Poradnik (Trophy Guide) #6 - Castlevania Lords of Shadow 2

Poradnik (Trophy Guide) #6 - Castlevania Lords of Shadow 2

Adrian Markiewicz | 18.05.2014, 20:55

Kolejny poradnik przygotował dla was Dżony. Castlevania Lords of Shadow 2 okazała się sporym wyzwaniem, które wyciska pot, krew i łzy jednak Dżony sprostał zadaniu i poniżej znajdziecie świetnie przygotowany i skondensowany materiał, który pomoże wam wycisnąć wszystkie soki z tego tytułu! 

Od Dżonego słów kilka

Druga Castlevania od MercurySteam to wciąż świeży tytuł dlatego też kończenie go na potrzeby poradnika sprawiło mi sporo przyjemności tym bardziej że poprzednia odsłona była moim zdaniem jednym z najlepszych slasherów generacji. Dwójka nie jest aż tak rewelacyjna ale i tak warto się nią zainteresować.

Chłopaki z MercurySteam tworząc osiągnięcia uniknęli tego, czego w grach nienawidzę. Mianowicie durnych, niepotrzebnych zadań które nic nie wnoszą do zabawy. Praktycznie wszystkie osiągnięcia zawarte w Lords of Shadow2 wpadną każdemu kto będzie chciał ukończyć ten tytuł na 100 procent. Dlatego też ten poradnik nie jest kierowany tylko do trophyhunterów ale do wszystkich którzy chcą wycisnąć z gry wszystkie soki. Nawet jeżeli nie interesuje cię gong wpadającego aczika powinieneś tutaj coś dla siebie znaleźć.

Pisząc ten poradnik miałem świadomość że czytać go będą prawdziwi gracze dlatego też starałem się wyzbyć banałów żeby ktoś nie pomyślał że mam go za idiotę. Gra mimo iż nie jest w pełni liniowa to jednak nie pozwala się zgubić dlatego zamiast prowadzić cię za rączkę postanowiłem skupić się na rzeczach ważnych jak walki z bossami oraz sprawne kończenie wyzwań. Pamiętaj też że ten poradnik ma zastosowanie głównie gdy grasz na wyższych poziomach trudności.

Zestawienie

Trudność zdobywania osiągnięć - 6/10

Ilość osiągnięć offline - 47(1,3,7,36)

Ilość osiągnięć online – Brak

Czas potrzebny na zdobycie platyny – 30-40h

Minimalna liczba koniecznych przejść – 2 + challenge

Kilka porad na początek:

 • Odpalając za pierwszym razem LoS2 musisz mieć świadomość, że jeżeli jesteś zaprawionym w slasherach graczem to na normalnym poziomie trudności (Creature of the Night) ta gra nie będzie stanowić dla Ciebie wyzwania.


  Mi bez większych problemów udało się ukończyć grę bez używania relikwii a do tego pokonując większość Bossów bez jakichkolwiek specjalnych techniki. Dlatego też aby czerpać większą przyjemność z tytułu warto zwiększyć poziom trudności.

 • Po ukończeniu gry zyskujemy swobodny dostęp do świata i wtedy mamy czas aby zdobyć wszystkie do tej pory niedostępne skrzynie i inne znajdźki. Warto to zrobić zanim zaczniesz grę na poziomie Prince of Darkness.


  Do otworzenia niektórych skrytek niezbędne będą klucze. Te możesz kupić w sklepie u Chupacabry albo zebrać po pokonanych Dungeon Jailerach. Jednocześnie pamiętaj, że możesz mieć przy sobie tylko trzy klucze więc warto się w nie zaopatrzyć jeszcze przed przeszukiwaniem danej miejscówki. Ilość potrzebnych kluczy jak i droga do nich jest pokazana na filmikach pod osiągnieciem Expert Silversmith.

 • Po pokonaniu Satana wybierając w menu New Game+ rozpoczynasz przygodę od nowa jednocześnie zachowując wszystkie zdobyte wcześniej PD, dzięki czemu zaraz po zdobyciu danej mocy możesz nabyć wszystkie ciosy. Przeniesiony zostaje też Twój pasek zdrowia oraz magii. Zabieg ten sprawi, że nawet na najwyższym poziomie gra nie będzie zbyt trudna.

 • W menu możemy aktywować widok paska zdrowia przeciwników. Jest to przydatne głównie podczas wyzwań ale ułatwi też życie podczas kończenia gry na najwyższym poziomie trudności.

 • Każdy z przeciwników w tym Bossowie mają ciosy blokowane jak i nieblokowane. Te drugie sygnalizowane są czerwonym okręgiem. Warto poobserwować ich zachowanie, gdyż często dzięki kilku blokom łatwiej wygrać starcia niż używać wymyślnych technik.

Castlevania Lords of Shadow 2 Achievements

Nazwa

Rodzaj

Stopień trudności

Trophy Hunter

Trudne

Prince of Darkness

50G

Trudne

Kleidos Champion I

20G

Łatwe

Kleidos Champion II

20G

Łatwe

Kleidos Champion III

20G

Łatwe

Kleidos Champion IV

20G

Łatwe

Kleidos Hero

30G

Łatwe

Kleidos Legend

50G

Trudne

Void Collector

20G

Łatwe

Chaos Collector

20G

Łatwe

Life Collector

20G

Łatwe

Expert Silversmith

30G

Łatwe

Multiple Pockets

20G

Łatwe

Philantropist

20G

Łatwe

Start the Path

5G

Łatwe

The Path of the Whip

20G

Łatwe

The Path of the Sword

20G

Łatwe

The Path of the Claws

20G

Łatwe

The Path of the Warrior

30G

Łatwe

Good Customer

5G

Łatwe

Customer of the Month

20G

Łatwe

Initiated in Mastery

5G

Łatwe

Whip Master

20G

Średnie

Sword Master

20G

Średnie

Claw Master

20G

Średnie

Weapons Master

30G

Średnie

Classic Flavor

5G

Łatwe

Experienced

10G

Łatwe

Specialist

20G

Łatwe

Veteran

30G

Łatwe

The Outer Limits

50G

Trudne

False Chosen One

20G

Łatwe

Vampire Kiss

20G

Łatwe

Crushed Rock

20G

Łatwe

Hunted Hunter

20G

Łatwe

A Madman’s on the Lose

20G

Łatwe

Heart of Stone

20G

Łatwe

Next Stop: Castlevania

20G

Łatwe

Famme Fatale

20G

Średnie

The Apple of his Eye

20G

Średnie

Natural Selection

20G

Średnie

Once upon a Time

20G

Łatwe

Family Reunion

20G

Trudne

Inner Dracula

20G

Średnie

Dissipated Storm

20G

Łatwe

Death is not Enough

20G

Średnie

The End

30G

Trudne

The true Prince is here

False Chosen One- To osiągnięcie zdobędziesz po pokonaniu pierwszego bossa czyli Palladyna. Z racji tego, że początek gry jest toturialem posiadasz wszystkie moce drakuli zarówno Void Sword jak i Chaos Claws więc nie pozostaje nic innego jak z nich korzystać. Dobrze też rozbijać jego garde przytrzymując (kwadrat PS3 / X(X360).

Vampire Kiss- Trofeum wpadnie wraz z postepami w grze. Gdy porozmawiasz z Zobekiem i dowiesz się czemu wezwał Cię na pomoc, "aczik" wpadnie.

Crushed Rock- Achievement wpadnie po pokonaniu Stone Golema

Walka ma dwa etapy. W pierwszym nie musisz robić nic nadzwyczajnego natomiast w drugim etapie warto zakupić jakieś powietrzne kombo. Przyda się ponieważ jedyne dostępne miejsca w które możesz zadać obrażenia będzie wymagało ciosów z podskoku.

Hunted Hunter- Wpadnie po pokonaniu Raisa Vólkowa.

Gdy Raisa zapiernicza w Twoją stroną musisz ją zamrozić używając Void Projections (R2/RT). Gdy zabraknie Ci magii to Raisa przywoła kilku przeciwników (Bioquimek Scientist). Zamiast zbierać orby możesz się nimi pożywić i podnieść troszkę ilość PD zwłaszcza, że to łatwi przeciwnicy. Podczas tej walki trzeba uważać na elektryczne ataki Raisy.

A Madman’s on the Lose- Trofeum wpadnie po uwolnieniu Chupakabry z jego więzienia!

Heart of Stone- Aby achievement wpadł, musisz pokonać Gorgona.

To jak do tej pory największy Boss ale nie oznacza to, że jest specjalnie trudny. Musisz unikać ognia i jego pięści. Gdy wbije rękę w ziemię przejedzie nią wzdłuż planszy czego musisz uniknąć. Gdy nie będzie mógł wyciągnąć wbitej ręki wtedy ją zamroź i wespnij się do łba. Bedzie chciał Cię zrzucić ale na jego ciele są dłuższe wypustki po których musisz manewrować aby uniknąć jego drugiej ręki.

Po rozwaleniu jednej z trzech głów powtórzysz sekwencje z tym, że teraz wbita w ziemię ręka obrośnie kolcami które trzeba zniszczyć za pomocą mocy Chaosu. Gdy zostanie jedna głowa potwór prócz standardowych ataków będzie chciał Cię usmażyć. Gdy będzie nabierał powietrza przy paszczy pojawi się obłok taki sam jak na możliwych do zamrożenia wodospadach. Nie pozostaje Ci nic innego jak wykorzystać sytuacje i strzelić do niego zmrożoną kulką. Po tym Boss zginie. Jeżeli tego nie wykorzystasz to będziesz się z nim musiał męczyć aż do końca paska.

Next Stop: Castlevania - Po ukończeniu poziomu z pociągiem, i dojechaniem do Vaccine Facility osiągnięcie będzie Twoje!

Femme Fatale - Osiągnięcie wpadnie po pokonaniu Carmilli.

Walka z Carmillą składa się z trzech etapów przy czym dużym ułatwieniem jest check point po każdym z nich. W pierwszym Boss jest otoczony osłoną którą musisz zniszczyć. Najłatwiej zrobić to strzelając trzykrotnie bombami chaosu. Gdy przywoła pomocników najlepiej nie zwracać na nich uwagi i znów posłać jej kilka bomb.

Drugi etap jest bajecznie łatwy. Carmilla zacznie się teleportować ale wystarczy ją zamrozić i atakować. Jeżeli będziesz dostatecznie szybki Carmilla nie powinna Ci zabrać nawet kawałeczka życia. Po tym etapie skradniesz jej możliwość zmieniania się w „chmurę” dzięki czemu będziesz mógł przedostać się przez kraty i podleczyć pijąc krew ukochanej. W ostatnim etapie Carmille wspiera demon dlatego warto trzymać się na odległość zasięgu bicza. Ot cała filozofia.

The Apple of his Eye - Musisz pokonać jeszcze brzydszą formę Raisy ale na szczęście to niezbyt trudny Boss.

Na początku należy ją troszkę poobserwować. gdyż jej ciosy łatwo wyczuć. Najłatwiejszym sposobem będzie zadawanie jej ataków będąc w powietrzu. Większość jej ciosów ominie wtedy dracule. W razie potrzeby zawsze można użyć relikwii zdrowia bądź spowolnienia czasu gdyż ta walka nie jest przeplatana quick savami. Jak zabierzesz jej część energii, Raisa odleci i zacznie do Ciebie strzelać. Wtedy wystarczy być w ruchu. Zwyczajny bieg wystarczy. Taka sytuacja powtórzy się trzykrotnie.

Natural Selection - Należy pokonać Agreusa.

Nie jest trudny ale na najwyższym poziomie trudności może sprawić kłopoty. Agreus lubi blokować nasze ciosy dlatego warto go przeskakiwać (L2+X / LT+A). Będziesz musiał też sporo uskakiwać na boki. Musisz się wystrzegać ataku gdy zmieni swoją włócznię w dwa ostrza. Atak gdy nimi rzuca jest dosyć groźny. Ogólnie podczas tej walki liczy się twoja szybkość i mobilność.

Once Upon a Time - Osiągnięcie zdobędziesz po pokonaniu Toy Makera. Walka będzie przebywać w kilku etapach a największą trudnością w niej jest brak quick save'ów.

W pierwszym etapie walczymy z rycerzem dzierżącym kopie. Uderza nią poziomo i pionowo co łatwo zauważyć po wziętym zamachu. Cios poziomy przeskakujemy nie przerywając ataku a od ciosu pionowego odskakujemy. Piszę to dlatego, że warto aby ten etap ukończyć bez jakichkolwiek obrażeń.

W drugim etapie walczymy z właściwym ToyMakerem. Najskuteczniejszą technika to uderzanie go po głowie i odskok do tyłu aby Boss nie zdążył Cię chwycić. Trzeba uważać na jego ręce ale te ataki można blokować.

Kolejnym etapem jest walka z wężem. Ma on kilka ataków ale najbardziej należy uważać na jego ogon. Tu również dobrze sprawdzą się ataki z powietrza. Na koniec gdy padnie wykończysz go bombą chaosu.

ToyMaker powróci w kolejnym etapie ale prócz tego, że potrafi podpalać część areny nic się nie zmieni. Gdy zabierzesz mu część energii Boss stanie na rękach wtedy już masz pewność, że wygrałeś. Wystarczy posłać mu bombę a jak straci równowagę wyprowadzić serie ciosów. Po kilku razach będzie koniec.

Family Reunion

Do pokonania jest Viktor Belmont jednak opisując te osiągnięcie cofnę się lekko do tyłu gdyż ta walka będzie poprzedzona pojedynkiem z Abaddonem.

Abaddon to prosty Boss jednak trudność polega na tym abyś, jeżeli to możliwe starał się zachować wszystkie posiadane relikwie. Na Abaddona nie ma techniki. Należy atakować i unikać jego ciosów. Trzeba pamiętać tylko, że po zabraniu mu części paska (ok1/3) Boss wpada w amok i najlepiej być wtedy daleko gdyż uniki na nic się nie zdadzą. Zamiast używać relikwii zdrowia lepiej pożywić się pojawiającymi się przeciwnikami. Po pokonaniu Abaddona nie trać czujności gdyż czeka cię QTE. Jeżeli go zmarnujesz będziesz musiał powtórzyć walkę.

Po pokonaniu Abaddona kierując się w miejsce wskazane na mapie napotkasz oddział policji wspomagany dwoma mechami. Jest to jeden z powodów dla których radziłem oszczędnie obchodzić się z relikwiami. Mechy najłatwiej pokonać strzelając do nich bombami chaosu. Na końcu deptaka czeka na Ciebie skrzynia bólu. Jeżeli połakomisz się o nią (a raczej to zrobisz) zaatakuje Cię jeszcze jeden mech.

Po tym wdrapiesz się do właściwego Bossa. Walka ta jest podzielona na trzy etapy. W pierwszym etapie jesteś pozbawiony magii więc pozostaje walka biczem. Wystarczy unikać i parować jego ciosy.

W drugim etapie masz już wszystkie moce ale Belmont również. Przeciwnik jest szybki i używa tarcz. Ma również sporo ataków dlatego zamiast kombinować lepiej być po prostu szybkim. Staraj się parować jego ciosy a te których się nie da unikaj. Możesz go troszkę spowolnić klepsydrą

Trzeci etap to już bułka z masłem. Wystarczy rozwalić wszystkie wirujące monolity i po ptakach.

Inner Dracula - To osiągniecie zdobędziesz po pokonaniu ciemnego Ja Draculi.

Walka również składa się z kilku części. Na zmianę będziesz walczył z Golemem i krwistą głową Draculi ale tylko po pierwszej walce z Golemem nastąpi quick save.

Golem ma kilka ataków. Jego prawa ręka uderza poziomo i te ciosy warto parować, lewa zaś uderza pionowo i są to ataki nieblokowane. Lubi też wyprowadzać poczwórną serię z lewej ręki które najlepiej unikać uskakując w prawo. Gdy zabierzesz mu wystarczająco dużo życia wykonasz sekwencje QTE po której skradniesz mu skrzydła. Po tym pojawi się Inner Dracula.

Jest to bardzo łatwa część walki. Głowa zacznie zasysać krew odnawiając swój pasek zdrowia. Nie możesz do tego dopuścić dlatego korzystając ze skrzydeł musisz go szybko zaatakować. Po tym stań możliwie blisko przed nim, w tym miejscu nic ci nie grozi. Boss zacznie rzygać krwią. Jak wyczujesz że już kończy podskocz do niego i zaatakuj mocą chaosu. Jeżeli Golem zabrał Ci dużo energii możesz ją odnowić mieczem.

Walka będzie przeplatana tymi przeciwnikami aż pasek życia krwistego Draculi spadnie do zera

Dissipated Storm - Wpadnie po pokonaniu Nergala a właściwie trzech przeciwników w które się wciela

Staniesz naprzeciw trzech przeciwników. Jeden dzierży taran, drugi miecz a trzeci włócznie. Mimo iż przeciwników jest trzech walka jest łatwa. Zamiast skupiać się na jakimkolwiek przeciwniku lej wszystkich, którzy się napatoczą i uważaj na ich ataki tak aby tracić możliwie mało energii. Po zabraniu im 2/3 życia pierwszy zginie miecz. Po pokonaniu przeciwnika będzie następował check point. Moc miecza przejmie włócznia ale ten etap nadal należy do łatwych. Po walce włócznia zginie i zostanie Ci już tylko taran. Ponieważ przejmie moce po zabitych kompanach ten etap będzie troszkę trudniejszy. Trzeba uważać na jego elektryczne ataki. Gdy go pokonasz pamiętaj że to jeszcze nie koniec. Musisz się do niego zbliżyć uskakując przed wyładowaniami. Po tym czeka Cię krótkie QTE i oponent będzie gryzł glebę!

Death is not Enough - Do pokonania Zobek. Jeden z trudniejszych przeciwników.

Ponieważ wymachuje on swoją kosą na kolczatce jego ciosy są dość trudne do zablokowania. Jest jednak łatwy sposób. Należy go atakować z podskoku a po kilku ciosach odsunąć się na bezpieczną odległość. W razie gdyby zabrał Ci więcej energii zawsze możesz atakować go mieczem. Staraj się nie korzystać z mocy chaosu gdyż ta przyda się później chyba, że masz zachowane kilka sztuk relikwii uzupełniającej moce.

Gdy zaBierzesz mu 30% energii Zobek wcieli się w posągi które podtrzymują sufit a na arenie pojawią się trupy zombie. Najlepiej się nimi nie przejmować i unikać ich zaś skupić się na posągach i strzelać do nich bombami chaosu.

Taka sytuacja powtórzy się po zabraniu każdych 30% paska zdrowia Bossa. Na samym końcu Zobek będzie otoczony wirującymi kolczatkami. Wtedy wystarczy, że zmienisz się w chmurę i przenikniesz przez ostrza do niego.

Po tej walce czeka Cię wycieczka do finałowego Bossa więc jeżeli uważasz że jesteś odpowiednio wyposażony (relikwia smoka, z trzy odnawiające zdrowie i dwie-trzy dające magie) możesz śmiało zmierzać na spotkanie z Szatanem.

The End - Pokonaj Szatana a tym samym ukończ grę.

Zanim jednak o samym Bossie, słów kilka o drodze do niego

Po pokonaniu Zobeka mapa nie będzie wskazywała drogi do miejsca gdzie ukrywa się Szatan ale ta jest dość krótka.

Należy wrócić na powierzchnie pokonując tę samą drogę co na dół. Na początku będziesz musiał się rozprawić z kilkoma większymi przeciwnikami ale jak nie chcesz tracić czasu to możesz poczekać aż przeciwnicy sami się wykończą. W najlepszym wypadku zostanie Ci jeden lecz w rogu sali jest pomnik z sercem więc nie musisz się oszczędzać.

Po wyjściu na powierzchnie biegnij po łuku w stronę metalowego mostu na rurach. Po moście przebiegnij do wentylatorów, które wyniosą Cię na wyższy poziom do następnej lokacji. Po otwarciu włazu wdrap się po drabinie. Za wyrwą w murze czeka na Ciebie kilka żniwiarzy ale nie ma sensu do nich przeskakiwać. Lepiej je ominąć skręcając we wnękę po twojej lewej następnie skocz na ścianę w miejsce wskazane przez nietoperze. Potem przeskocz na wyższe piętro sąsiedniego budynku używając skrzydeł.

Powinieneś być w pomieszczeniu z drzwiami oddzielającymi lokacje. Przesuń wajchę i przejdź przez drzwi. Jesteś na dachu. Zeskocz na dół ale zamiast biec przed siebie odwróć się i skręć w korytarz, który ciągnie się po Twojej lewej stronie. Na końcu są kraty a za nimi czeka na Ciebie Alucard. Tak doszedłeś do bazyliki gdzie ukrywa się Szatan.

Sam Satan nie jest jakoś wyjątkowo trudnym przeciwnikiem. Największym problemem jest brak check pointów oraz spora wytrzymałość Bossa. Satan ma kilka ataków a najtrudniejsze do uniknięcia są puszczane po ziemi cienie. Gdy Satan będzie się teleportował dobrze jest robić uskok.

W pierwszym etapie dobrze jest zabrać mu z 20% paska a następnie użyć talizmanu smoka. Potem zadać jeszcze kilka ciosów a Boss podskoczy i zacznie zrzucać fireballe. Unikaj ich uskokami jednak musisz to robić z odpowiednim wyprzedzeniem. Następnie Satan zeskoczy do Ciebie i znów zacznie się standardowa walka.

Taka sytuacja powtórzy się jeszcze dwukrotnie jednak teraz będzie to robił co pół paska dlatego właśnie użycie talizmanu ma największy sens na początku walki gdyż zabiera on więcej niż 50% energii bossa. W razie potrzeby uzdrawiaj się. Po kilku próbach powinieneś sobie poradzić.

Obejrzyj filmik końcowy i rób co chcesz. Właśnie ukończyłeś gre

Prince of Darkness - Musisz ukończyć grę na najwyższym poziomie trudności (Prince of Darkness). Poziom ten odblokuje się jak ukończysz gre na jednym z trzech dostępnych od początku.

Aby sobie ułatwić zadanie zanim zaczniesz grę na PoD zdobądź osiągniecie Expert Silversmith co pozwoli Ci odpowiednio dopakować postać.

Staraj się poznać przeciwników i zapamiętać sposoby jak ich pokonać. Ponadto dobrze jest mieć podręką Tears of a Saint oraz Ensnared Demon.

Kleidos champion I - Aby trofeum wpadło musisz ukończyć wszystkie wyzwania Reminiscens of Sapphire.


Kilka uwag dotyczących wyzwań.

Przede wszystkim aby ukończyć grę na 100% będziesz musiał podołać wyzwaniom na najwyższym poziomie trudności. Od Ciebie zależy czy od razu rozegrasz je na Prince of Darkness czy będziesz się męczył na niższym poziomie. Od siebie dodam
, że niektóre zadania są na wyższym poziomie paradoksalnie nawet łatwiejsze. Zwłaszcza te, w których musisz sprowokować przeciwników do zabicia innych wrogów.


Każde wyzwanie stawia przed tobą cztery zadania z czego pierwszym zazwyczaj jest pokonanie wszystkich wrogów a czwartym wykonanie trzech poprzednich zadań za jednym podejściem. Moje porady tyczą się właśnie tego jak wykonać wszystkie zadania jednocześnie.


Podczas wyzwań obowiązują Cię wymienione w opisie zasady dlatego też wykonując je musisz się kierować najważniejszą zasadą czyli CO NIE JEST ZABRONIONE JEST DOZWOLONE tak więc przykładowo jeżeli w zadaniu zabrania się używania relikwii nic nie stoi na przeszkodzie aby się podleczyć mieczem itd.


Do wyzwań wkraczasz w sklepie u Czupakabry dlatego też zanim się na nie zdecydujesz warto zgromadzić trochę PD na zakup potrzebnych relikwii. Myślę, że kilkanaście tysięcy to aż nadto.


Rozpoczynając wyzwania warto w opcjach ustawić widok paska życia wrogów


REMINISCENS OF SAPPHIRE

The Dead of Sir Chester

Zadania:

 • -pokonaj wszystkich
 • -nie używaj mocy chaosu
 • -zabij wrogów w odstępach 20-sekunowych

Jak to zrobić? – wystarczy że użyjesz talizmanu smoka

Infection: First Seal

Zadania:

 • -pokonaj wszystkich
 • -nie używaj mocy
 • -utrzymaj koncentracje 30 sekund

Jak to zrobić? - Koncentrację najszybciej nabijesz dzięki parowaniu ciosów. Gdy pasek się zapełni nie musisz walczyć jak szalony. Wystarczy spokojnie co chwile z bezpiecznej odległości wykonać cios. Gdy gra zaliczy te zadanie możesz się wziąć za ubijanie bestii. Wolno Ci używać relikwii ale nie wolno mocy więc łapy precz od spustów odpowiedzialnych za aktywacje miecza bądź szponów. Do pokonania masz trzy fale przeciwników więc nie ciesz się zawczasu.

The Agony of Sir Reginar

Zadania:

 • -pokonaj wszystkich wrogów
 • -pokonaj harpie używając tylko I wyłącznie ataków z dystansu
 • -nie daj wyssać z siebie 50punktów energii oraz nie rozwalaj tarcz wampirów

Jak to zrobić? - Walcz z wampirami. Ataki wysysające energię najłatwiej przerwać zmieniając się w chmurę. Wampiry możesz zamrażać i zabijać ale jednego zostaw przy życiu. Harpie pokonaj bombami chaosu a ostatniego wampira zamroź i zabij. Robiąc to w tej kolejności unikniesz kolejnych fal wampirów.


Kleidos Champion II - Ukończ wszystkie wyzwania Recollections of Ruby

The Torture of Sir Nualan

Zadania:

 • -pokonaj wrogów
 • -spraw by Dangeon Jailery zabiły 6 Minionów
 • -zabij 9 Minionów

Jak to zrobić? - Na początku poślij po trzy bomby Dungeon Jailerom aby zniszczyć ich tarcze. Następnie gdy pojawią się Miniony bądź w miarę blisko i prowokuj dużych do ataków jednocześnie nie żałuj sobie i atakuj co popadnie zmniejszając paski życia zarówno Minionom (głównie im) jak i Dungeon Jailerom. Gdy DJe zabiją już 6 Minionów a ty pozbędziesz się 9, wreszcie możesz pokonać dryblasów. Można też pozbyć się na początku jednego Dungeon Jailera jednak wydaje mi się, że łatwiej ich sprowokować do zabicia wymaganej szóstki gdy jest ich dwóch.

The Torment of Sir Torlios

Zadania:

 • -pokonaj wszystkich
 • -zniszcz 8 szkieletów
 • -zrób to bez niszczenia im tarcz

Jak to zrobić? - Nie ma tu żadnej filozofii. Kluczem jest zamrażanie. Najlepiej jak pozbędziesz się trzech szkieletów zamrażając je i niszcząc. Jednemu, którego oszczędzisz, daj się kilkukrotnie odrodzić a następnie też go zamroź tak aby mieć na koncie ośmiu zabitych. Gdy zabraknie Ci mocy paruj jego ciosy. Szkielety mają tylko dwa ciosy więc nie ma z tym kłopotu.

The Madness of Sir Gerard

Zadania:

 • -pokonaj wszystkich używając dozwolonej mocy
 • -nie regeneruj zdrowia przy pomocy miecza
 • -nie rozwal tarcz wrogom ani nie używaj talizmanu smoka

Jak to zrobić? - Zamroź przeciwników oraz atakuj dozwoloną techniką (widoczna w rogu ekranu). Przyda się mieć przy sobie uzdrawiającą relikwię

Infections: Second Seal

Zadania

 • -pokonaj wszystkich nie tracąc przy ty Trevora
 • -nie używaj mocy Void
 • -nie używaj relikwii

Jak to zrobić? - Z powodu zakazu używania relikwii do tego zadania najlepiej podejść z w pełni naładowanym paskiem Chaosu. Trevorem się nie przejmuj. On sobie poradzi jeżeli Ciebie nie będzie w pobliżu. Jest bardzo łatwy sposób na to wyzwanie. Wystarczy, że będzie wbiegał w tłum i używał ataku Fire Cover z palety mocy Chaosu (L2+trójkąt / LT+Y). Kilkukrotna demolka powinna wystarczyć. Gdy skończy Ci się moc będziesz musiał polegać na biczu. Musisz uważasz na strzelających przeciwników.

Kleidos Champion III - Ukończ wszystkie wyzwania Reminders of Amethyst

The Keep

Zadania:

 • -pokonaj wszystkich
 • -zabić pięciu rycerzy gdy są srebrzyście błogosławieni
 • -zabić pięciu rycerzy z kontrataku po sparowanym bloku

Jak to zrobić? - Na początku pozbądź się jednego z rycerskich kapłanów a następnie zajmij się rycerzami. Jeżeli spływa na nich srebrzyste światło to ich zabij, gdyż będą używać ataków nieblokowanych. Gdy nie będą pod wpływem błogosławieństwa blokuj i atakuj. To prosta walka i nie ma sensu niepotrzebnie kombinować. Jak już będziesz miał zaliczony punkt drugi i trzeci to pozbądź się drugiego kapłana.

The Revenge of Channarong

Zadania:

 • -pokonać wszystkich
 • -okres bez orbów na arenie nie może być dłuższy niż 20 sekund
 • -musisz pokonać Ciężkich Wojowników uderzeniami z dystansu i nie możesz użyć Talizmanu smoka

Jak to zrobić? - Najprostszym sposobem jest właściwe użycie ataku Flame Claws (R2+kwadrat / RT+X) z repertuaru Chasu. W razie potrzeby użyj relikwii Ensnared Demon regenerującą paski magii a o orby najłatwiej parując ciosy mniejszych przeciwników jednak jeżeli skutecznie powalczysz Flame Claws to nie będziesz musiał się o nie troszczyć.

Infection: Third Seal

Zadania:

 • -pokonaj wszystkich
 • -maksymalnie wolno Ci stracić 50pkt życia
 • -zniszcz bronie Mechów

Jak to zrobić? - Każdy z mechów posiada trzy rodzaje uzbrojenia. Działko energetyczne, wyrzutnie rakiet i miotacz ognia. Pierwsze niszczysz zamrażając je a dwa kolejne załatwi bomba chaosu. Policją się nie przejmuj a w razie problemów z utrzymaniem zdrowia wspomóż się tarczą (R2+trójkąt / RT+Y gdy masz ustawioną moc puszczania nietoperzy). Gdy zniszczysz broń mechów użyj Talismanu smoka

Infection: Fourth Seal

Zadania:

 • -pokonaj wszystkich
 • -zniszcz Horned Demona atakując podczas gdy jest zamrożony
 • -okres bez zdobycia doświadczenia nie może być dłuższy niż 30sekund

Jak to zrobić? - Przyznam że na najłatwiejszy sposób natknąłem się przeszukując internet i jest on banalnie prosty mianowicie musisz zamrozić wszystkich korzystając z ataku Blizzard (R2+trójkat /RT+Y) a następnie rozwal zamarzniętych przy pomocy Flame Claws


Kleidos Champion IV - Ukończ wszystkie wyzwania Memories of Emerald

The Dead Arise

Zadania:

 • -pokonaj wszystkich
 • -nie daj się złapać
 • -zabiać 5 przeciwników jednym atakiem z powietrza

Jak to zrobić? - Zamroż przeciwników a następnie skorzystaj z umiejętności Eruption z palety mocy Chaosu (L2+trójkąt / LT+Y) potem pokonaj reszte w wygodny dla siebie sposób. Dobrze mieć ustawioną moc na chmurę która pozwoli na ucieczkę przed złapaniem.

Infection: Fifth Seal

Zadania:

 • -Pokonaj wrogów
 • -Zabij DarK Apostle w mniej niż 40 sekund
 • -Twój maksymalny czas z paskiem życia mniejszym niż 100% nie może przekroczyć 20 sekund

Jak to zrobić? - Przede wszystkim musisz mieć pełny pasek zdrowia więc jeżeli jest on nadszarpniety użyj relikwii regenerującej zdrowie. Następnie żeby nie zwracać uwagi na siebie osłoń się tarczą I atakuj bombami chaosu środkową wiedźmę. Następnie równierz bombami zaatakuj kolejne. Czekają Cię jeszcze dwie fale ale rozpraw się z nimi w ten sam sposób.

The Battle of Nifhel

Zadania:

 • -pokonaj wszystkich
 • -sprowokuj Palladyna do zniszczenia pancerzy reszty przeciwników
 • -nie dopuść by Palladyn połączył miecze na dłużej niż 20 sekund

Jak to zrobić? - Rozgrzej pancerze przeciwników bombami chaosu a następnie prowokuj Palladyna będąc w jego pobliżu do ataku tak aby trafiał w twoich przeciwników. Jak zniszczy ich pancerz staraj się od razu wykończyć wroga. Gdy Palladyn połączy swoje miecze robij jego garde.

Infection: Sixth Seal

Zadania:

 • -pokonaj wszystkich
 • -poczekaj aż na arenie pojawi się 12 przywołanych przez Dark Monky przeciwników
 • -doprowadź dotego aby ta 12 została zabita przez policyjne miny

Jak to zrobić? - Na początku wystarczy czekać w oddali I obserwować starcie wiedźm z policją. Staraj się unikać konfrontacji. Gdy pojawią się przywołani przeciwnicy naprowadzaj ich na miny. Możesz korzystać z osłony bądź też chmury. Jak pokonasz w ten sposób całą dwunastkę użyj Talismanu smoka I zakończ wyzwanie ewentualnie pobaw się w sieczke.

Infection: Seventh Seal

Zadania:

 • -pokonaj wszystkich uważając aby jednocześnie na arenie nie było więcej niż dwudziestu przeciwników
 • -nie używaj mocy Void ani Chaos
 • -pokonaj 25 przeciwników przed Victorem

Jak to zrobić? - Nie wolno Ci uzywać mocy wiec I ja niespecjalnie mogę pomóc. Jedyna rada jaka mogę zaproponować to ustawienie umiejętności na chmurę, która napewno się przyda. Tutaj liczy się twój skill.

Kleidos Hero - Ukończ wszystkie wyzwania powyżej a trofeum wpadnie!

Kleidos Legend

Ukończ wszystkie wyzwania na poziomie Prince of Darkness

Void Collector

Zbierz 30 void gemów. 29 jest rozsianych po lokacjach w skrzyniach bólu a jeden jest dostępny w sklepie u Czupakabry

Droga do wszystkich jest przedstawiona w filmikach pod osiągnięciem Expert Silversmith jednocześnie wszystkie możesz zdobyć dopiero po pokonaniu Inner Draculi ale najlepiej zrobić to po ukończeniu gry kiedy masz swobodny dostęp do świata.

Chaos Collector - Identycznie jak w przypadku Void Collector. Zbierz wszystkie 30 Chaos Gems a trofeum wpadnie!

Life Collector - Również identycznie jak w Chaos i Void Collector. Zbierz wszystkie 30 a będziesz cieszył się tym trofeum!

Expert Silversmith - Zdobądź wszystkie gemy void, chaos i life. Po jednym z każdego rodzaju ma do sprzedania Czupakabra. Każdy za 5000PD. Resztę trzeba odnaleźć w czym pomogą Ci poniższe filmiki.

W tej lokacji miałem mały problem. Otóż w 19min30sec filmiku gdy jesteśmy szczurem przechodzimy przez pracujący tłok. Ten tłok mieżdżąc mojego szczura się zatrzymał blokując mi przejście. Myślałem że to bug w grze ale rozwiązanie okazało się łatwe. Przed wejściem do tunelu wysoko na ścianie jest czerwony bezpiecznik. Wystarczy rzucić w nigo ostrzem a tłok wraca do pracy

Multiple Pockets

Rozbuduj do maksimum ilość noszonych przy sobie relikwii. Rozpoczynając mamy możliwość posiadania przy sobie po trzy relikwie z rodzaju (prócz talizmanu) a docelowo powinniśmy mieć po pięć. Ulepszenia relikwii znajdujemy w tych samych ołtarzach co gwoździe kleidos a droga do nich jest pokazana na filmikach w osiągnieciu Expert Silversmith.

Philanthropist

Zbierz wszystkie 400 artów dostępnych w grze. Zadanie jest dosyć proste o ile lubisz nawalać we wszystko co można zniszczyć. Począwszy od wrogów a kończąc na hydrantach czy ławkach. Ze zniszczonych rzeczy będą wypadały minizwoje. To właśnie są arty do zebrania.

Start the Path

Kup umiejętność. Osiągniecie wpadnie Ci już na początku jak wydasz swoje pierwsze PD na zakup jakiejkolwiek umiejętności aby rozwinąć bicz.

The Path of the Whip

Wykup wszystkie umiejętności (ataki) dla bicza

The Path of the Sword

Wykup wszystkie ataki dla Void Sword

The Path of the Claws

Wykup wszystkie ataki dla Chaos Claws

The Path of the Warrior

Wykup wszystkie ataki dla wszystkich broni

Good Customer

Zrób zakupy w sklepie u czupakabry

Customer of the Month

Wydaj u czupakabry 20000PD

Wbrew pozorom to nie dużo gdyż same gemy będą Cię kosztować 15000PD a będziesz tu częstym klientem przechodząc wyzwania.

Initiated in Mastery

Aby zdobyć to osiągnięcie musisz zwiększyć level broni. Zadając obrażenia aktywność danego ciosu zostaje zaznaczona w menu broni wypełniając jego pole krwią. Gdy pole w pełni zakryje się krwią możesz ją przelać na broń zwiększając jej doświadczenie. Kilkakrotne przelanie krwi zwiększy poziom broni o jeden level .

Wszelkie osiągnięcia związane z levelowaniem broni łatwo wykonywać wykonując wyzwania

Whip Master

Podnieś level bicza do maksymalnego trzeciego poziomu

Sword Master

Podnieś level miecza do maksymalnego poziomu

Claw Master

Podnieś level szpon do maksymalnego poziomu

Weapons Master

Podnieś level wszystkich trzech broni do maksymalnego poziomu

Classic Flavor

Po zabawie w kotka i myszkę z Agreusem gdy wjedziesz na górę windą zobaczysz, że ptak trzyma lustro. Strzel do niego raz bombą chaosu

Experienced

Zdobądź 10000PD czyli bij, ciachaj, rozwalaj

Specialist

Zdobądź 50000PD czyli jeszcze więcej zabijaj i rozwalaj.

Veteran

Zdobądź 100000PD – szalej na maxa.

Tak naprawdę 100tyś PD można zdobyć podczas pierwszego przechodzenia gry.

The Outer Limits

Ukończ grę na 110%

Gdy wciśniesz start i wybierzesz zakładkę Extras a następnie Stats zobaczysz swój procentowy postęp w grze

Aby uzyskać 110% musisz ukończyć grę, znaleźć wszystkie sekrety czyli zdobyć osiągniecie Expert Silversmith, znaleźć wszystkie arty czyli mieć na koncie trofeum Philanthropist, znaleźć wszystkie listy które mają przy sobie polegli rycerze, a które w mieście są schowane w specjalnych kapliczkach (na nie też naprowadzą cię filmiki pod Expert Silversmith), wykupić wszystkie ataki (osiągnięcie The Path of the Warrior), ulepszyć do maksimum bronie (Weapons Master) oraz ukończyć wszystkie wyzwania na poziomie Prince of Darkness.Trophy Hunter - Jeżeli udało Ci się wykonać wszystkie powyższe zadania i zdobyć wszystkie trofea to GRATULACJE!! Udało Ci się scalakować tytuł!

Całość przygotował dla was niejaki Dżony, któremu serdecznie dziękuję za włożoną pracę i cieszę się na dalszą współpracę z nim!

P.S Wkrótce uzupełnienie trofeów z dodatku Revelations!

Źródło: własne

Komentarze (26)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper