Paweł Musiolik Paweł Musiolik 08.01.2015 16:52
Jak na PS4 radzi sobie Resident Evil HD Remaster i RE: Revelations 2?
1432V

Jak na PS4 radzi sobie Resident Evil HD Remaster i RE: Revelations 2?

Już za kilka dni w sprzedaży pojawi się Resident Evil HD Remaster (PS4), a chwilę późniejResident Evil: Revelations 2 (PS4). Jak sobie oba tytuły radzą na PS4? Sprawdziło to DigitalFoundry.

Streszczając informacje, które znamy od dawna - Resident Evil HD Remaster (PS4) działa na PS4 w 1080p i 30 klatkach na sekundę, a sam "remaster" wykonano z bazowej wersji na GameCube'a, wymieniając statyczne tła 2D na elementy 3D, ale tylko w niektórych miejscach. Bez większego zaskoczenia, odświeżony remake działa bez większych problemów.

A co z Resident Evil: Revelations 2 (PS4)? Tutaj nie jest już tak różowo. Docelowo gra działać ma w 1080p i 60 klatkach na sekundę, ale na razie spełnia jedynie ten pierwszy warunek. Animacja w wersji preview spadała nawet do 40 klatek na sekundę, średnio oscylując około 50.

Gra nie robi także graficznego wrażenia. Straszą słabsze tekstury, powtarzające się i drętwe animacje. Capcom za to postarał się w animacji ruchu włosów, a i maszkary z którymi przyjdzie nam walczyć są zaskakująco obładowane detalami. Należy jednak mieć na uwadze, że gra początkowo tworzona była jedynie na PS3.

Tagi: Capcom playstation 4 Resident Evil HD Remaster resident evil: revelations 2 wideo