Paweł Musiolik Paweł Musiolik 19.12.2014 11:12
Nowa gra "ojca" serii Assassin's Creed objawi się światu już wkrótce
676V

Nowa gra "ojca" serii Assassin's Creed objawi się światu już wkrótce

Osoba Patrice'a Désiletsa może niewielu mówić cokolwiek. Jednak jest on jedną z najważniejszych osób odpowiedzialnych za powstanie serii Assassin's Creed. To spod jego ręki wyszło Assassin's Creed (PS3) i Assassin's Creed II™ (PS3).

Jednak po wydaniu przygód Ezio, Patrice Désilets skonfliktowany z Ubisoftem odszedł z firmy i przeszedł pod skrzydła THQ gdzie zaczął pracę nad nową marką - 1666. Jednak po bankructwie THQ, Ubi kupiło prawa do 1666 wraz z ekipą za nie odpowiedzialną. Jakiś czas później, projekt zamrożono, a Patrice Désilets odszedł kolejny raz w atmosferze konfliktu.

Po wypowiedzi w której zapowiedział walkę o 1666, Désilets założył swoje studio Panache Digital Games. Wczoraj pojawiła się pierwsze informacja czego możemy się po tej ekipie spodziewać. Panache zajmie się grami AAA, bo jak uważają pracownicy studia - gry wideo mogą być czymś więcej niż rozrywką, a gry AAA mają znacznie większa moc sprawczą.

Gatunkowo gra ma być podobna w założeniach jak seria Assassin's Creed, bo jak mówi założyciel studia - to co wychodzi im najlepiej. Więc spodziewajmy się za jakiś czas zapowiedzi gry z gatunku Historical-Action-Survival. Czekamy.

Tagi: Panache Digital Games Patrice Desilets