FIFA 20 - Poradnik. Najlepsi gracze, FIFA Ultimate Team - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

FIFA 20 - Poradnik. Najlepsi gracze, FIFA Ultimate Team

FIFA 20 Volta – jak grać i wygrywać? (PVP i CPU)

Wojciech Gruszczyk | 01.10.2019, 18:00

FIFA 20 Volta – jak grać i wygrywać? (PVP i CPU)

Największą innowacją w FIFA 20 jest wprowadzenie FIFA Volta – jest to piłka uliczna, która znacząco zmienia zasady rozgrywki, ponieważ mecze rozgrywają się na różnych boiskach, czasami można wykorzystywać bandy, a dodatkowo drużyny składają się maksymalnie z pięciu piłkarzy. EA Sports nie zdecydowało się na dodanie typowej Fify Street, ponieważ deweloperzy zbudowali rozgrywkę na silniku standardowej odsłony. Mimo to gameplay znacznie różni się od podstawowego i na początku zabawy możecie natrafić na problem. Właśnie z tego powodu przygotowaliśmy zestaw porad, które pomogą w lepszym opanowaniu Volty.

FIFA 20 Volta – jak grać i wygrywać? (PVP i CPU)

FIFA 20 Volta – jak grać i wygrywać?

Twórz własny skład – EA Sports wrzuciło do gry wielu zróżnicowanych piłkarzy, którzy posiadają nie tylko oceny, ale charakteryzują się specjalnymi zdolnościami. W rezultacie zaleca się mieszać zespół i szukać odpowiedniego ułożenia składu – w Volcie główna ocena nie musi być najważniejsza. Dobieraj piłkarzy pod swój styl i wykorzystywane taktyki. Czasami warto zmienić niektórych piłkarzy zwracając uwagę na tryb (ilu na ilu) oraz umiejscowienie meczu (jak duże jest boisko).

Stawiaj na szybkość – FIFA Volta oferuje znacznie dynamiczniejszą rozgrywkę od standardowego meczu 11 na 11. Czasami wystarczy zaledwie jedno podanie, by przedrzeć się z obrony do ataku i strzelić gola. Korzystaj z szybkich piłkarzy, staraj się „wypuszczać” sprinterów i dbaj o błyskawiczną wymienność podań oraz pozycji.

Atakuj przez głowę – mniejsze boiska sprawiają, że znacznie trudniej strzelić do bramki podczas standardowej akcji. W FIFA Volta niezbędne jest kreowanie innych taktyk – staraj się patrzeć na ruchy rywala, niech on atakuje, a Ty wyczekuj na odpowiedni moment, by następnie jednym podaniem otworzyć sobie 100% sytuację.

Strzelaj z każdego miejsca – mniejsze boiska zachęcają do odświeżonego podejścia. W FIFA Volta możesz trafić do bramki nawet spod własnego pola karnego, ale w tej sytuacji nie zawsze warto wykorzystywać przycisk strzału. Często to podanie na dobieg (trójkąt/Y) pozwalają zakończyć akcję, ponieważ futbolówka dotrze do siatki przed interwencją obrońcy lub nawet naszego napastnika.

Kontroluj obrońców – w znacznie mniejszym zespole musisz kontrolować każdego piłkarza. To właśnie z tego powodu dobrze jest korzystać z podwójnego pressingu, szybko przełączać się pomiędzy defensywą i wracać na swoją połowę każdym piłkarzem. W FIFA Volta niezbędne jest płynne przechodzenie pomiędzy formacjami.

Graj na pamięć – małe boiska pozwalają wykonywać szybkie kombinacje, które nigdy nie były dostępne w poprzednich odsłonach Fify. W Volcie możesz w ekspresowym tempie wykonać 2-3 podania i zakończyć akcje strzałem. Dobre wyuczenie mechanizmu sprawia, że za pomocą takiej taktyki możesz otworzyć wynik w wielu meczach.

Nie bój się stanąć – szybki atak nie zawsze musi zakończyć się strzałem. W FIFA Volta można często rozpędzić się, by w ostateczności przystanąć i zaczekać na dobiegającego piłkarza. Następnie wystarczy celne podanie i strzał z pierwszej, by cieszyć się z efektownego gola.

FIFA 20 Volta – jak grać i wygrywać? (PVP i CPU)

Wykorzystuj boisko – na wielu boiskach w FIFA Volta znajdziecie bandy, od których można łatwo odbić piłkę. Przy odrobinie doświadczenia to właśnie murawa może nam pomóc w odpowiednim rozpoczęciu akcji.

Nastawienie to ostateczność – nawet w FIFA Volta można zmieniać mentalność (nastawienie) piłkarzy za pomocą d-pada i przykładowo wydawać polecenie „atakuj”. Ze względu na mniejszy zespół, nie rzucaj wszystkich zawodników do ataku już na początku meczu. Wystarczy szybka kontra, by rywal zdobył prowadzenie.

Źródło: własne

Komentarze (16)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper