Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 14.12.2014 16:06
Sony Pictures zekranizuje Super Mario Bros?
652V

Sony Pictures zekranizuje Super Mario Bros?

Jakiś czas temu Internet obiegła wieść, że Sony Pictures zostało zaatakowane przez hakerów. Udostępniona ostatnio korespondencja wskazuje na to, że Sony jest w posiadaniu praw do animacji opartej na jednej z największych serii gier Nintendo - Super Mario Bros.

Z maili wynika, że umowa była już podpisana. Reżyserem miałby zostać Avi Arad znany choćby z "Niesamowitego Spider-Mana 2". "Jestem dumnym ojcem animowanego Mario" napisał w mailu Arad do szefowej filmowej produkcji Sony, Amy Pascal. Pascal widzi jednak kogoś innego na stanowisku reżysera - wg niej lepiej sprawdziłby się Genndy Tartakovsky znany z "Laboratorium Dextera" czy "Hotelu Transylwania.

Nie jest to w żadnym stopniu pewna informacja, tym bardziej, że od czasu premiery filmowego "Super Mario Bros" z 1993 roku, Nintendo trzyma prawa dla siebie, w obawie przed kolejną klapą. Miyamoto wspomina jednak, że często spotyka się z propozycjami mającymi prowadzić do hollywoodzkiej ekranizacji gry. Nie mówi, że taka produkcja jest niemożliwością, ale też nie chce, by ludzie sądzili że film już powstaje.

Musimy też wziąć pod uwagę, że gry i filmy to całkiem inny rodzaj rozrywki - filmy to bierny rodzaj rozrywki, a gry, aktywny. Nie zawsze dobrze to ze sobą współpracuje.

Pamiętajmy jeszcze, co sam zainteresowany mówił o filmowości w grach. Jego zdanie w tym temacie jasno mówi, że jedno powinno trzymać się z dala od drugiego. Sam Arad również przyznał, że rozmowy z Nintendo to zaledwie początek długiej drogi do finału znaczącego tyle, że film powstanie.

Źródło: http://www.buzzfeed.com/adambvary/sony-nintendo-mario-bros-movie

Tagi: Nintendo Sony Pictures Entertainment super mario bros