Paweł Musiolik Paweł Musiolik 12.11.2014 17:20
PS Vita mocna jak PS3? Twórcy Killzone: Najemnik tak właśnie twierdzą
1099V

PS Vita mocna jak PS3? Twórcy Killzone: Najemnik tak właśnie twierdzą

O tym, ile razy słyszeliśmy przed premierą Vity, że przenośna konsola Sony będzie prawie tak mocna jak PS3 nie warto już wspominać. Rynek zweryfikował zapowiedzi, zweryfikował konsolę i gry. Jednak pracownicy Guerrilla Cambridge nadal twierdzą, że PS Vita jest tak mocna jak PS3.

Z tego też powodu, stworzenie Killzone™ Najemnik (PS Vita) miało być twardym orzechem do zgryzienia, o czym opowiedzieli w trakcie jednej z transmisji na żywo z okazji 10-lecia serii Killzone. Mathijs de Jonge przyznał, że studio tworząc grę na handhelda Sony musiało liczyć tyle osób, co ekipa tworząca na PS3. Wszystko po to by stworzyć jak najlepszy tytuł bez żadnych kompromisów.

W trakcie dewelopingu, ekipa Cambridge liczyła 50 pracowników, co było niewystarczającą ilością, przekładającą się na problemy w procesie tworzenia gry. W ciągu pierwszego roku prac, czas poświęcano na przeniesienie silnika napędzającego Killzone 3 (PS3) na Vitę. Kolejne dwa lata zajęło napisanie gry.

Oczywiście jakościowo się opłaciło - Najemnik pozostaje po dziś dzień najładniejszą grą na Vitę z całkiem sprawnym trybem sieciowym. Szkoda tylko, że to nie przełożyło się na sprzedaż i był to jeden z gwoździ do trumny wsparcia Vity przez Sony.

A jeśli jeszcze nie mieliście jakimś cudem okazji zagrać w Najemnika, to aktualnie jest za 39 złotych w promocji na PS Store.

Tagi: Guerrilla Cambridge killzone: mercenary Killzone: Najemnik playstation vita