Resident Evil Village - poradnik i solucja. Fabuła, bronie, walka, mapa, zagadki, przedmioty, crafting, porady - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Resident Evil Village - poradnik i solucja. Fabuła, bronie, walka, mapa, zagadki, przedmioty, crafting, porady

Resident Evil Village - Ucieczka przed Alciną, Iron Insignia Key, Druga Córka Alciny, Druga maska

Mateusz Wróbel | 27.10, 21:15

Resident Evil Village poradnik - Ucieczka przed Alciną, Iron Insignia Key, Druga Córka Alciny, Druga maska

Po spadnięciu do piwnicy zbierz proch strzelniczy z beczki z prawej strony, a następnie rozwal żółtą skrzynkę (380 Lei) w następnej celi. Przeczołgaj się i chwyć za dźwignię, aby otworzyć sobie kolejne przejście. Będąc w lochach przejdź na koniec pomieszczenia, aby rozbić żółtą skrzynkę (1000 Lei) i wsadzić do plecaka płyn chemiczny leżący na ziemi z lewej strony. Teraz chwyć za dźwignię, podczas czego zostaniesz zaatakowany przez Alcinę.

Resident Evil Village - Ucieczka przed Alciną, Iron Insignia Key, Druga Córka Alciny, Druga maska

Aby otworzyć sobie przejście dalej, cofnij się do tyłu i sprowadź Alcinę do prawej strony, obiegając ją z lewej strony. Podbiegnij do uciętej dłoni i chwyć za dźwignię. Gdy będzie się otwierać, ponownie obejdź korzystając z jednego filara Alcinę. Wbiegnij do drugiej części lochów i otwórz zamknięte na klucz drzwi. Potem zdejmij maskę z rzeźby (Mask of Sorrow), aby dostać się do ogrodu. Bedąc już na górze, pozbądź się wrogów i otwórz drzwi z pomocą Dimitrescu's key. Na wprost znajdziesz kolejną mapę zamku, a na piętrze proch strzelniczy w kredensie za szkłem, notatkę i 5 sztuk amunicji w drugim kredensie. Przejdź do Opera Hall, gdzie znajdziesz ciekawą książkę dot. córek Dimitrescu. Zabij wrogów i jeśli posiadasz wytrych, otwórz kredens, za którym znajduje się 5 sztuk amunicji do karabinu snajperskiego.

Warto w międzyczasie przejść jeszcze do pokoju z lewej strony, gdzie znajduje się element potrzebny do rozwiązania zagadki związanej z zamkiem u handlarza. Po zebraniu kulki z małej skrzynki, zejdź na dolny poziom budynku. Po prawej odkryjesz wazon (5 sztuk amunicji do pistoletu) - gdy go rozwalisz, zainteresuj się fortepianem.

Resident Evil Village - Ucieczka przed Alciną, Iron Insignia Key, Druga Córka Alciny, Druga maska

Tym razem musisz klikać klawisze odpowiadające pokazanym nutom. Pomarańczowy wskaźnik pokazuje, na którym poziomie znajduje się nuta. Metodą prób i błędów klikaj klawisze (znajdujące się przede wszystkim po prawej stronie instrumentu) w taki sposób, aby pomarańczowa kulka znajdowała się w środku nut. Postęp się nie resetuje, więc na pewno dasz sobie radę. Po zagraniu piosenki zbierz wyłowiony z fortepianu Iron Insignia Key i proch strzelniczy na zielonym fotelu z prawej. Kawałek dalej natkniesz się na kolejną książkę związaną z córami Dimitrescu. Dodatkowo, przy kominku leży również złom. Otwórz sobie drzwi z lewej strony pomieszczenia i wróć na górę, aby wejść do biblioteki. Po drodze uważaj na Alcinę - obiegnij ją z drugiej strony, wracając przez salę opery.

Po otwarciu drzwi do biblioteki, natkniesz się na drugą córkę Alciny - Danielę. Kobieta będzie blokowała Ci przejście przez jakiekolwiek drzwi, więc jedyną deską ratunku jest walka. Wbrew pozorom - nie jest ona skomplikowana. Twoim zadaniem jest sprawienie, aby do pomieszczenia wpadło świeże powietrze.

Resident Evil Village - Ucieczka przed Alciną, Iron Insignia Key, Druga Córka Alciny, Druga maska

Element ten sprawi, że Daniela straci swoją tarczę z owadów. Aby to uczynić, zachęć ją do przybycia na środek pomieszczenia (po prostu stań tam Ethanem na chwilę), a potem odwróć się do drewnianego filara znajdującego się na wprost drzwi prowadzących do nieodkrytego jeszcze pomieszczenia. Pociągnij za zamieszczoną na nim klamkę, aby otworzyć witrynę znajdującą się na górze biblioteki. Gdy to zrobisz, atakuj Danielę czym chcesz, pamiętając jednak, aby trzymać ją na dystans. Mimo braku ochrony w postaci owadów, kobieta wciąż może spróbować nas zaatakować.

Gdy tylko poczujesz, że witryna się zamyka, szybko biegnij pod klamkę i ponownie ją wciśnij na dół. Sekwencję tę powtarzaj aż do momentu, gdy nie pozbędziesz się drugiej córki Alciny. Po tym, spokojnie zeksploruj bibliotekę - znajdziesz tutaj 3 naboje do strzelby na półce z prawej strony od wejścia, 10 naboi do pistoletu na wprost od wejścia głównego, wazon (5 naboi do pistoletu) po lewej stronie na końcu pomieszczenia, a także kolejne 10 amunicji do pistoletu w kredensie na prawo od przejścia do nieodkrytego pomieszczenia. Teraz przejdź dalej i zbierz z rzeźby drugą maskę Mask of Joy, a na dodatek wejdź do pokoju malarza, gdzie znajduje się portret Alciny. W szafce ze szkłem leży 15 sztuk amunicji do pistoletu. Teraz wróć na główny hol, otwierając sobie zamek w drzwiach. Będąc jeszcze na piętrze, warto rozwalić wazon (200 Lei).

Źródło: własne

Komentarze (29)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

PORADY

cropper