Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 06.01.2015 20:24
Twórca Twisted Metal chce powrotu morderczego klauna w 16-bitowej grze RPG - wideo
628V

Twórca Twisted Metal chce powrotu morderczego klauna w 16-bitowej grze RPG - wideo

David Jaffe obecnie ciężko pracuje nad Drawn to Death, ale ma pewne marzenie, jakim jest przywrócenie do życia swego ukochanego Sweet Tootha z Twisted Metal™ (PS3). I to w bardzo niecodzienny sposób.

W materiale wideo opublikowanym przez jednego z użytkowników możemy usłyszeć, jak David ujawnia nam kilka detali na temat swojego pomysłu. Chciałby zrobić grę przede wszystkim o morderczym klaunie i jego „popieprzonej rodzinie”. Nie chciałby jednak, aby to była kolejna gra z samochodami w roli głównej. Mogłyby pojawić się jako element, ale nie jako „główne mięso” produkcji.

Nie ma na to jednak obecnie czasu, gdyż nie jest w stanie pracować nad większą ilością gier jednocześnie. Wciąż niemniej marzy o powrocie do uniwersum Twisted Metal™ (PS3)… ale w 16-bitowej konwencji przypominającej grę RPG pokroju Zelda czy Chrono Trigger. Uważa, że taka produkcja nie kosztowałaby dużo, więc jest w stanie zaryzykować dużo, aby spróbować pewnego dnia wydać ja na świat.

Przy okazji wywiadu został także spytany, co myśli o PlayStation 4 i współpracy z Sony. Uważa, że praca z firmą to czysta przyjemność, a sama konsola jest świetna i bardzo przyjazna deweloperom.

Źródło: http://www.dualshockers.com/2015/01/06/david-jaffe-would-love-to-bring-back-sweet-tooth-in-a-16-bit-zelda-like-action-rpg/

Tagi: Eat Sleep Play PlayStation 4 Twisted Metal wideo