Daniel Stroński Daniel Stroński 02.12.2014 15:41
Run Sackboy! Run! już dostępne na smartfonach z Androidem
870V

Run Sackboy! Run! już dostępne na smartfonach z Androidem

Jeszcze przed premierą LittleBigPlanet 3 (PS4) zapowiedziano bezpłatną minigierkę, gdzie jako Sackboy pozbieramy kolorowe bąbelki, a zdobyte tam nagrody przeniosą się do dużej gry na konsoli Sony. Ta w końcu jest dostępna dla (niemal) wszystkich.

Na iOS-ie dostępna od listopada (link), na Androidzie - od dzisiaj. Przypominając opis z newsa zapowiadającego gierkę:

Run Sackboy! Run! (PS Vita) to typowa "bieganina platformowa", w której nasz szmaciany bohater biegnie ciągle w prawo, zbierając po drodze znane z serii LBP bąbelki. Te przyjmują funkcje waluty i kupimy za nie ulepszenia oraz stroje, pozwalające dobiegnąć następnym razem jeszcze dalej. Wśród tych pierwszych znajdzie się m. in. plecak odrzutowy, a ubranka zwiększą mnożnik punktów.
 
Sterowanie ogranicza się do dwóch czynności - stuknięcia i przejechania palcem po ekranie. Tempo stale rośnie, a naszym zadaniem jest przebiegnięcie jak największej odległości. Dostaniemy również rankingi i będzie opcja rzucenia wyzwania znajomemu. Nieskończoną zabawę zagwarantować mają jednak przede wszystkim coraz to nowe cele i wyzwania przypisane kolejnym próbom.

W Run Sackboy! Run! (PS Vita) znajdują się również mikrotransakcje, ale można je wyłączyć z poziomu menu opcji, więc Wasze dziecko nie kupi niczego przez przypadek. Ale cóż to - skąd to "PS Vita" przy tytule? Na konsolę przenośną również miała powstać wersja specjalna, jednak w tej sprawie community manager europejskiego oddziału PlayStation napisał jedynie:

... czyli daty wersji na handhelda na razie nie poznamy, bo samo Sony jej nie zna. Nie zapomnijcie sprawdzić naszej recenzji LittleBigPlanet 3!

Źródło: Twitter (‏@Envisager_)

Tagi: Android iOS LittleBigPlanet 3 run sackboy! run! smartfony