Resident Evil Village - poradnik i solucja. Fabuła, bronie, walka, mapa, zagadki, przedmioty, crafting, porady - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Resident Evil Village - poradnik i solucja. Fabuła, bronie, walka, mapa, zagadki, przedmioty, crafting, porady

Resident Evil Village - Boss Zmutowany Przywódca Lycanów, jak pokonać?

Mateusz Wróbel | 14.05.2021, 09:30

Resident Evil Village poradnik - Boss Zmutowany Przywódca Lycanów, jak pokonać?

Walka ze zmutowanym Przywódcą Lycanów jest bardzo nietypowa. Na początku warto wspomnieć, abyś nie dbał w trakcie niej o ilość leczących przedmiotów czy amunicji, bo to ostatnia sekwencja, w której sterujemy Chrisem Redfieldem.

Resident Evil Village - Boss Zmutowany Przywódca Lycanów, jak pokonać?

Po spadnięciu do dołu, uważaj przede wszystkim na doskoki bossa. Próbuj trzymać się środka, gdy będzie szykował się do wyskoku, a potem uciekaj do lewej lub prawej strony. Będąc wraz z nim w dołku, musisz (lub nie - jeśli posiadasz dwie-trzy strzykawki lecznicze) unikać jego ciosów. Jest to wręcz niewykonalne, bo większość uderzeń zawsze Cię dosięgnie. Ważne jest więc trzymanie gardy do czasu, aż Lobo nie odezwie się przez radio informując Chrisa o załadowanym pocisku.

Gdy to zrobi, wyciągnij przyrząd i namierz wroga. Pamiętaj, aby nie robić tego, gdy będzie wskakiwał na skałę przed Tobą. Przerwij namierzanie, o ile nie chcesz stracić czasu na załadowanie kolejnego ładunku. Te, które zostaną wystrzelone w trakcie skoku, zostaną zmarnowane.

Resident Evil Village - Boss Zmutowany Przywódca Lycanów, jak pokonać?

Po celnym uderzeniu, złap w dłoń broń i strzelaj w plecy wroga, gdzie znajduje się jego czuły punkt. Ładuj w to miejsce tyle ołowiu, ile tylko zdołasz. Czynność tę trzeba powtórzyć minimum cztery razy, lecz możesz przyśpieszyć tę sekwencję wtedy, gdy uda Ci się zdezorientować wroga rzucając w niego granatami. To sprawi, że będziesz mógł znaleźć się za jego plecami bez uderzenia z urządzenia Lobo i jeszcze szybciej zniszczyć jego czuły punkt.

Źródło: własne

Komentarze (27)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

PORADY

cropper