Resident Evil Village - poradnik i solucja. Fabuła, bronie, walka, mapa, zagadki, przedmioty, crafting, porady - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Resident Evil Village - poradnik i solucja. Fabuła, bronie, walka, mapa, zagadki, przedmioty, crafting, porady

Resident Evil Village - Cmentarz, Elena, Dwie Rzeźby

Mateusz Wróbel | 14.05.2021, 09:30

Resident Evil Village poradnik - Cmentarz, Elena, Dwie Rzeźby

Po rozmowie z wiedźmą od razu skręć w lewo. Wejdź do domku i zabierz płyn chemiczny na kredensie z prawej strony, a także istotną notatkę przy czterech, palących się świecach. W kolejnym pomieszczeniu znajdziesz zamkniętą szafkę, więc oznacz ją (wejdź z nią w interakcję). Teraz wyjdź na zewnątrz i przejdź na rozdroże. Na ławeczce przy zielonej bramie z prawej strony znajdziesz proch strzelniczy, a na siedzeniu traktora złom.

Teraz przejdź na teren cmentarza. Oznacz sobie zamknięte drzwi kaplicy z lewej strony lokacji, za którymi znajduje się nieznany przedmiot, a potem przejdź do bramy, w której brakuje dwóch rzeźb. Na lewo od tejże bramy znajdziesz malutki pomnik z wazonem, w którym znajduje się kolejne zioło.

Resident Evil Village - Cmentarz, Elena, Dwie Rzeźby

Gdy zbierzesz itemek, przejdź przez bramę prowadzącą do budynku od środka przypominającego mały kościół. W środku znajdziesz punkt zapisu, a także pierwszą rzeźbę, którą możesz nawet teraz ustawić w bramie. Należy ona do kobiety z lewej strony. Po powrocie do kościoła przyjrzyj się mapie przedstawiającej dom Luizy. Przeładuj amunicję i wejdź na pole znajdujące się północnej części wioski. Po zejściu schodami w dół wejdź do szopy z lewej strony, gdzie znajdziesz jedną sztukę złomu, 10 naboi do pistoletu (w kredensie), proch strzelniczy oraz minę, na którą nadepnięcie przez wrogą jednostkę wywoła wybuch.

Będąc na polu uprawnym, miń pierwszego większego stracha na wróble i idź do przodu, aby zniszczyć żółtą skrzynkę znajdującą się na kamieniach (proch strzelniczy). Teraz zabij czających się dwóch Lycanów (dobrą taktyką jest jeden strzał ze strzelby i dobicie ich pistoletem. Pamiętaj o workach z mąką zasypującą oczy oponentów). Potem udaj się do drugiej szopy z lewej strony, gdzie znajdziesz złom i dwa naboje do strzelby.

Resident Evil Village - Cmentarz, Elena, Dwie Rzeźby

Po eksploracji wejdź do skrytki na prawo od głównej bramy, pomów z Eleną i wyjdź przez okno. Przed sobą znajdziesz skrzynkę (2 naboje do strzelby), a w wychodku płyn chemiczny. Zbierz przedmioty i wdrap się na obszar domu Luizy. Otwórz bramę Luzie i podejdź pod drzwi gospodarzy, co załączy film przerywnikowy. Będąc w środku zapisz grę i - opcjonalnie - przeczytaj notatkę na fotelu i przejrzyj album przedstawiający mieszkańców. Dopiero po tym udaj się do wnętrza budynku, gdzie czeka na Ciebie kolejna scenka. W trakcie filmiku przerywnikowego ojciec Eleny zaatakuje Was.

Po przejściu do garażu przejdź od razu do kuchni. W kredensie na dole, na wprost Ciebie, znajdziesz 500 Lei (to waluta w grze, którą wykorzystasz u handlarzy), a na lewo - klucz do samochodu. Zbadaj go dokładnie, aby otworzyć skórzane etui, w którym znajduje się śrubokręt. Przed wyjściem z kuchni skręć w lewo i zabierz 2 naboje do strzelby z kredensu. Teraz wróć do Eleny i wsiądź do samochodu, odpalając go przed chwilą zebranym kluczem.

Resident Evil Village - Cmentarz, Elena, Dwie Rzeźby

W trakcie ucieczki podążaj cały czas ku górze - po straceniu towarzyszki zejdź w dół i podejdź pod kapliczkę. Otwórz ją wyżej przywołanym śrubokrętem, aby zdobyć drugą rzeźbę. Przejdź przez bramę i rusz w stronę bramy, mijając po drodze wiedźmę. Ustaw drugą rzeźbę w odpowiednim miejscu i przejdź na teren prowadzący do zamku Alcine.

Źródło: własne

Komentarze (27)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

PORADY

cropper