Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 17.02.2015 18:20
Eidos Interactive oddaje swoje stare marki niezależnym deweloperom
682V

Eidos Interactive oddaje swoje stare marki niezależnym deweloperom

W zeszłym roku Square Enix rozpoczęło program znany jako Square Enix Collective. Partnerem programu został serwis indiegogo, na którym zweryfikowane i zaakceptowane przez SE pomysły miałyby się pojawić. Profity? Możliwość wykorzystania starszych marek Square Enix i sama pomoc studia. Do programu dołączyło właśnie Eidos Interactive.

Złota pieczęć Square Enix i sama pomoc dewelopera może być dużym atutem dla małych i niezależnych producentów, którzy chcą wystartować na indiegogo. Oczywiście nie ma nic za darmo: 5% zebranej kwoty idzie do patrona, tak samo jak 10% od każdego sprzedanego egzemplarza i kolejne 10% za wykorzystanie licencji. W zamian Square Enix zobowiązało się do wydania gry.

Do programu dołączyło właśnie Eidos Interactive z trzema markami, które każdy zapisany i niezależny deweloper będzie mógł wykorzystać:

  • Gex
  • Fear Effect
  • Anachronox.

Ciężko powiedzieć, czy haracz w wysokości 20% od każdego sprzedanego egzemplarzu gry to uczciwa propozycja za stare i porzucone marki, ale z drugiej strony na nostalgii można bardzo dobrze zarobić.

Źródło: http://collective.square-enix.com/news/32/first-eidos-ips-made-available-via-square-enix-collective

Tagi: Anachronox Eidos Interactive fear effect gex Square Enix Collective