę spadnie kontener, z którego wypełznie nowy rodzaj Soldatów. Ci z kolei posiadają czuły punkt na swoich plecach, więc musisz unieruchomić ich za pomocą bomby rurowej, granatnika lub miny, a potem szybko obiec pobliskie tereny, aby dostać się blisko ich tylnej części ciała. Do oddania strzału warto użyć strzelby, bo ten rodzaj maszyn jest bardziej podatny na obrażenia.

Po starciu zbierz z szafki naboje do strzelby i otwórz zabarykadowane drzwi i wciśnij guzik na panelu przed Tobą, aby otworzyć sobie drogę do kolejnej lokacji. Tuż za nimi zbierz proch strzelniczy i otwórz kredens, za którym kryją się 4 naboje do strzelby. Tuż przed kolejnym pomieszczeniem znajdziesz również 3 naboje do snajperki.

Resident Evil Village - Wejście do fabryki, Zapleśniałe przedmioty, Roboty Heisenberga

Parę kroków dalej spotkasz kolejnego Soldata z czułym punktem na plecach. Korzystając z porażenia, zabij go, a potem przejdź przez następne drzwi. Gdy tylko zaatakuje Cię wróg ze śmigłem, odbij w lewo i otwórz bramę, któa go zatrzyma. Na stole z prawej zgarnij proch strzelniczy, metal, a na tym na lewo - złom. Kawałek dalej znajdziesz mechanizm do windy (możesz go użyć, aby zrobić zakupy u Duke'a) i drabinę prowadzącą do kolejnego punktu rozgrywki.

Kieruj się na platformy - po drodze zniszcz żółtą skrzynkę (2100 Lei) i biegnij dalej. Będąc w kopalnii warto odbić w prawo zabijając tamtejszych wrogów, aby zebrać proch strzelniczy, zioło i 2 bomby rurowe. Potem wróć na główną drogę, po raz kolejny zabij grupkę wrogów i zbierz wartościowy kryształ oraz wytrych z szafki.

Resident Evil Village - Wejście do fabryki, Zapleśniałe przedmioty, Roboty Heisenberga

Zejdź w dół i jeśli masz takie życzenie, rozwal ścianę z prawej strony za pomocą bomby rurowej. Za nią znajdziesz kilka wartościowych przedmiotów, które możesz sprzedać handlarzowi. Wróć na główną trasę. Po otwarciu bramy przyszykuj się na wymagające starcie, przed którym możesz zebrać proch strzelniczy ze skrzynek z prawej strony oraz 8 naboi do snajperki z żółtej skrzynki.

Resident Evil Village - Wejście do fabryki, Zapleśniałe przedmioty, Roboty Heisenberga

Po wejściu na górę spotkasz dwóch latających Soldatów. Są oni tymi samymi, co wersja druga, z tą różnicą, że potrafią latać, a ich czuły punkt został umieszczony za pancerzem na przodzie. Musisz go zniszczyć za pomocą miny, bomby lub po prostu giwer, i dopiero wtedy zadawać obrażenia przeciwnikom.

Pamiętaj, że do wykorzystania masz całą arenę. Możesz uciekać w dół lub w górę, gdy będziesz przeładowywał lub w celu korzystania z karabinu snajperskiego z dalekiego dystansu. Uważaj natomiast na ich doskoki z pomocą skrzydeł, bo mogą Cię niejednokrotnie zaskoczyć.

Po walce przejdź do góry i zniszcz 3 podświetlone punkty przy wiatraku, aby móc wejść po drabinie na górę. Na szczycie rozwal żółtą skrzynkę (8 naboi do pistoletu) i przejdź do kolejnego pomieszczenia ponownie prowadzącego ku górze. W tamtejszych pomieszczeniach znajdziesz notatkę, mapę górnych poziomów fabryki i wózek na kółkach, który po przesunięciu otworzy Ci drogę do tajnego pomieszczenia.

Resident Evil Village - Wejście do fabryki, Zapleśniałe przedmioty, Roboty Heisenberga

W środku znajdziesz proch strzelniczy, 10 naboi do pistoletu oraz kolejny ważny przedmiot, który przetopisz. Mijając platformę wpadniesz w wir wiatraku, a aby go wyłączyć, musisz strzelić w klawisz na środku. Na końcu pomieszczenia z lewej strony znajdziesz sztukę metalu, a przejście dalej przy wcześniej rozwalonym wiatraku. Przejdź po rurach z prawej strony do drabiny. Tam dotrzesz do windy, która poprowadzi Cię do góry. W skrzynce zdobędziesz zapleśniony klucz oraz 2 wybuchowej naboje.

Teraz wróć do Duke'a wcześniejszą drogą, pociągnij za dźwignię, rozwal żółtą skrzynię (8 naboi do pistoletu), a następnie zjedź, uprzednio robiąc zakupy, z handlarzem na poziom B4. Biegnij do pomieszczenia z maszyna przetapiająca, zabijając po drodze Soldatów i włóż do niej dwa zebrane przedtem przedmioty. Pierwszy z nich to klucz Heisenberg's Key, a drugi: piłka do czwartego zamku.

Resident Evil Village - Wejście do fabryki, Zapleśniałe przedmioty, Roboty Heisenberga

Przed powrotem do windy warto odbić w lewo i zbadać otwarty już pokój widoczny na górnej fotce. Znajdziesz w nim trochę wyposażenia oraz dziennik Heisenberga, który opowiada o swoich odkryciach. Ponadto, po powrocie do głównego pokoju odbij w prawo od maszyny przetapiającej i przejdź do kwatery głównej Heisenberga. Używając klucza wejdź do środka i zbierz na ze skrzyni ze środka mechaniczną część, dzięki której będziesz mógł połączyć mechaniczne części młota czwartego lorda w rumuńskiej wiosce. Po połączeniu przedmiotów i zebraniu kolejnych surowców skieruj się w stronę windy.

Resident Evil Village - Wejście do fabryki, Zapleśniałe przedmioty, Roboty Heisenberga

Na Twojej drodze stanie ostatni rodzaj maszyn Heisenberga. Polecam jednak olać tego jednego, omijając go z prawej strony i biegnąc do drzwi przed sobą, bo tego samego przeciwnika spotkasz kawałek dalej. Najlepszym sposobem na zabicie go jest skorzystanie z granatnika i zrzucenie jego pancerzu (lub zrób to za pomocą miny lub bomby rurowej). Gdy uda Ci się tego dokonać, skorzystaj ze strzelby i strzelając w serce wroga. Po kilku celnych trafieniach oponent na pewno zginie, a Ty będziesz mógł już w spokoju wlecieć do windy Duke'a.

Źródło: własne

Komentarze (29)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

PORADY

cropper