Paweł Musiolik Paweł Musiolik 16.12.2014 09:52
To było oczywiste - PlayStation 4 deklasuje konkurencję w Europie
1277V

To było oczywiste - PlayStation 4 deklasuje konkurencję w Europie

Sony przestało podawać co miesiąc wyniki sprzedaży PlayStation 4, polegać więc musimy na firmach zbierających te dane z poszczególnych rynków. Niemiecka firma GfK przedstawiła dane z rynku zachodnich sąsiadów, przy okazji zahaczając o resztę Europy.

W kraju Germanów, PlayStation 4 w ciągu roku (do końca listopada) rozeszło się w 1,2 mln sztuk przy 270 tysiącach Xboksów One. Daje to stosunek ~4,4:1. Co ciekawe, jeśli chodzi o pozostałe rynki Europejskie, poza Wielką Brytanią gdzie Xbox One radzi sobie dobrze, stosunek sprzedanych konsol jest podobny do tego z Niemiec, czasami ciut lepszy, a czasami minimalnie gorszy.

GfK ujawniło także trójkę największych wydawców i tutaj zaskoczenia nie ma:

  • EA - 20,5%
  • Activision Blizzard - 13,9%
  • Ubisoft - 11,8

Podane wyniki sprzedaży stoją w rzędzie z ostatnimi raportem Sony, który wskazywał, że jednym  najszybciej rosnących rynków dla marki są Niemcy, dotychczas mocno nastawione na PC-ty.

W naszym kraju powinniśmy już przekroczyć liczbę 100 tysięcy, co pokazuje jaki dystans w zamożności dzieli nas od krajów zachodniej Europy.

Źródło: http://www.boerse-online.de/nachrichten/aktien/Sony-Aktie-PS4-baut-in-Deutschland-Vorsprung-gegenueber-der-Xbox-One-weiter-aus-1000412979/1

Tagi: europa GfK International playstation 4