Resident Evil Village - poradnik i solucja. Fabuła, bronie, walka, mapa, zagadki, przedmioty, crafting, porady - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Resident Evil Village - poradnik i solucja. Fabuła, bronie, walka, mapa, zagadki, przedmioty, crafting, porady

Resident Evil Village - Serce wioski, bronie, walka z Lycanami

Mateusz Wróbel | 27.10, 21:15

Resident Evil Village poradnik - Serce wioski, bronie, walka z Lycanami

Po zainteresowaniu się stodołą, wróć na główną drogę, do miejsca, gdzie widziałeś toczącego się po ziemi przeciwnika. Odbij od razu w prawo (na lewo nie ma nic ciekawego), a przy rozdrożach - ponownie w prawo. Przy rozwalonej, metalowej, zielonej bramie odbij w lewo i wejdź do zrujnowanego domku. Przy zakrwawionym fotelu i poduszce znajdziesz zabawkę - małpkę, którą bawiłeś Rose jeszcze parę minut temu.

Resident Evil Village - Serce wioski, bronie, walka z Lycanami

Teraz skieruj się ponownie na główną ścieżkę. Miń kozie, powieszone głowy i skieruj się w stronę domku, który upiększa zapalona lampa. Nie warto interesować się bramami z dziwnym znakiem, bo na razie nie jesteś w stanie ich otworzyć. W mieszkaniu znajdziesz oznaczoną na żółto skrzynkę, którą rozwalisz nożem znajdującym się na stole tuż przed Tobą. Zabierz go do ekwipunku i uderz w drewniany pojemnik. Pod nim znajdziesz pierwszą leczniczą wodę.

Przejdź w głąb budynku. Wejdź w interakcję z garnkiem, a potem odsłoń zasłonę. Spotkasz mężczyznę, który wręczy Ci pierwszy pistolet. Chcąc nie chcąc, spadniesz do dołu z martwymi ciałami, z którego po chwili wyciągnie Cię głodny Lycan. Po przejęciu kontroli nad protagonistą, strzelaj w przeciwnika (najlepiej w głowę), aby jak najszybciej go zabić. Pamiętaj, że masz tylko (a raczej aż) 20 kul. Uważaj także na jego uniki.

Resident Evil Village - Serce wioski, bronie, walka z Lycanami

Po wygranym starciu wróć do mieszkania nieżyjącego już kompana i wejdź do spiżarni, aby zabrać przecinak. Nie przecinaj nim łańcuch znajdujący się na bramie od razu, tylko odbij w prawo i wejdź do kolejnego, małego budynku. tam znajdziesz pierwszy płyn chemiczny potrzebny do tworzenia wody leczniczej, a także zioło na półce na prawo od wejścia. Teraz możesz już spokojnie opuścić tę lokację.

Po przejściu przez bramę wejdź od razu do środka. Po lewej i prawej stronie nie znajdziesz nic ciekawego. Po wejściu do szopy zabarykaduj wejście przesuwając szafkę z lewej strony w prawo, a potem podejdź do trzeszczącego radia. Na skrzynce parę kroków dalej znajdziesz 5 sztuk amunicji. Teraz wejdź na górę i zbierz płyn chemiczny leżący przy sianie, a także 15 sztuk amunicji na półce.

Resident Evil Village - Serce wioski, bronie, walka z Lycanami

Gdy będziesz po nią sięgał, zaatakuje Cię Lycan. Nie marnuj na niego nabojów i poczekaj, aż wejdzie do szopy przez dziurę w dachu (resztą wrogów także się nie interesuj, bo nie wejdą one do środka, więc szkoda tracić niepotrzebnie amunicję). Gdy go zabijesz, zabierz z niego zioło, po czym muzyka ucichnie, a Ty będziesz mógł wyjść na zewnątrz odsuwając półkę na bok. Od razu odbij w dwukrotnie w lewo, aby otworzyć sobie zamkniętą od drugiej strony bramę, a potem odwróć się za siebie i rozwal żółtą skrzynkę, pod którą znajdziesz 6 naboi do pistoletu. Potem wejdź na balkon, a gdy to tylko zrobisz, rozpocznie się atak Lycanów.

Wejdź szybko do pomieszczenia i zabarykaduj za sobą drzwi. Zbierz ze stołu shotguna, który jest wyposażony automatycznie w dwa naboje. Po tym idź na tył mieszkania i wyjdź z niego dolnym zejściem, do którego prowadzi drabina (nie eksploruj teraz tej lokacji, bo nie masz na to czasu). Po wyjściu czeka na Ciebie sporo wrogów, przed którymi musisz albo uciekać, albo ich eliminować, choć to drugie jest niemożliwe ze względu na nieograniczoną ilość amunicji. Korzystając z blokowania ciosów i strzelania w łatwopalne beczki powodujące wybuch oraz worki pełne mąki wybijające wrogów z rytmu, biegaj wokół pobliskich domków próbując zgubić oponentów (dobrą opcją jest wbieganie po balkonie - zejście w dół - wyjście na powierzchnię i powtarzanie tych czynności w kółko). Po paru minutach zostaniesz ranny strzałą (to zaskryptowana akcja, więc jej nie pominiesz), co sprawi, iż na miejscu pojawi się przywódca Lycanów. Wbrew pierwotnym zamiarom, zostawi Cię on w spokoju.

Resident Evil Village - Serce wioski, bronie, walka z Lycanami

Teraz możesz się zająć eksploracją pobliskich budynków. W pierwszej kolejności wróć do domku z balkonem i oprócz wyżej wspomnianej strzelby, zbierz zioło w pudełku po prawej strony od wejścia, proch strzelniczy oraz 5 sztuk amunicji do pistoletu w okolicy kredensu z lewej strony. W drugim pomieszczeniu znajdziesz kolejny proch strzelniczy i 10 naboi do pistoletu. Teraz zejdź w dół, gdzie czeka na Ciebie na wprost jedna sztuka złomu - kolejna z nich leży w dole z lewej strony, tuż przed wyjściem na powierzchnię. Gdy będziesz mógł już wstać, odbij w lewo i rozwal żółtą skrzynkę, aby zabrać 4 sztuki amunicji, a potem podbiegnij do góry, gdzie znajduje się następna żółta skrzynka (zioło).

Teraz wejdź jeszcze do domku położonego najbardziej na zachód. Oprócz czerwonej beczki, znajdziesz tam także 4 naboje do strzelby, płyn chemiczny pod skrzynką i zioło na stole z lewej strony. Teraz, gdy już wyczyściłeś te obszary, przejdź przez otwartą przez starą babkę bramę.

Źródło: własne

Komentarze (29)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

PORADY

cropper