Resident Evil Village - poradnik i solucja. Fabuła, bronie, walka, mapa, zagadki, przedmioty, crafting, porady - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Resident Evil Village - poradnik i solucja. Fabuła, bronie, walka, mapa, zagadki, przedmioty, crafting, porady

Resident Evil Village - Alcina i córki Dimitrescu - jak z nimi walczyć?

Mateusz Wróbel | 27.10, 21:15

Resident Evil Village poradnik - Alcina i córki Dimitrescu - jak z nimi walczyć?

Walka z córkami Dimitrescu, jak i samą gospodynią, nie jest zbyt skomplikowana. Najważniejszym elementem jest uciekanie do miejsc, w których możemy zaczerpnąć świeżego powietrza. Jest to spowodowane tym, że córki głównej przeciwniczki nie cierpią temperatury wynoszącej poniżej dziesięciu stopni.

Resident Evil Village - Alcina i córki Dimitrescu - jak z nimi walczyć?

W trakcie specjalnych, przygotowanych na potrzeby fabuły walk z Belą, Danielą oraz Cassandrą będziesz musiał szukać okien czy innych otworów, przez które wpadnie powietrze. Czynność ta zdejmie z nich tzw. "tarczę", czyli unoszące się w powietrzu owady, które chronią córy Dimitrescu przed ołowiem. Warto nadmienić, że walk z córami pominąć nie możesz. Dwie pierwsze dzieją się w trakcie przechodzenia do kolejnych budynków, a inaczej sprawa wygląda jedynie z tą trzecią. O tym więcej dowiesz się natomiast w specjalnej zakładce "bossowie".

Walka z Alciną odbędzie się w dalszej części gry. Do tego czasu musisz unikać jej szponów (pamiętaj, że świeże powietrze na nią kompletnie nie działa) i uciekać przed nią, gdzie pieprz rośnie. Pamiętaj o punktach kontrolnych, czyli miejscach, do których kobieta wejść nie może.

Pamiętaj, że do czasu zabicia drugiej córy w bibliotece, nie będziesz goniony przez żadną z nich. W późniejszej fazie rozgrywki będzie gonić Cię trzecia córa (Cassandra), a gdy zabijesz i ją, będzie podążać za Tobą Alcina. Warto więc do tego czasu zbadać większość pomieszczeń w zamku.

Źródło: własne

Komentarze (29)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

PORADY

cropper