Resident Evil Village - poradnik i solucja. Fabuła, bronie, walka, mapa, zagadki, przedmioty, crafting, porady - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Resident Evil Village - poradnik i solucja. Fabuła, bronie, walka, mapa, zagadki, przedmioty, crafting, porady

Resident Evil Village - Ekwipunek

Mateusz Wróbel | 14.05.2021, 09:30

Resident Evil Village poradnik - Ekwipunek

Ekwipunek w RE Village doczekał się sporej ilości zmian względem poprzednich odsłon.

Resident Evil Village - Ekwipunek

Po pierwsze, od teraz jest on większy (liczy aż 45 slotów, a jeśli go powiększymy u handlarza parę razy, to będzie ich nawet ponad 100!), więc nie musisz na początku gry martwić się o przetrzymywane w wirtualnym plecaku przedmioty. A tych nie jest sporo, ponieważ od tejże odsłony nie znajdują się w nim kluczowe przedmioty, które musisz manualnie wyrzucać po użyciu wymaganym przez fabułę. Kluczowe przedmioty znajdują się teraz w innej sekcji. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku zbieranych surowców - ziół, prochu czy złomu. Ilość tych itemków sprawdzisz w sekcji "crafting", gdzie użyjesz ich do tworzenia amunicji czy przedmiotów leczniczych.

Tak naprawdę, martwić się o miejsce w ekwipunku jest nie na miejscu. Deweloperzy tym razem nie zmuszają odbiorców do ciągłego segregowania śmieci i ich układania, choć oba elementy wciąż występują. Jeśli w drugiej połowie zabawy zabraknie Ci wolnych slotów, możesz pozbyć się przykładowo wody leczniczej wyrzucając ją permanentnie na ziemię lub ustawić np. shotguna w pionie, a nie w poziomie, pozycji, w jakiej włożyli go do naszego plecaka twórcy.

Warto nadmienić, że wchodząc do ekwipunku stopujesz świat gry, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby w międzyczasie wytworzyć kolejne sztuki nabojów do pistoletu czy zbadać dane przedmioty w poszukiwaniu dodatkowych znajdźiek.

Źródło: własne

Komentarze (27)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

PORADY

cropper