Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 12.12.2014 18:50
Jakie plany mają twórcy odnośnie The Banner Saga w wersji na Vitę?
734V

Jakie plany mają twórcy odnośnie The Banner Saga w wersji na Vitę?

W listopadzie zapowiedziano, że The Banner Saga (PS4) trafi na PlayStation 4. Teraz wiemy, że również posiadacze Vity dostaną swój egzemplarz tej docenionej gry. Co twórcy mówią o dopasowaniu gry do przenośnych standardów?

Deweloperzy ze Stoic bardzo się cieszą, że gra zyskała tak pozytywny rozgłos i że fani domagają się wydania gry również na Vitę. Jak sami twierdzą, często słyszą porównania The Banner Saga (PS4) i grania w nią do tego samego co przeżywamy podczas czytania bardzo wciągającej książki. W takim wypadku, przeniesienie na Vitę ma jeszcze większy sens, bo grę będzie można ze sobą zabrać poza mieszkanie.Cały interfejs użytkownika już jest dopasowywany do wersji przenośnej. Będzie więc obsługa funkcji dotykowych i wszystko to co znamy z gier na urządzenia mobilne. Sama gra jest mocno inspirowana takimi tytułami jak Final Fantasy Tactics (PS One) czy Fire Emblem, więc twórcy chcą by również ich dzieło okazało się tak dobre jak klasyki w wersjach przenośnych.

Gra ukaże się na PlayStation 4 i PlayStation Vita w przyszłym roku, ale jeszcze nie wiadomo kiedy dokładnie. W tym samym roku pojawi się również druga część gry, o czym pisaliśmy w tym miejscu.

Źródło: http://blog.eu.playstation.com/2014/12/12/closer-look-banner-saga-ps-vita/

Tagi: playstation 4 playstation vita stoic The Banner Saga Versus Evil