FIFA 20 - Poradnik. Najlepsi gracze, FIFA Ultimate Team - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

FIFA 20 - Poradnik. Najlepsi gracze, FIFA Ultimate Team

FIFA 20 – jak zarabiać w FIFA Ultimate Team (FUT)? Zdobywanie monet (coins)

Wojciech Gruszczyk | 01.10.2019, 18:00

FIFA 20 – jak zarabiać w FIFA Ultimate Team (FUT)? Zdobywanie monet (coins)

Nadal najpopularniejszym trybem w FIFA 20 jest FIFA Ultimate Team, który ponownie opiera się na zdobywaniu jak największej liczby monet, które następnie możemy przeznaczać na kupowanie paczek i tym samym poprawianie swojego składu. Twórcy urozmaicili rozgrywkę dodając kilka nowych elementów i w tym miejscu znajdziecie najpopularniejsze i tym samym najskuteczniejsze sposoby na zdobywanie monet (coins).

FUT zachęca do wykonywania zadań

Najnowszy tryb w FIFA 20 Ultimate Team pozwala graczom brać udział w rozbudowanych zadaniach, które pozwalają odblokowywać następne cele i zgarniać nagrody. Twórcy dzielą wszystkie misje na sześć grup:

  • Zadania codzienne
  • Zadania tygodniowe
  • Zadanie sezonowe
  • Zadanie dynamiczne
  • Zadania podstawowe
  • Punkty kontrolne

Młody gracz powinien rozpocząć naukę od „zadań początkowych”, ponieważ jest to seria prostych misji, które oprowadzają po świecie FIFA Ultimate Team, uczą podstaw i pozwalają zgarnąć pierwsze nagrody. Następnie należy zająć się bardzo dokładnym sprawdzeniem, jakie wyzwania na kolejny dzień, tydzień lub sezon przygotowali deweloperzy. Gracze mają także okazję zbierać karty lub monety dzięki dynamicznym wydarzeniom – te są zawsze powiązane z przykładowo rozgrywkami lub eventami w prawdziwym świecie.

Systematyczne wykonywanie zadań pozwala gromadzić nagrody, które znacząco ułatwiają budowanie zespołu. EA Sports nagradza pełnymi paczkami, poszczególnymi piłkarzami, monetami lub kartami specjalnymi, które są niezbędne do stworzenia wyjątkowej formacji.

Nie zbieraj

Jedną z pierwszych zasad w FIFA Ultimate Team jest nauczenie się, że nie można zbierać każdej karty. Gracz musi szybko reagować, sprzedawać niektórych piłkarzy, by w kolejnym ruchu nabyć lepszego zawodnika. Spędzając wolny czas na rynku łatwo dostrzeżesz okazję, które możesz wyłowić, by następnie pozbyć się karty z odpowiednim zarobkiem. W FIFA 20 nadal działa zasada „taniej kupię, drożej sprzedam” i choć potrzebny jest do tego odpowiedni kapitał, to od samego początku trzeba pamiętać, by nie gromadzić niepotrzebnych kart.

Dobrą zasadą jest również odpowiednie „przeskoczenie” na wyższy poziom. Gdy małymi krokami zbierasz srebrne karty, to w momencie uzbierania składu – sprzedaj „brązowych”. I tak nie będziesz miał z nich pożytku podczas wymagających spotkań, a zdobyte monety będziesz mógł inwestować na kolejne paczki.

Odświeżony Squad Battle pomaga zdobyć spory kapitał

Wyzwanie Budowania Składu już w poprzedniej odsłonie Fify pozwalało zgromadzić świetnych piłkarzy. Teraz autorzy poprawili rozgrywkę zmieniając system odświeżeń (możemy go wykonywać częściej) i tworzenie zespołów z przygotowanych kart to nadal bardzo dobry sposób na szybki zarobek, ponieważ możemy szybko wypełnić misję, zgarnąć nagrodę, a może nawet wystawić do sprzedaży oczekiwanych przez innych piłkarzy. Często w Squad Battles można poświęcić swoje zdobycze, by podbić cenę na rynku i odnieść spektakularny sukces. Jest to trudna rozgrywka, ponieważ niezbędne jest dobre zaznajomienie się z rynkiem, ale w odpowiednim momencie można osiągnąć naprawdę wiele.

Zawsze gramy do końca

Nawet najgorszy mecz trzeba dograć. EA Sports wciąż nagradza graczy, którzy nie uciekają przed ostatnim gwizdkiem, więc nawet w najgorszej sytuacji warto zostać przy kontrolerze, spróbować kilku nowych sztuczek, a może nawet wrzucić na murawę piłkarza do przetestowania? Najważniejsze jest jednak to, by nie wyłączać gry przed zakończeniem meczu.

Lider nie zawsze wygrywa

Wielu doświadczonych graczy FIFA Ultimate Team podkreśla, że podczas tworzenia nowego zespołu nie możemy skupiać się na wybitnych jednostkach. Znajdziesz super kartę? Pomyśl, czy nie lepiej zainwestować ją, wrzucić na rynek, a ze zdobytych pieniędzy szukać kogoś, kto bardziej pasuje do Twojej aktualnej sytuacji. Kombinując możemy czasami dojść do wyjątkowych rezultatów, bo choć pozbędziemy się z pozoru świetnego piłkarza, to na jego miejsce możemy sprowadzić 2-3 innych, którzy w ostatecznym rozrachunku dają nam znacznie więcej.

Źródło: własne

Komentarze (16)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper