Poradnik (Trophy Guide) #10 - God of War: Ghost of Sparta

Poradnik (Trophy Guide) #10 - God of War: Ghost of Sparta

Adrian Markiewicz | 09.08.2014, 14:31

Poradniki świętują mały jubileusz. Mamy już całe 10 pełnych tekstów. Za ostatni przestój przepraszam! Teraz już jedziemy normalnie z tematem! Na tapetę dziś wjeżdża Duch Sparty. Kolejny port z PSP wyśmienitej gry z Kratosem w roli głównej. Poniżej znajdziecie opis krok po kroku jak zdobyć wszystkie trofea!

Zestawienie:


Trudność zdobycia trofeów - 5/10
Liczba trofeów offline - 36(1, 5, 10, 20)
Liczba trofeów online - brak
Czas potrzebny do zdobycia platyny - 10h
Minimalna liczba potrzebnych przejść - 2

Kilka porad na początek:

  • Jeżeli masz już kilka tytułów z serii o Łysolu za sobą, to śmiało możesz pierwsze przejście gry odpalić na poziomie HARD. Dzięki temu wpadnie Ci kilka trofeów jak również przygotuje na wyzwania związane z Challange of the Gods

  • Trofeum Greatest Hits czasem może nie wpaść, nawet jeśli licznik hit combo przekroczy liczbę 1000. Bez paniki! Wystarczy, że odpalisz na nowo grę a wtedy trofeum napewno zostanie odblokowane.

  • Tak jak w innych cześciach serii, tak tutaj Wyzwania Bogów wymagają dobrego opanowania wachlarza umiejętności naszego herosa jak również refelksu i skupienia. Większość zadań można wykonać z marszu jednak kilka z nich może napsuć sporo krwi nie jednemu weteranowi serii.

God of War Ghost of Sparta Achievements


The past is my biggest enemy

The Making of a God- Najłatwiejsze trofeumw grze. Wystarczy, że ulepszysz dowolną broń lub magię na następny poziom!

Eye Can't Believe It!- By zdobyć ten achievement musisz znaleźć wszystkie 15 "Gorgon Eyes". Te jak i "Phoenix Feathers" są charakterystyczne dla serii i zawsze musimy ich szukać by ulepszać naszego Łysola. Nowością jest zbieranie "Minotaur Horns", które również rozwijają naszego bohatera.

Wszystkie te znajdźki znajdziesz w poniższym wideo, które świetnie ukazuje każdą lokację skrzyń zawierających poszukiwane skarby!

Bird Flu- Musisz znaleźć 15 "Phoenix Feathers". Wszystko znajdziesz TUTAJ!

Mess with the Bull...- Tutaj zdobyć musisz 15 "Minotaur Horns". Jak to zrobić znajdziesz TUTAJ!

Burning Sensation- Trofeum wymaga byś "podpalił" 500 przeciwników. Możesz to zrobić dopiero, gdy zdobędziesz broń "Thera's Bane"(Blades of Fire). Niestety nie dasz rady zdobyć tego trofeum przechodząc grę, mimo iż wszystkie "podpalenia" sumują się.

Najlepszym sposobem jest abyś po ukończeniu gry odpalił Arenę i wybrał najzwyklejszych przeciwników i używał tylko "Thera's Bane". Combo +. "Aczik" powinien wpaśc po 5-10 minutach!

Master of Arms- To srebro wymaga ulepszenia wszystkich broni oraz mocy, którymi posługuje się Kratos. W tym celu potrzebujesz sporej ilości czerwonych orbów. Aby ulepszyć wszystko, musisz zebrać ok.125k czerwonych orbów. Nawet jeżeli zbierzesz wszystko co możliwe w grze nie zbierzesz wymaganej sumy i nie zdołasz ulepszysz całego ekwipunku.

Z pomoca przychodzi Arena, na której możesz grać do woli i zebrać brakujące orby by ulepszyć pozostałe bronie oraz moce!

I'd Hit That- Twój licznik hit Combo musi przekroczyć 200. Jak to zrobić patrz TUTAJ!

Collisions- Wystarczy, że rzucisz przeciwnikiem w innego przeciwnika. Gdy łapiesz wroga wciśnij by cisnąć biedakiem w innego lub grupę jego kumpli! Wystarczy, że zaliczysz 10 takich akcji i trofik wpada!

Heartless- Trofeum wymaga byś odpalił 10 razy QTE walcząc z potworami, a konkretnie Keres, czyli zjawy o wyglądzie kobiety, które mają zdolność poruszania się pod ziemią i wyprowadzają mordercze i szybkie combosy oraz skoki.

Tych przeciwników, znajdziesz w wielu miejscach podczas gry. Najlepszym sposobem walki z nimi jest używanie lekkich combosów oraz blokowania i wyprowadzania kontr. Nie stosuj ciężkich szlagów, poniewaz możesz zabić "Panienkę" przez przypadek! Gdy dostatecznie osłabisz przeciwnika standardowo przy pomocy odpal QTE i poprawnie wykonaj mini-gierkę.

God Amongst Men- Znakiem rozpoznawczym serii o Kratosie jest Arena Bogów, na której poddawani jesteśmy często masochistycznym wyzwaniom, gdzie wiele z nich jest tak frustrujących a wręcz wrednych, że gdy uda Ci się je pokonać to masz szczerą chęć wparowania do studia twórców i wymierzenia im soczystego kopniaka pod łopatki.

Nie inaczej jest tym razem. W sumie torturowany jesteś przez 13 wyzwań. 5 u Aresa oraz 8 u Ateny! Suma sumarum nie są one skomplikowane lecz parę z nich potrafi napsuć sporo krwi.

Poniżej znajdziesz 2 wideo ukazujące krok po kroku jak pokonać każde wyzwanie zarówno u Aresa jak i Ateny!

Treasure Hunter- Aby zdobyć to "złotko" musisz znaleźć wszystkie 6 reliktów, które ukryte są w grze. Wyjątek stanowi ostatni relikt a mianowicie "The Grave Digger's Shovel". Możesz go zdobyć tylko poprzez wykupienie wszystkiego co możliwe w "Temple of Zeus". Łącznie będziesz potrzebował ponad 1 milion red orbów!

Gdy wykupisz wszystko w świątyni, aktywuje się wielka drabina, po której możesz wejść, by potem huśtając się dwa razy wskoczyć na rękę wielkiego posągu Zeusa i zgarnąć "łopatkę"!

Red orby możesz w bardzo łatwy sposób nabijać przy pomocy Combat Areny. Ustaw dowolnych przeciwników, nieśmiertelność oraz nieskończoną magię i odpal miejscówkę. Będąc na arenie w znajdź w ekwipunku i aktywuj relikt "The King's Ring" co sprawi, że wszystkie orby będą mnożone x10. To znacznie przyspieszy zbieranie orbów!

Poniżej wideo, które pomoże Ci znaleźć wszystkie relikty:

Greatest Hits- Tutaj musisz nabić 1000 Combo Hit. Przy okazji wpadnie także trofik I'd Hit That.

Samo trofeum jest banalne, ponieważ możesz je wykonać na Combat Arenie. Ustaw dowolnych przeciwników, nieśmiertelność oraz nieskończoną magię. W walce po prostu ciągle spamuj moc "Scourge of Erinys", gdyż jest to najlepsza obszarowa magia. Całość zajmie Ci dosłownie chwile!

Poniżej wideo, które dokładnie wszystko ilustuje.

Only One Remains- Trofeum fabularne. Wpadnie jak ukończysz grę na dowolnym poziomie trudności

Zeus May Cry- Wpadnie gdy zaliczysz grę na poziomie HARD. Wbrew pozorom nie jest to takie proste, gdyż kilka miejscówek potrafi napsuć sporo krwi jak również trzeba pamiętać o kilku ważnych rzeczach:

  • Nie spiesz się z walką. Do każdej walki podchodź bardziej taktycznie i z wyczuciem niż z furią i siłą.

  • Pamiętaj o blokowaniu, turlaniu się oraz wyprowadzaniu kontr po udanym bloku jak również stosowaniu chwytów na przeciwnikach!

  • Warto byś wymaksował broń "Arms of Sparta". Jest to moim zdaniem najlepsza broń w grze, która zadaje poteżne obrażenia, możesz nią walczyć na dystans oraz w zwarciu i możesz poruszać się i blokować jednocześnie. Jak tylko ta broń wpadnie Ci w łapy, postaraj się ją wymaksować

  • Nigdy w żadnej walce nie zużywaj całej dostępnej magii chyba, że masz w pobliżu skrzynię z orbami odnawiającymi niebieski pasek. Zawsze miej pod ręką zapas magii na jeden atak, gdyż nigdy nie wiesz kiedy Ci się ona przyda.

  • Zbieraj wszystkie ulepszenia zdrowia, magii oraz ognia. Ułatwi to znacznie pokonywanie Bossów oraz większych grup przeciwników!

There Will Be Consequences- Trofeum fabularne. Po zniszczeniu Atlantydy, wpadnie!

The Puppy Mill- Trofeum fabularne. Wpadnie gdy dosłownie wrzucisz odpowiednią ilość psów do wielkiego mechanizmu w "Temple of Athena".

Straight Flush- Trofeum fabularne. Zdobedziesz ten trofik gdy przetrwasz cyklon na morzu, gdzie na statku musisz walczyć z falami wrogów!

That Hit the Spot- Trofeum fabularne. Wystarczy, że pokonasz Lanaeusa. Znajdziesz go zaraz na początku wulkanu w Calderze. Nie jest to wymagający przeciwnik i z łatwością poradzisz sobie z nim przy pomocy standardowych ataków i mocy.

A Bridge to the Past- Trofeum fabularne. "Brązik" wpadnie gdy uruchomisz most, po kórym przejdziesz do lokacji "Death's Domain"!

Dental Work- Trofeum fabularne. By zdobyć achievement musisz rozwalić Scyllę a konkretnie przewiercić jej szczękę!

Sama walka nie ejst skomplikowana i składa się z 3 etapów:

W pierwszym potwór będzie smagał Cię swoimi mackami. Wystarczy, że będziesz blokował przy pomocy . Standardowe ataki oraz odrobina magii wystarczą by wjeść w kolejny etap.

Nastęonie Scylla będzie wypluwać z siebie sporo małych pająko-podobnych stworów. Mogą one atakowac na dystanś jak również złapać Cię w kleszcze. Wtedy musisz uwolnić się kombinacją +. Poza tym sama Scylla opróćz ataków mackami będzie również atakować swą wielką paszczą! Nie blokuj a turlaj się.

Trzeci i ostatni etap to w zasadzie formalność. Poza natężniem ataków, Scylla nie robi niczego szczególnego. Blokuj i turlaj się a gdy potwór padnie odpal QTE i po sprawie!

A Mother's Sacriffice- Trofeum fabularne. Trofeum wpadnie gdy rozprawisz się z Callisto.

Sama walka jest dość zdradliwa, ponieważ żaden z ataków, które wyprowadza Callisto nie są blokowalne. Pozostaje Ci tylko trzymać dystans oraz turlać się na boki, gdy ta przypuszcza szarżę. Zadawaj krótkie szlagi i uwaząj by nie zostać złapanym przez stwora, gdyż wtedy ćisnie Tobą i zada spore obrażenia!

Yippee Ki-yay!- Trofeum fabularne. Trofeum odblokuje się gdy wydostaniesz się z płonącego domu!

Ghost in the Machine- Trofeum fabularne. Zaliczysz to trofeum, gdy uda Ci się zniszczyć "Crusher's Trap".

Let Him Win- Trofeum fabularne. Wpadnie po pokonaniu Deimosa.

Sama walka jest prosta. Od czasu do czasu turlaj się i blokuj ataki przeciwnika. Uważaj na zdradziecki atak Deimosa, który markuje uderzenie po czym sięga po piasek i rzuca nim w oczy Kratosa. Musisz uwolnić się przy pomocy + combo!

Fool's Gold- Trofeum fabularne. Wpadnie gdy zabijesz króla Midasa. Walka jak każda inna. Zadawaj szlagi, blokuj i turlaj się!

Spartans Stand Tall- Trofeum fabularne. Wpadnie gdy uratujesz Deimosa przed śmiercią z ręki Thanatosa!

The Death of Death- Trofeum fabularne. Trofeum zostanie zaliczone gdy pokonasz Thanatosa. Sama walka jest dosć trudna zwłaszcza na poziomie HARD oraz całkiem złożona ponieważ ma aż 5 etapów!

W pierwszym liczy sie współpraca z Deimosem. Boss będzie "skakał" pomiędzy braćmi. Zadawaj sztychy gdy Thanatos "siedzi" na Deimosie. Gdy przeciwnik przeskoczy na Ciebie, skup się na obronie czyli blokowaniu i turlaniu się. Gdy dostatecznie obijesz Bossa, ten podleci wysoko w powietrze! Wtedy, przy pomocy musisz wezwać Demiosa by ten cisnął włócznią w przeciwnika! Po udanym trafieniu Thanatos złapie losowo jednego z bohaterów. Musisz wtedy albo uratować Deiomsa lub być przez niego wyzwolony z śmiertelnego uścisku!

Drugi etap, w którym Thanatos przeobraża się w skrzydlatą bestię, musisz odbijać magiczne pociski prze niego wysyłane oraz zadawać szlagi w jego lewe ramie niszcząc na niej zbroję. Wszystkie ataki i uderzenia możesz też blokować. Wyjątkiem jest jego szeroki atak wielką łapą, którego nie możesz blokować a musisz przeskoczyć!

Kolejny etap jest bliźniaczo podobny do pierwszego z ta różnicą, że Boss wyprowadza część ataków z powietrza. Turlaj się, blokuj i odbijaj magiczne pociski. Uważaj na jego poteżne uderzenie z powietrza, którego nie da się blokować a musisz podskoczyć lub przeturlć się na bok.

Czwarty etap jest taki sam jak drugi jednak tym razem atakujesz prawe ramię Bossa. Tutaj jest także punkt krytyczny, ponieważ walka sama w sobie jest długa i często na tym etapie jeśli nie grałeś zbyt zachowawczo, możesz mieć już mało życia lub magii. Uważaj więc i graj ostrożnie!! Gdy odbijesz wystarczająco dużo pocisków i osłabisz Thanatosa będziesz mógł odpalić QTE wciskając i przejśc do ostatniego etapu.

Ostatni etap jest formalnością, jako iż Kratos dostaje niezłego kopa w postaci boskiech mocy i jest tzw "Supercharged". Pozostaje Ci delektować się rozrywaniem Bossa na strzępy i miłego dla ucha DING!

Disarmed- Trofeum fabularne. Wpadnie gdy zabijesz Erinys. Jest to najbardziej upierdliwy Boss w całej grze! Walka ma 4 etapy:

W pierwszym Erinys będzie atakować Cię melee gdzie wszystko możesz blokowac. Przyzywać również będzie 3-4 skrzydlatych pomocników, strzelać magicznymi pociskami oraz przyzywać wielką kulę mocy. Gdy pomocnicy się pojawiają to stają się one Twoim głównym celem i musisz ich szybko wyeliminować! Rozwaznie zadawaj ciosy Bossowi, blokuj i odbijaj pociski oraz UNIKAJ za wszelką cenę kontaktu z wielką kulą mocy czyli "Erinys Scourge" . Gdy dość mocno obijesz Erinys jej piękną facjatę, będziesz mógł odpalić QTE i wyrwać jej jedno skrzydło!

Drugi etap jest o dziwo łatwy i stanowi swoiste jedno duże QTE. Wszystko opiera się o złapanie Erinys i wciskaniu odpowiednich przycisków oraz wychylaniu gałek analogowych w dobrą stronę!

Kolejny etap w całości rozgrywa się w powietrzu, gdzie dosłownie spadasz za lecacą w dół Erinys. By przyspieszyć, wciśnij . Gdy znajdziesz się w odpowiednij odległości od Bossa złap go i spamuj na przemian lekki atak oraz ciężki . Po 3-4 takich akcjach wejdziesz do wielkiego finału

Osatni etap to jak w wielu tego typu walkach czysta formalność i przyjemność. Zadaj kilka sztychów i odpal QTE. Po udanej mini-gierce trofeum jest Twoje!

A Hero's Welcome- Najprzyjemniejsze trofeum w grze aczkolwiek można go w łatwy sposób przeoczyć. Gdy wkraczasz do Sparty, po lewej stronie będzie budynek przy, którym jest pełno kobiet. Podejdź i daj się "zaprosić" do środka. Wykonaj poprawnie szaloną mini-gierkę a trofik będzie Twój!

Ares Who?- Trofeum fabularne. Wapdnie gdy rozprawisz się z wielkim lwem w świątyni Aresa a następnie zabijesz nieszczęśnika, który wypuścił na Ciebie ową bestię!

Inner Child Abuse- Trofeum fabularne. Zdobędziesz to trofeum, gdy wygrasz z samym sobą w świątyni Aresa!

Blades of Fire- Trofeum fabularne. Wpadnie gdy zdobędziesz broń
"Thera's Bane".

Screwed!- Trofeum fabularne. Wpadnie gdy zabijesz Scyllę razem z Dental Work

The Midas Trick- Trofeum łatwe lecz można go przeoczyć. W miejscówce

"The River Lament" znajdziesz złota skrzynię, która stoi zaraz obok zamienionego w złoto Cyklopa. Zwyczajnie podejdź do skrzyni i spróbuj ją otworzyć. Trzymaj przez ponad 30 sekund a trofik wpadnie!

Make Her Scream- Trofeum w swej istocie jest proste jednak znacznie trudniejsze w praktyce. Możesz go zrobić tylko w miejscu, gdzie uwięzniona jest Thera i gdzie uzyskujesz broń "Thera's Bane".

Cała zabawa polega na tym, że podchodząć do Thery i odpalając QTE będziesz musiał kręcić tak by dosłownie "wyrwać" nową broń z ciała Thery. Przy całej akcji Thera będzie ostro krzyczeć i taki stan musisz utrzymać.

Sekretem jest, byś nie ciągnął zbyt mocno ponieważ wtedy wyrwiesz broń i odpali się cut-scenka. Musisz obserwować Kratosa cały czas i gdy ma całkiem wyprostowane ręce i ciągnie z całą siłą wtedy zwolnij obracanie lewym analogiem, jednak tylko trochę tak aby Thera cały czas krzyczała. Nigdy nie możesz pozwolić by Kratos zbytnio odpuścił bo wtedy również trofeum nie wpadnie.

Musisz utrzymać ją "we wrzasku" przez minutę i może Ci to zająć dobrych kilka minut by wejść w rytm i nabrać odrobinę wprawy.

Poniżej znajdziesz wideo, które obrazuje całą akcje!

The Ghost with the Most- Jeżeli zdobyłeś wszystkie powyższe trofea to jesteś posiadaczem kolejnej platynki! GRATULACJE!

Całość przygotował: Adikon

Źródło: własne

Komentarze (29)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper