Resident Evil Village - poradnik i solucja. Fabuła, bronie, walka, mapa, zagadki, przedmioty, crafting, porady - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Resident Evil Village - poradnik i solucja. Fabuła, bronie, walka, mapa, zagadki, przedmioty, crafting, porady

Resident Evil Village - Boss Zmutowany Moreau (wielki sum), jak pokonać?

Mateusz Wróbel | 27.10, 21:15

Resident Evil Village poradnik - Boss Zmutowany Moreau (wielki sum), jak pokonać?

Po spadnięciu na bagna, uzupełnij zapasy widoczne po lewej stronie na stole. Kawałek dalej wyleci na Ciebie zmutowany Moreau. Nie strzelaj - ponownie jak w przypadku Lady Dimitrescu - w ciało potwora, lecz zainteresuj się jedynie jego "sercem", czyli w tym przypadku kruchym ciałem wroga wystającym z paszczy.

Resident Evil Village - Śluza wodna, Walka ze zmutowanym sumem, Wiadomości Heisenberga

Do zadawania ciosów przyda się najbardziej karabin snajperski. Nie myśl tutaj nawet o strzelbie, bo przeciwnik potrafi Cię "zgnieść" lub pluć toksycznym jadem. Ważne jest więc ustawienie się na minimum średnim dystansie, najlepiej blisko jakichś ścian, które sprawiłyby, że jego wydzielina nie trafi w ciało Ethana.

W trakcie walki sporą rolę odgrywają także łatwopalne beczki - strzelaj w nie, gdy przeciwnik jest blisko nich, aby wybić go z równowagi. Zadaje mu to sporo obrażeń nawet wtedy, gdy jego "serce" nie jest wystawione przed paszczę. Podobnie zachowują się miny, więc jeśli je posiadasz (a jeśli nie, to spróbuj je znaleźć na pobliskich stołach z zapasami), połóż w miejscu, do którego powinien dostać się przeciwnik.

Resident Evil Village - Śluza wodna, Walka ze zmutowanym sumem, Wiadomości Heisenberga

Gdy przeciwnik straci około połowę paska zdrowia, zacznie ziać toksycznym deszczem. W tym momencie musisz jak najszybciej udać się do miejsca z dachem (najlepiej będzie, jeśli podejdziesz pod warsztat po lewej stronie, patrząc na miejsce, z którego wyleciał potwór przy pierwszym spotkaniu. Tam także znajdziesz amunicję i inne przedmioty przydatne w walce.

W trakcie drugiej fali starcia, tuż po trującym deszczu, przeciwnik będzie szarżował w Twoją stronę, niszcząc po drodze drewniane szopy. W tym momencie możesz wspomóc się granatnikiem, aby go choć na trochę zwolnić i móc uciec w inną stronę. Po kilkudziesięciu sekundach, zmutowany Moreau uspokoi się, a Ty - korzystając z tych samych sposobów, co w trakcie pierwszej fali - będziesz mógł go wyeliminować.

Źródło: własne

Komentarze (29)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

PORADY

cropper