Resident Evil Village - poradnik i solucja. Fabuła, bronie, walka, mapa, zagadki, przedmioty, crafting, porady - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Resident Evil Village - poradnik i solucja. Fabuła, bronie, walka, mapa, zagadki, przedmioty, crafting, porady

Resident Evil Village - Boss Heisenberg, jak pokonać?

Mateusz Wróbel | 27.10, 21:15

Resident Evil Village poradnik - Boss Heisenberg, jak pokonać?

Po wejściu do maszyny i dostaniu się na powierzchnię, natkniesz się na ogromną maszynę, pod którą kryje się Heisenberg.

Resident Evil Village - Boss Heisenberg, jak pokonać?

Pierwszą falę starcia z bossem odbębnisz siedząc w pojeździe. Trzymaj przeciwnika na daleko, a gdy będzie na Ciebie szarżował, zasłoń się piłą mechaniczną za pomocą przycisku L1. Twoim celem jest strzelanie z karabinu maszynowego (lub rakiet, które potrafią ładować się nawet kilkanaście sekund) w czerwone punkty widniejące na obu ramionach, głowie i brzuchu bossa. Nie jest to nic trudnego, bo celność w pojeździe jest bardzo wysoka.

Gdy maszyna będzie próbowała zasłonić się blachami (robi to po rozwaleniu jego "kończyny"), ładuj ołowiem w jego wystającą głowę. Gdy zranisz go wystarczająco, dokończ swoją wcześniejszą robotę, strzelając w czerwone, czułe punkty potrafiące się w niespodziewany sposób odrodzić. Warto nadmienić, że masz tutaj nieskończoną amunicję, więc nie musisz nawet przerywać serii. Gdy zmutowany Heisenberg straci połowę paska zdrowia, złapie Cię w sidła - w tym momencie musisz wystrzelić w rakietę w jego głowę, aby rozpocząć drugą falę starcia.

Resident Evil Village - Boss Heisenberg, jak pokonać?

Ta z kolei odbędzie się bez użycia pojazdu mechanicznego. Po przejęciu kontroli nad postacią od razu biegnij pod blachę z prawej strony i - o ile masz czas - zbierz amunicję. Boss będzie próbował szarżować na Ciebie, więc nie możesz znajdować się na otwartej przestrzeni. Tym razem jego czułym punktem jest głowa, więc wyciągnij najlepiej karabin snajperski i strzelaj w łeb bossa. Wystarczy tak naprawdę 5-6 celnych strzałów z tejże giwery, a Heisenberg ponownie złapie Cię w swoje sidła. Gdy to zrobi, obejrzyj długi filmik przerywnikowy, po którym konfrontacja dobiegnie końca.

Źródło: własne

Komentarze (29)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

PORADY

cropper