Paweł Musiolik Paweł Musiolik 08.02.2015 11:08
Kobieta główną bohaterką gry z serii Call of Duty? Deweloper mówi "tak"
1014V

Kobieta główną bohaterką gry z serii Call of Duty? Deweloper mówi "tak"

Od kiedy armia USA dopuszcza kobiety na "poważniejsze" stanowiska w armii i nie ma nic przeciwko ich udziałowi w konfliktach zbrojnych na pierwszej linii frontu, pewnym było, że i w grach wideo, będących łatwym narzędziem propagandy kobiety zaczną odgrywać główną rolę.

O to, czy kobieta ma szansę zostać główną bohaterką w jakiejś grze z serii Call of Duty prowadzący kanał HipHopGamer zapytał Michaela Condreya, COO studia Sledgehammer Games.  Jego odpowiedź była prosta i treściwa.

Oczywiście. Po rozmowach z wieloma konsultantami wojskowymi, wiem, że obecność kobiet w grach, silnych, głównych bohaterek to przyszłość. I to widzimy już teraz. Więc tak, możesz spodziewać się, że w którejś grze z serii to kobieta będzie główną bohaterką.

Czy można mieć coś przeciwko? Oczywiście, że nie. O ile będzie ona dobrze napisana, jej motywy będą miały sens, a historia wokół niej stworzona będzie trzymać się kupy. Co innego gdy pojawi się tylko i wyłącznie by zaspokoić nienormalny pęd ku tworzeniu siłowo parytetów. Wtedy nikomu nie wyjdzie to na dobre.

Źródło: http://www.playstationlifestyle.net/2015/02/06/call-of-duty-female-character-lead-to-be-in-future-games/

Tagi: Activision Call of Duty Michael Condrey Sledgehammer Games